Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

6 sierpnia 2013 r.
18:20
Edytuj ten wpis

Stadion w Świdniku rośnie

Autor: Zdjęcie autora (aa)
2 21 A A
Budowa stadionu w Świdniku (Jacek Świerczyński)
Budowa stadionu w Świdniku (Jacek Świerczyński)

Jeszcze w tym roku ma zakończyć się budowa stadionu Avii. Wykonano już jedną trzecią prac. Oprócz boiska głównego z trybunami na 3 tys. widzów powstanie też boisko treningowe. Będzie pokryte sztuczną nawierzchnią i oświetlone.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Trwają prace związane z budową trybun i parkingu. Zaawansowana jest przebudowa budynku szatniowo-sanitarnego – wylicza Magdalena Kurowska, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miasta w Świdniku. – Z kolei na ukończeniu jest budowa kanalizacji deszczowej. Wykonawca ma czas do końca listopada.

Koszt inwestycji, na którą miasto dostało unijne dofinansowanie, to 18 mln zł.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
robert / 14 sierpnia 2013 o 13:58
wszystko ok tylko teraz stadiony buduje się z zadaszeniem,przynajmniej taki jak w Puławach,a nie to coś jak w Świdniku
Avatar
re / 9 sierpnia 2013 o 08:44

Stadion rosnie hala sie niedlugo zawali. Troche wstyd, ze Avia bedzie rozgrywala swoje mecze w szkolnej sali.

Byly obiecywane jakies remonty przy Fabrycznej i inne cuda. Obiekt stoi zamkniety od maja pewnie wszyscy czekaja az runie i bedzie po klopocie.

Tylko, ze nikt nie widzi ile radosci daja temu miastu siatkarze, a ile pilkarze. Jesli polepszamy warunki pracy to jednym i drugim.

popieram. masz racje

Avatar
TT / 8 sierpnia 2013 o 18:30

Stadion rosnie hala sie niedlugo zawali. Troche wstyd, ze Avia bedzie rozgrywala swoje mecze w szkolnej sali.

Byly obiecywane jakies remonty przy Fabrycznej i inne cuda. Obiekt stoi zamkniety od maja pewnie wszyscy czekaja az runie i bedzie po klopocie.

Tylko, ze nikt nie widzi ile radosci daja temu miastu siatkarze, a ile pilkarze. Jesli polepszamy warunki pracy to jednym i drugim.

Avatar
mieszk / 8 sierpnia 2013 o 15:40

Oczywiście po co komu stadion piłka nożna, lepiej niech dzieciarnia chleje pod blokiem bo nie ma co robić , na remont basenów też przyjdzie czas. Najlepiej sobie ponarzekać

Jak dzieciarnia? Młodzi ludzi uciekaja za granice ze świdnika i tam wychowują dzieci..

Jestem pewien ze gdyby gmina mądrze zainwestowała kilkanascie milionów żeby przyciagnac inwestorów moze kilkadziesiatt rodzin nie opusciłoby swidnika w najblizszym czasie.

No ale cóz bedziemy mieli nowy gmach urzedu no i pewnie w nim kilkanascie nowych miejsc pracy. Tak wygladaja madre rzady w swidniku

Jak dzieciarnia? Młodzi ludzi uciekaja za granice ze świdnika i tam wychowują dzieci..

Jestem pewien ze gdyby gmina mądrze zainwestowała kilkanascie milionów żeby przyciagnac inwestorów moze kilkadziesiatt rodzin nie opusciłoby swidnika w najblizszym czasie.

No ale cóz bedziemy mieli nowy gmach urzedu no i pewnie w nim kilkanascie nowych miejsc pracy. Tak wygladaja madre rzady w swidniku

rozwiń
Avatar
Marek / 8 sierpnia 2013 o 15:32

Panie , a na kiego kija mi jakies baseny, jak Pan chcesz to jedz se pan nad jeziora a nie mi tu pierdziel o basenach. stadion ma byc i koniec a jak panu wody mało to nad zalew krepiecki i nie pierdacz mi tu glupot ze kasa wywalona bez sensu.

