Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

6 listopada 2011 r.
10:52
Edytuj ten wpis

Strajk w PZL-Świdnik: Związkowcy zapowiadają pikietę

Autor: Zdjęcie autora aa
2 18 A A
 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

Kolejne negocjacje związkowców z zarządem spółki PZL-Świdnik nie przyniosły rozstrzygnięcia. Trwający od ponad tygodnia strajk załogi w sprawie podwyżki płac będzie więc kontynuowany. Jutro protestujący będą pikietować przed Urzędem Miasta w Świdniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Strajk w PZL-Świdnik, który zorganizował Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80" rozpoczął się 26 października. Protestujący domagają się 15-procentowych podwyżek wynagrodzenia. Pracownicy, którzy przystąpili do strajku nie przebrali się w robocze ubrania. Nie uruchomili też maszyn. Według związkowców pierwszego dnia w strajku uczestniczyło ok. 600 osób z pierwszej zmiany.

Mimo rozmów z zarządem spółki nie udało się wypracować żadnego kompromisu. W piątkowym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich związków zawodowych działających w spółce.

- Negocjacje dotyczyły zarówno warunków zawieszenia lub zakończenia strajku jak i propozycji zarządu spółki wprowadzenia podwyżek płac na lata 2012 – 2014 - informuje Andrzej Borys, przewodniczący organizacji zakładowej Sierpnia 80 w PZL Świdnik.

Związkowcy informują w komunikacje przesłanym mediom, że zarząd spółki podczas 10-godzinnych negocjacji zaproponował podwyżkę w wysokości 300 zł. Podwyżka w takiej samej wysokości miałaby nastąpić w kolejnych 3 latach.

Na takie rozwiązanie nie ma jednak zgody protestujących. Strajk będzie więc kontynuowany.

