piątek, 23 lutego 2018 r.

Świdnik

Starostwo Powiatowe w Świdniku bez siedziby. Miasto wypowiada umowę najmu

Dodano: 30 kwietnia 2017, 09:57
Autor: (aa)

Trzy miesiące ma Starostwo Powiatowe w Świdniku na opuszczenie dotychczasowej siedziby przy ul. Niepodległości 13. Pomieszczenia w tym budynku powiat dzierżawi od miasta. Wypowiedzenie umowy najmu to efekt nieprzyjęcia nowej stawki, która z 5 zł/mkw wzrosła do 14 zł/mkw.

– Z przykrością informujemy, że w związku z nieprzyjęciem stawki preferencyjnej zgodnie z umową następuje jej wypowiedzenie, które w formie pisemnej zostało wysłane do Starostwa Powiatowego Świdnik 27 kwietnia – potwierdza Karol Łukasik z Urzędu Miasta w Świdniku.

– Ja nigdy w ten sposób bym nie podstąpił, ponieważ to dotknie mieszkańców miasta – komentuje ostatnią decyzję władz Świdnika Dariusz Kołodziejczyk (PSL), starosta powiatu świdnickiego. – Ponad połowa mieszkańców powiatu mieszka w Świdniku.

O konflikcie na linii powiat (rządzi nim koalicja PSL-PO-Świdnik Wspólna Sprawa) – miasto (władze Świdnika sympatyzują z Prawem i Sprawiedliwością) już pisaliśmy. Poszło o podwyżkę czynszu za dzierżawę lokalu w budynku przy ul. Niepodległości 13, gdzie siedzibę ma Starostwo Powiatowe w Świdniku. Właścicielem budynku jest Urząd Miasta w Świdniku. Dotychczas za wynajmowane od miasta pomieszczenia powiat płacił 5 zł/mkw. Po podwyżce stawka ta wzrosła do 14 zł/mkw.

– Jestem bardzo zdziwiony całą tą sytuacją –  przyznaje starosta powiatu świdnickiego. – Nie było żadnego spotkania, żadnej rozmowy, żadnych negocjacji. Tylko wymiana korespondencji. Wypadałoby się spotkać. Chciałem aby do takiegospotkasnia z burmistrzem doszło, ale pismo, które otrzymaliśmy uprzedziło te zamiary. Nie wiem czy to było zrobione celowo?

Urzędnicy Starostwa Powiatowego w Świdniku mają teraz trzy miesiące na opuszczenie pomieszczeń w budynku przy ul. Niepodległości 13. – Nie mamy gdzie się przenieść – przyznaje starosta świdnicki.

Starosta ma jednak nadzieję, że temat ten nie jest jeszcze zamknięty. Jego zdaniem przez 3 miesiące może się jeszcze wiele wydarzyć.

– Jestem gotowy do negocjacji – deklaruje Kołodziejczyk.

Nieoficjalnie mówi się, że podwyższa czynszu powiatowi to reakcja na krytykę związaną z nową siedzibą Urzędu Miasta w Świdniku i kosztami tej inwestycji – rzędu kilkunastu milionów złotych.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(169) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 maja 2017 o 00:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PIS w Swidniku jest bezkarny, bo tak chca wyborcy
Rozwiń
Gość
Gość (16 maja 2017 o 00:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to przykre, kiedy wojenka polityczna rozgrywana jest na koszt podatnika
Rozwiń
Gość
Gość (14 maja 2017 o 19:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Biuro obsługi starostwa będzie w autobusie!!!
Rozwiń
Gość
Gość (11 maja 2017 o 11:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Osina ze starostą rozbiją namiot pod gruszą dla interesantów, co to dla nich, im wygód nie potrzeba, a jak się uśmiechną do Jaksona, to może wpuści ich w razie potrzeby do kibelka w nowym urzędzie;)
Rozwiń
Gość
Gość (8 maja 2017 o 22:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chyba to zazdrość bo powiat pokazuje dobre zmiany po latach stagnacji
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (169)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!