Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

1 marca 2010 r.
20:03
Edytuj ten wpis

Strajk pracowników Świdnik Trade

Autor: Zdjęcie autora Maria Balicka
0 8 A A

Pracownicy spółki Trade ze Świdnika przyszli do firmy, ale nie podjęli pracy. Załoga kolejny raz zastrajkowała.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Niektórzy nie dostali pensji jeszcze za grudzień. Przed tygodniem 11 osób upominających się o swoje pieniądze dostało wypowiedzenia.

O trudnej sytuacji pracowników pisaliśmy już w styczniu, kiedy to firma zalegała im z dwumiesięczną wypłatą. Nawet na święta pozostawiono ich bez pieniędzy. Po wielu perturbacjach zapłacono im za listopad, niektórym także za grudzień. Ale jest już marzec i zaległości rosną.

– Była nawet nadzieja na lepsze, kiedy na początku roku ruszyła produkcja na trzy zmiany – mówi nam jeden z pracowników. – Wydawało się, że wychodzimy na prostą: są zamówienia na przyczepki samochodowe, które od lat utrzymują naszą firmę. Miała to być duża partia dla sieci supermarketów. Przyjęto nawet nowych ludzi, zapomniano tylko wypłacić nam zaległe pensje.

Załoga jest bardzo zdeterminowana. Ludzie nie wierzą już obietnicom składanym przez zarząd. Nie liczą na pomoc Państwowej Inspekcji Pracy, której owocem są tylko kolejne mandaty dla prezesów.

– Brak wypłat to dramat dla pracowników, który powraca co miesiąc – mówi mistrz zmiany Zygmunt Szponar, jeden z tych, którzy dostali już wypowiedzenie. – W dodatku zaczęto zwalniać tych, którzy brali udział w protestach.

Prezes Tomasz Snopek nie odbierał wczoraj telefonu. – Pracownikom obiecał, że wkrótce pieniądze będą wypłacane na bieżąco – dodaje Szponar. – Ale nikt w to nie wierzy, bo dotychczas takich obietnic nie spełniał.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jon / 19 grudnia 2010 o 20:08
możecie skoczyć panu prezesowi. i tylko tyle
Avatar
bezik / 11 grudnia 2010 o 14:48
[quote name='Wiki' timestamp='1267480386' post='242247']
Na taczkę prezesika i za bramę
[/quote]
Avatar
niusia / 2 marca 2010 o 17:28
Złodziejstwa trudno oduczyć" Ten Zarząd Spółki powinien trafić do Księgi Oszustów, mają niebywałe zdolności rozkładania firm - przykład to ZPC kupiona za grosze od WSK. Brak szacunku dla pracowników to norma . KŁamstwa, oszustwa to u nich jak modlitwa.
Avatar
pa / 2 marca 2010 o 09:06
Proszę odejsc od tej mikrofali i przestac żreć kanapki !!!
Avatar
Gość / 2 marca 2010 o 08:36
Slawek W. napisał:
Czyzby czlonkowie zarzadu tej spolki nadal chodzili po wolnosci?
Nie czas najwyzszy, aby prokuratura zajela sie finansami takiej firmy?
Kapitalizm kapitalizmem, ale zasady wspolzycia spolecznego oparte o wspolzaufanie
i wspolodpowiedzialnosc obowiazuja. Zwlaszcza wlasnie w kapitalizmie!
Niewyplacenie naleznych pracownikom uposazen jest nie tylko podloscia, ale
i przedewszystkim dzialaniem na szkode tych ludzi i panstwa!
Bez obupolnego zaufania na lini pracodawca - pracobiorca traca inni rowniez.
Mam na mysli uczciwych, zaradnych i kreatywnych przedsiebiorcow.
Rozumiem ewentualnosc utraty plynnosci finansowej firmy w pewnym okresie,
ale nalezy o takich sprawach szczerze i otwarcie rozmawiac z zaloga.
Rozsadny plan rozliczenia sie z zaleglosci moze tylko wplynac na lepsze stosunki w firmie.

oj naiwny, naiwny !