W poniedziałek w ramach protestu zaplanowano demonstrację pod Urzędem Miasta w Świdniku. Pikieta rozpocznie się o godz. 15.15. Spod urzędu pikietujący przejdą pod bramę główna PZL i wrócą z powrotem pod UM Świdnik.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
EDEK / 7 listopada 2011 o 16:05
SIERPNIAKU ODWAL SIE ODEMKNIE OK I TAK JUZ ROZWALACIE PZL RÓBCIE TAK DALEJ DOBRZE ZE LUDZIE WRACAJĄ PO ROZUM DO GŁOWY I PRACOWAĆ ZACZYNAJĄ BO TACY JAK TY TO NA MANOWCE TYLKO POTRAFIĄ SPROWADZAĆ LUDZI CO FORUM ŚWIETNE MIEJSCE DLA CIEBIE DO WYKAZANIA WASZEJ GŁUPOTY LUDZKIEJ LUDZIE WAM NIE DARUJĄ JAK PRACE STRACĄ PRZEZ WAS V I PRZESTAŃCIE OSZUKIWAĆ LUDZI BO MY ZNAMY PRAWDĘ
SIERPNIAKU ODWAL SIE ODEMKNIE OK I TAK JUZ ROZWALACIE PZL RÓBCIE TAK DALEJ DOBRZE ZE LUDZIE WRACAJĄ PO ROZUM DO GŁOWY I PRACOWAĆ ZACZYNAJĄ BO TACY JAK TY TO NA MANOWCE TYLKO POTRAFIĄ SPROWADZAĆ LUDZI CO FORUM ŚWIETNE MIEJSCE DLA CIEBIE DO WYKAZANIA WASZEJ GŁUPOTY LUDZKIEJ LUDZIE WAM NIE DARUJĄ JAK PRACE STRACĄ PRZEZ WAS V I PRZESTAŃCIE OSZUKIWAĆ LUDZI BO MY ZNAMY PRAWDĘ rozwiń
Avatar
m25 / 7 listopada 2011 o 10:05
zastanawia mnie jedno - dlaczego tak bardzo opluwacie jedyny związek, który walczy o prawa pracowników zakładu? co robią pozostałe "związki"? już dawno przestało im zależeć na dobru pracowników, teraz jedynie martwią się, żeby włosi nie pozbawili ich stołków i solidnych wpłat.. bo przecież przewodniczący innych związków zajmują dobre posady, opłacane przez włochów. co więc mają wspólnego ze związkami? chyba tylko nazwę. współczuję tym, którzy tego nie widzą. a Sierpień 80 walczy za całą załogę, nie tylko za strajkujących. nadstawiają karku za wszystkich. a wy dalej róbcie za murzynów! sami pozwalacie się tak traktować! przypominam tylko, że pracujecie w zakładzie lotniczym, zacznijcie cenić swoją pracę! bo nie sprzedajecie ziemniaków!
Sierpniowi 80 gratuluję odwagi!
zastanawia mnie jedno - dlaczego tak bardzo opluwacie jedyny związek, który walczy o prawa pracowników zakładu? co robią pozostałe "związki"? już dawno przestało im zależeć na dobru pracowników, teraz jedynie martwią się, żeby włosi nie pozbawili ich stołków i solidnych wpłat.. bo przecież przewodniczący innych związków zajmują dobre posady, opłacane przez włochów. co więc mają wspólnego ze związkami? chyba tylko nazwę. współczuję tym, którzy tego nie widzą. a Sierpień 80 walczy za całą załogę, nie tylko za strajkujących. nadstawi... rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2011 o 21:23
Po co iść pod Urząd Miasta. Lepiej pojechać 10 listopada do Warszawy pod Pałac Prezydencki.
Spotkacie się z preziem, który wam wszystko załatwi. No i zaistniejecie w centralnych mediach.
Avatar
ten / 6 listopada 2011 o 20:50
[quote name='edek' timestamp='1320607601' post='555408']
nie wiem gościu o co ci biega każdy ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie a ty co masz jakiś problem jesteś za porządkowego na forum by wszyscy myśleli jednomyślnie o nie tak to nie będzie moje zdanie jest takie i nikt go nie zmieni ten strajk to jedna wielka porażka i zle ze ludzie wam zaufali
[/quote]cytujesz samego siebie??? edziu... uwierz mi to sie naprawde da wyleczyc... rozdwojenie jazni nie jest smiertelne...
[quote name='edek' timestamp='1320607601' post='555408']
nie wiem gościu o co ci biega każdy ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie a ty co masz jakiś problem jesteś za porządkowego na forum by wszyscy myśleli jednomyślnie o nie tak to nie będzie moje zdanie jest takie i nikt go nie zmieni ten strajk to jedna wielka porażka i zle ze ludzie wam zaufali
[/quote]cytujesz samego siebie??? edziu... uwierz mi to sie naprawde da wyleczyc... rozdwojenie jazni nie jest smiertelne... rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2011 o 20:38
[quote name='ten' timestamp='1320594138' post='555316']
halanr1 tutaj tez chcesz zaistniec? Nie boj sie, Ciebie nie zwolnia bo nie strajkujesz! A o strajkujacych sie nie martw. Tylko nie zapomnij do kasy sie ustawic w kolejce