Avatar
lukas / 8 sierpnia 2013 o 14:26

Nikomu niepotrzebny stadion! Znowu wywalona bez sensu kasa przez swidnickich urzedasow! Ja sie pytam co z basenami? No Jakson, Radek, Sobon  .... gdzie rekreacja dla rodzin z dziecmi? w upalne dni? Co z ulica Kusocinskiego? Ech ...

Oczywiście po co komu stadion piłka nożna, lepiej niech dzieciarnia chleje pod blokiem bo nie ma co robić , na remont basenów też przyjdzie czas. Najlepiej sobie ponarzekać

Avatar
Janek / 7 sierpnia 2013 o 12:30

Niestety przed tym problemem miasto także będzie musiało stanąć jednak nie wiem czy akurat teraz jest na to dobry czas ( choć czy kiedykolwiek będzie?)

Avatar
mieszk. / 7 sierpnia 2013 o 12:22

Mówiac o zrownoważonym rozwoju miasta musimy miec na uwadze wszystkie inwestycje w miescie. Wyrywkowe pokazywanie pojedynczych inwestycji jako przykład rozwoju miasta moze prowadzic do mylnych wnioskow.

Zgodzisz sie?

Avatar
Janek / 7 sierpnia 2013 o 12:12

A gdzie ja napisałem coś o UM ?

Avatar
mieszk. / 7 sierpnia 2013 o 11:38

Jeszcze do innych krzykaczy wypowiadających się, że stadion jest nikomu niepotrzebny. Kto dał wam prawo głosu w imieniu innych mieszkańców? Dla mnie jest jak najbardziej potrzebny, znam wielu ludzi którzy uważają tak samo. Miasto potrzebuje zrównoważonego rozwoju, inwestowania nie tylko w drogi ale także w kulturę czy sport. Lata zaniedbań w tym temacie doprowadziły właśnie do tego, że zamknięte są obiekty Avii przy ulicy Fabrycznej, a stadion był w rozsypce. Naszczęście zaczyna to się powoli zmieniać i północne obszary miasta już zaczynają nie straszyć swoim wyglądem. Dziś stadion jutro mam nadzieję basen

ten zrównowazony rozwój to wg Ciebie budowa Urzedu Miasta za 10 000 000zł ?

rozwiń
Avatar
robert / 14 sierpnia 2013 o 13:58
wszystko ok tylko teraz stadiony buduje się z zadaszeniem,przynajmniej taki jak w Puławach,a nie to coś jak w Świdniku
Avatar
re / 9 sierpnia 2013 o 08:44

Stadion rosnie hala sie niedlugo zawali. Troche wstyd, ze Avia bedzie rozgrywala swoje mecze w szkolnej sali.

Byly obiecywane jakies remonty przy Fabrycznej i inne cuda. Obiekt stoi zamkniety od maja pewnie wszyscy czekaja az runie i bedzie po klopocie.

Tylko, ze nikt nie widzi ile radosci daja temu miastu siatkarze, a ile pilkarze. Jesli polepszamy warunki pracy to jednym i drugim.

popieram. masz racje

Avatar
TT / 8 sierpnia 2013 o 18:30

Stadion rosnie hala sie niedlugo zawali. Troche wstyd, ze Avia bedzie rozgrywala swoje mecze w szkolnej sali.

Byly obiecywane jakies remonty przy Fabrycznej i inne cuda. Obiekt stoi zamkniety od maja pewnie wszyscy czekaja az runie i bedzie po klopocie.

Tylko, ze nikt nie widzi ile radosci daja temu miastu siatkarze, a ile pilkarze. Jesli polepszamy warunki pracy to jednym i drugim.