oj naiwny, naiwny ! rozwiń
Avatar
JUNIOR / 2 marca 2010 o 08:24
PREZES NIE ODBIERA BO PEWNIE JEST ZAJĘTY TWORZENIEM NOWEJ SPÓŁKI JAK BYŁO TO ROK TEMU Z ZPC ŚWIDNIK A TERAZ TRADE ŚWIDNIK, CIEKAWE JAKA TERAZ NAZWA, A GĘBY CIĄGLE TE SAME TYLKO BARDZIEJ ZACHŁANNE
Avatar
Slawek W. / 1 marca 2010 o 23:01
Czyzby czlonkowie zarzadu tej spolki nadal chodzili po wolnosci?
Nie czas najwyzszy, aby prokuratura zajela sie finansami takiej firmy?
Kapitalizm kapitalizmem, ale zasady wspolzycia spolecznego oparte o wspolzaufanie
i wspolodpowiedzialnosc obowiazuja. Zwlaszcza wlasnie w kapitalizmie!
Niewyplacenie naleznych pracownikom uposazen jest nie tylko podloscia, ale
i przedewszystkim dzialaniem na szkode tych ludzi i panstwa!
Bez obupolnego zaufania na lini pracodawca - pracobiorca traca inni rowniez.
Mam na mysli uczciwych, zaradnych i kreatywnych przedsiebiorcow.
Rozumiem ewentualnosc utraty plynnosci finansowej firmy w pewnym okresie,
ale nalezy o takich sprawach szczerze i otwarcie rozmawiac z zaloga.
Rozsadny plan rozliczenia sie z zaleglosci moze tylko wplynac na lepsze stosunki w firmie.
Czyzby czlonkowie zarzadu tej spolki nadal chodzili po wolnosci?
Nie czas najwyzszy, aby prokuratura zajela sie finansami takiej firmy?
Kapitalizm kapitalizmem, ale zasady wspolzycia spolecznego oparte o wspolzaufanie
i wspolodpowiedzialnosc obowiazuja. Zwlaszcza wlasnie w kapitalizmie!
Niewyplacenie naleznych pracownikom uposazen jest nie tylko podloscia, ale
i przedewszystkim dzialaniem na szkode tych ludzi i panstwa!
Bez obupolnego zaufania na lini pracodawca - pracobiorca traca inni rowniez.<... rozwiń
Avatar
Wiki / 1 marca 2010 o 22:53
Na taczkę prezesika i za bramę
Avatar
jon / 19 grudnia 2010 o 20:08
możecie skoczyć panu prezesowi. i tylko tyle
Avatar
bezik / 11 grudnia 2010 o 14:48
[quote name='Wiki' timestamp='1267480386' post='242247']
Na taczkę prezesika i za bramę
[/quote]
Avatar
niusia / 2 marca 2010 o 17:28
Złodziejstwa trudno oduczyć" Ten Zarząd Spółki powinien trafić do Księgi Oszustów, mają niebywałe zdolności rozkładania firm - przykład to ZPC kupiona za grosze od WSK. Brak szacunku dla pracowników to norma . KŁamstwa, oszustwa to u nich jak modlitwa.
Avatar
pa / 2 marca 2010 o 09:06
Proszę odejsc od tej mikrofali i przestac żreć kanapki !!!
Avatar
Gość / 2 marca 2010 o 08:36
Slawek W. napisał:
Czyzby czlonkowie zarzadu tej spolki nadal chodzili po wolnosci?
Nie czas najwyzszy, aby prokuratura zajela sie finansami takiej firmy?
Kapitalizm kapitalizmem, ale zasady wspolzycia spolecznego oparte o wspolzaufanie
i wspolodpowiedzialnosc obowiazuja. Zwlaszcza wlasnie w kapitalizmie!
Niewyplacenie naleznych pracownikom uposazen jest nie tylko podloscia, ale
i przedewszystkim dzialaniem na szkode tych ludzi i panstwa!
Bez obupolnego zaufania na lini pracodawca - pracobiorca traca inni rowniez.
Mam na mysli uczciwych, zaradnych i kreatywnych przedsiebiorcow.
Rozumiem ewentualnosc utraty plynnosci finansowej firmy w pewnym okresie,
ale nalezy o takich sprawach szczerze i otwarcie rozmawiac z zaloga.
Rozsadny plan rozliczenia sie z zaleglosci moze tylko wplynac na lepsze stosunki w firmie.

oj naiwny, naiwny !

oj naiwny, naiwny ! rozwiń
Avatar
JUNIOR / 2 marca 2010 o 08:24
PREZES NIE ODBIERA BO PEWNIE JEST ZAJĘTY TWORZENIEM NOWEJ SPÓŁKI JAK BYŁO TO ROK TEMU Z ZPC ŚWIDNIK A TERAZ TRADE ŚWIDNIK, CIEKAWE JAKA TERAZ NAZWA, A GĘBY CIĄGLE TE SAME TYLKO BARDZIEJ ZACHŁANNE
Avatar
Slawek W. / 1 marca 2010 o 23:01
Czyzby czlonkowie zarzadu tej spolki nadal chodzili po wolnosci?
Nie czas najwyzszy, aby prokuratura zajela sie finansami takiej firmy?
Kapitalizm kapitalizmem, ale zasady wspolzycia spolecznego oparte o wspolzaufanie
i wspolodpowiedzialnosc obowiazuja. Zwlaszcza wlasnie w kapitalizmie!
Niewyplacenie naleznych pracownikom uposazen jest nie tylko podloscia, ale
i przedewszystkim dzialaniem na szkode tych ludzi i panstwa!
Bez obupolnego zaufania na lini pracodawca - pracobiorca traca inni rowniez.
Mam na mysli uczciwych, zaradnych i kreatywnych przedsiebiorcow.
Rozumiem ewentualnosc utraty plynnosci finansowej firmy w pewnym okresie,
ale nalezy o takich sprawach szczerze i otwarcie rozmawiac z zaloga.
Rozsadny plan rozliczenia sie z zaleglosci moze tylko wplynac na lepsze stosunki w firmie.
Czyzby czlonkowie zarzadu tej spolki nadal chodzili po wolnosci?
Nie czas najwyzszy, aby prokuratura zajela sie finansami takiej firmy?
Kapitalizm kapitalizmem, ale zasady wspolzycia spolecznego oparte o wspolzaufanie
i wspolodpowiedzialnosc obowiazuja. Zwlaszcza wlasnie w kapitalizmie!
Niewyplacenie naleznych pracownikom uposazen jest nie tylko podloscia, ale
i przedewszystkim dzialaniem na szkode tych ludzi i panstwa!
Bez obupolnego zaufania na lini pracodawca - pracobiorca traca inni rowniez.<... rozwiń
Avatar
Wiki / 1 marca 2010 o 22:53
Na taczkę prezesika i za bramę
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 17

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!