[/quote]
Sierpniaku będziesz się śmiał ale baranim głosem już niebawem wypijecie to piwo co naważyliście na pewno i ciekawe jak spojrzycie tym ludziom w oczy wszystkim którzy wam zaufali
[quote name='ten' timestamp='1320594138' post='555316']
halanr1 tutaj tez chcesz zaistniec? Nie boj sie, Ciebie nie zwolnia bo nie strajkujesz! A o strajkujacych sie nie martw. Tylko nie zapomnij do kasy sie ustawic w kolejce
[/quote]
Sierpniaku będziesz się śmiał ale baranim głosem już niebawem wypijecie to piwo co naważyliście na pewno i ciekawe jak spojrzy... rozwiń
Avatar
edek / 6 listopada 2011 o 20:28
[quote name='edek' timestamp='1320607601' post='555408']
nie wiem gościu o co ci biega każdy ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie a ty co masz jakiś problem jesteś za porządkowego na forum by wszyscy myśleli jednomyślnie o nie tak to nie będzie moje zdanie jest takie i nikt go nie zmieni ten strajk to jedna wielka porażka i zle ze ludzie wam zaufali
[/quote]to dotyczy kogos Ten co napisałem
Avatar
edek / 6 listopada 2011 o 20:26
nie wiem gościu o co ci biega każdy ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie a ty co masz jakiś problem jesteś za porządkowego na forum by wszyscy myśleli jednomyślnie o nie tak to nie będzie moje zdanie jest takie i nikt go nie zmieni ten strajk to jedna wielka porażka i zle ze ludzie wam zaufali
Avatar
mentos / 6 listopada 2011 o 20:22
Jutro palami cholote przegonic z centrum miasta! Zadam aby policja stanela na wysokosci zadania. Dosyc bezprawia! Nieroby won do swojego kolchozu!
Avatar
pacujący / 6 listopada 2011 o 16:56
gazeta podaje informacje tylko jednej strony i ni pofatygowała się ażeby porozmawiać z pracującymi mimo strajku pracownikami i nie iformuje że pracujący stracili 300 zł podwyżki i ok 2000 nagrody rocznej prosze o troszke rzetelności do świdnika nie jest tak daleko
Avatar
GH / 6 listopada 2011 o 16:55
NIECH ŻYJE KC PZPR.
Avatar
EDEK / 7 listopada 2011 o 16:05
SIERPNIAKU ODWAL SIE ODEMKNIE OK I TAK JUZ ROZWALACIE PZL RÓBCIE TAK DALEJ DOBRZE ZE LUDZIE WRACAJĄ PO ROZUM DO GŁOWY I PRACOWAĆ ZACZYNAJĄ BO TACY JAK TY TO NA MANOWCE TYLKO POTRAFIĄ SPROWADZAĆ LUDZI CO FORUM ŚWIETNE MIEJSCE DLA CIEBIE DO WYKAZANIA WASZEJ GŁUPOTY LUDZKIEJ LUDZIE WAM NIE DARUJĄ JAK PRACE STRACĄ PRZEZ WAS V I PRZESTAŃCIE OSZUKIWAĆ LUDZI BO MY ZNAMY PRAWDĘ
SIERPNIAKU ODWAL SIE ODEMKNIE OK I TAK JUZ ROZWALACIE PZL RÓBCIE TAK DALEJ DOBRZE ZE LUDZIE WRACAJĄ PO ROZUM DO GŁOWY I PRACOWAĆ ZACZYNAJĄ BO TACY JAK TY TO NA MANOWCE TYLKO POTRAFIĄ SPROWADZAĆ LUDZI CO FORUM ŚWIETNE MIEJSCE DLA CIEBIE DO WYKAZANIA WASZEJ GŁUPOTY LUDZKIEJ LUDZIE WAM NIE DARUJĄ JAK PRACE STRACĄ PRZEZ WAS V I PRZESTAŃCIE OSZUKIWAĆ LUDZI BO MY ZNAMY PRAWDĘ rozwiń
Avatar
m25 / 7 listopada 2011 o 10:05
zastanawia mnie jedno - dlaczego tak bardzo opluwacie jedyny związek, który walczy o prawa pracowników zakładu? co robią pozostałe "związki"? już dawno przestało im zależeć na dobru pracowników, teraz jedynie martwią się, żeby włosi nie pozbawili ich stołków i solidnych wpłat.. bo przecież przewodniczący innych związków zajmują dobre posady, opłacane przez włochów. co więc mają wspólnego ze związkami? chyba tylko nazwę. współczuję tym, którzy tego nie widzą. a Sierpień 80 walczy za całą załogę, nie tylko za strajkujących. nadstawiają karku za wszystkich. a wy dalej róbcie za murzynów! sami pozwalacie się tak traktować! przypominam tylko, że pracujecie w zakładzie lotniczym, zacznijcie cenić swoją pracę! bo nie sprzedajecie ziemniaków!
Sierpniowi 80 gratuluję odwagi!