Avatar
mieszk / 8 sierpnia 2013 o 15:40

Oczywiście po co komu stadion piłka nożna, lepiej niech dzieciarnia chleje pod blokiem bo nie ma co robić , na remont basenów też przyjdzie czas. Najlepiej sobie ponarzekać

Jak dzieciarnia? Młodzi ludzi uciekaja za granice ze świdnika i tam wychowują dzieci..

Jestem pewien ze gdyby gmina mądrze zainwestowała kilkanascie milionów żeby przyciagnac inwestorów moze kilkadziesiatt rodzin nie opusciłoby swidnika w najblizszym czasie.

No ale cóz bedziemy mieli nowy gmach urzedu no i pewnie w nim kilkanascie nowych miejsc pracy. Tak wygladaja madre rzady w swidniku

Jak dzieciarnia? Młodzi ludzi uciekaja za granice ze świdnika i tam wychowują dzieci..

Jestem pewien ze gdyby gmina mądrze zainwestowała kilkanascie milionów żeby przyciagnac inwestorów moze kilkadziesiatt rodzin nie opusciłoby swidnika w najblizszym czasie.

No ale cóz bedziemy mieli nowy gmach urzedu no i pewnie w nim kilkanascie nowych miejsc pracy. Tak wygladaja madre rzady w swidniku

rozwiń
Avatar
Marek / 8 sierpnia 2013 o 15:32

Panie , a na kiego kija mi jakies baseny, jak Pan chcesz to jedz se pan nad jeziora a nie mi tu pierdziel o basenach. stadion ma byc i koniec a jak panu wody mało to nad zalew krepiecki i nie pierdacz mi tu glupot ze kasa wywalona bez sensu.

Avatar
lukas / 8 sierpnia 2013 o 14:26

Nikomu niepotrzebny stadion! Znowu wywalona bez sensu kasa przez swidnickich urzedasow! Ja sie pytam co z basenami? No Jakson, Radek, Sobon  .... gdzie rekreacja dla rodzin z dziecmi? w upalne dni? Co z ulica Kusocinskiego? Ech ...

Oczywiście po co komu stadion piłka nożna, lepiej niech dzieciarnia chleje pod blokiem bo nie ma co robić , na remont basenów też przyjdzie czas. Najlepiej sobie ponarzekać

Avatar
Janek / 7 sierpnia 2013 o 12:30

Niestety przed tym problemem miasto także będzie musiało stanąć jednak nie wiem czy akurat teraz jest na to dobry czas ( choć czy kiedykolwiek będzie?)

Avatar
mieszk. / 7 sierpnia 2013 o 12:22

Mówiac o zrownoważonym rozwoju miasta musimy miec na uwadze wszystkie inwestycje w miescie. Wyrywkowe pokazywanie pojedynczych inwestycji jako przykład rozwoju miasta moze prowadzic do mylnych wnioskow.

Zgodzisz sie?

Avatar
Janek / 7 sierpnia 2013 o 12:12

A gdzie ja napisałem coś o UM ?

Avatar
mieszk. / 7 sierpnia 2013 o 11:38

Jeszcze do innych krzykaczy wypowiadających się, że stadion jest nikomu niepotrzebny. Kto dał wam prawo głosu w imieniu innych mieszkańców? Dla mnie jest jak najbardziej potrzebny, znam wielu ludzi którzy uważają tak samo. Miasto potrzebuje zrównoważonego rozwoju, inwestowania nie tylko w drogi ale także w kulturę czy sport. Lata zaniedbań w tym temacie doprowadziły właśnie do tego, że zamknięte są obiekty Avii przy ulicy Fabrycznej, a stadion był w rozsypce. Naszczęście zaczyna to się powoli zmieniać i północne obszary miasta już zaczynają nie straszyć swoim wyglądem. Dziś stadion jutro mam nadzieję basen

ten zrównowazony rozwój to wg Ciebie budowa Urzedu Miasta za 10 000 000zł ?

rozwiń