czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Świdnik

Starostwo Powiatowe w Świdniku bez siedziby. Miasto wypowiada umowę najmu

Dodano: 30 kwietnia 2017, 09:57
Autor: (aa)

Trzy miesiące ma Starostwo Powiatowe w Świdniku na opuszczenie dotychczasowej siedziby przy ul. Niepodległości 13. Pomieszczenia w tym budynku powiat dzierżawi od miasta. Wypowiedzenie umowy najmu to efekt nieprzyjęcia nowej stawki, która z 5 zł/mkw wzrosła do 14 zł/mkw.

– Z przykrością informujemy, że w związku z nieprzyjęciem stawki preferencyjnej zgodnie z umową następuje jej wypowiedzenie, które w formie pisemnej zostało wysłane do Starostwa Powiatowego Świdnik 27 kwietnia – potwierdza Karol Łukasik z Urzędu Miasta w Świdniku.

– Ja nigdy w ten sposób bym nie podstąpił, ponieważ to dotknie mieszkańców miasta – komentuje ostatnią decyzję władz Świdnika Dariusz Kołodziejczyk (PSL), starosta powiatu świdnickiego. – Ponad połowa mieszkańców powiatu mieszka w Świdniku.

O konflikcie na linii powiat (rządzi nim koalicja PSL-PO-Świdnik Wspólna Sprawa) – miasto (władze Świdnika sympatyzują z Prawem i Sprawiedliwością) już pisaliśmy. Poszło o podwyżkę czynszu za dzierżawę lokalu w budynku przy ul. Niepodległości 13, gdzie siedzibę ma Starostwo Powiatowe w Świdniku. Właścicielem budynku jest Urząd Miasta w Świdniku. Dotychczas za wynajmowane od miasta pomieszczenia powiat płacił 5 zł/mkw. Po podwyżce stawka ta wzrosła do 14 zł/mkw.

– Jestem bardzo zdziwiony całą tą sytuacją –  przyznaje starosta powiatu świdnickiego. – Nie było żadnego spotkania, żadnej rozmowy, żadnych negocjacji. Tylko wymiana korespondencji. Wypadałoby się spotkać. Chciałem aby do takiegospotkasnia z burmistrzem doszło, ale pismo, które otrzymaliśmy uprzedziło te zamiary. Nie wiem czy to było zrobione celowo?

Urzędnicy Starostwa Powiatowego w Świdniku mają teraz trzy miesiące na opuszczenie pomieszczeń w budynku przy ul. Niepodległości 13. – Nie mamy gdzie się przenieść – przyznaje starosta świdnicki.

Starosta ma jednak nadzieję, że temat ten nie jest jeszcze zamknięty. Jego zdaniem przez 3 miesiące może się jeszcze wiele wydarzyć.

– Jestem gotowy do negocjacji – deklaruje Kołodziejczyk.

Nieoficjalnie mówi się, że podwyższa czynszu powiatowi to reakcja na krytykę związaną z nową siedzibą Urzędu Miasta w Świdniku i kosztami tej inwestycji – rzędu kilkunastu milionów złotych.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(169) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 maja 2017 o 00:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PIS w Swidniku jest bezkarny, bo tak chca wyborcy
Rozwiń
Gość
Gość (16 maja 2017 o 00:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to przykre, kiedy wojenka polityczna rozgrywana jest na koszt podatnika
Rozwiń
Gość
Gość (14 maja 2017 o 19:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Biuro obsługi starostwa będzie w autobusie!!!
Rozwiń
Gość
Gość (11 maja 2017 o 11:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Osina ze starostą rozbiją namiot pod gruszą dla interesantów, co to dla nich, im wygód nie potrzeba, a jak się uśmiechną do Jaksona, to może wpuści ich w razie potrzeby do kibelka w nowym urzędzie;)
Rozwiń
Gość
Gość (8 maja 2017 o 22:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chyba to zazdrość bo powiat pokazuje dobre zmiany po latach stagnacji
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (169)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!