zastanawia mnie jedno - dlaczego tak bardzo opluwacie jedyny związek, który walczy o prawa pracowników zakładu? co robią pozostałe "związki"? już dawno przestało im zależeć na dobru pracowników, teraz jedynie martwią się, żeby włosi nie pozbawili ich stołków i solidnych wpłat.. bo przecież przewodniczący innych związków zajmują dobre posady, opłacane przez włochów. co więc mają wspólnego ze związkami? chyba tylko nazwę. współczuję tym, którzy tego nie widzą. a Sierpień 80 walczy za całą załogę, nie tylko za strajkujących. nadstawi... rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2011 o 21:23
Po co iść pod Urząd Miasta. Lepiej pojechać 10 listopada do Warszawy pod Pałac Prezydencki.
Spotkacie się z preziem, który wam wszystko załatwi. No i zaistniejecie w centralnych mediach.
Avatar
ten / 6 listopada 2011 o 20:50
[quote name='edek' timestamp='1320607601' post='555408']
nie wiem gościu o co ci biega każdy ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie a ty co masz jakiś problem jesteś za porządkowego na forum by wszyscy myśleli jednomyślnie o nie tak to nie będzie moje zdanie jest takie i nikt go nie zmieni ten strajk to jedna wielka porażka i zle ze ludzie wam zaufali
[/quote]cytujesz samego siebie??? edziu... uwierz mi to sie naprawde da wyleczyc... rozdwojenie jazni nie jest smiertelne...
[quote name='edek' timestamp='1320607601' post='555408']
nie wiem gościu o co ci biega każdy ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie a ty co masz jakiś problem jesteś za porządkowego na forum by wszyscy myśleli jednomyślnie o nie tak to nie będzie moje zdanie jest takie i nikt go nie zmieni ten strajk to jedna wielka porażka i zle ze ludzie wam zaufali
[/quote]cytujesz samego siebie??? edziu... uwierz mi to sie naprawde da wyleczyc... rozdwojenie jazni nie jest smiertelne... rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2011 o 20:38
[quote name='ten' timestamp='1320594138' post='555316']
halanr1 tutaj tez chcesz zaistniec? Nie boj sie, Ciebie nie zwolnia bo nie strajkujesz! A o strajkujacych sie nie martw. Tylko nie zapomnij do kasy sie ustawic w kolejce
[/quote]
Sierpniaku będziesz się śmiał ale baranim głosem już niebawem wypijecie to piwo co naważyliście na pewno i ciekawe jak spojrzycie tym ludziom w oczy wszystkim którzy wam zaufali
[quote name='ten' timestamp='1320594138' post='555316']
halanr1 tutaj tez chcesz zaistniec? Nie boj sie, Ciebie nie zwolnia bo nie strajkujesz! A o strajkujacych sie nie martw. Tylko nie zapomnij do kasy sie ustawic w kolejce
[/quote]
Sierpniaku będziesz się śmiał ale baranim głosem już niebawem wypijecie to piwo co naważyliście na pewno i ciekawe jak spojrzy... rozwiń
Avatar
edek / 6 listopada 2011 o 20:28
[quote name='edek' timestamp='1320607601' post='555408']
nie wiem gościu o co ci biega każdy ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie a ty co masz jakiś problem jesteś za porządkowego na forum by wszyscy myśleli jednomyślnie o nie tak to nie będzie moje zdanie jest takie i nikt go nie zmieni ten strajk to jedna wielka porażka i zle ze ludzie wam zaufali
[/quote]to dotyczy kogos Ten co napisałem
Avatar
edek / 6 listopada 2011 o 20:26
nie wiem gościu o co ci biega każdy ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie a ty co masz jakiś problem jesteś za porządkowego na forum by wszyscy myśleli jednomyślnie o nie tak to nie będzie moje zdanie jest takie i nikt go nie zmieni ten strajk to jedna wielka porażka i zle ze ludzie wam zaufali
Avatar
mentos / 6 listopada 2011 o 20:22
Jutro palami cholote przegonic z centrum miasta! Zadam aby policja stanela na wysokosci zadania. Dosyc bezprawia! Nieroby won do swojego kolchozu!
Avatar
pacujący / 6 listopada 2011 o 16:56
gazeta podaje informacje tylko jednej strony i ni pofatygowała się ażeby porozmawiać z pracującymi mimo strajku pracownikami i nie iformuje że pracujący stracili 300 zł podwyżki i ok 2000 nagrody rocznej prosze o troszke rzetelności do świdnika nie jest tak daleko
Avatar
GH / 6 listopada 2011 o 16:55
NIECH ŻYJE KC PZPR.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 40 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 20

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra