sobota, 24 marca 2018 r.

Świdnik

Superbohaterowie i cebularze. Działacze PSL odwiedzili posła PiS

Dodano: 30 marca 2016, 18:22

„Superbohaterowie” przyszli pod świdnickie biuro posła Artura Sobonia wyrazić niezadowolenie z faktu, że znalazł się on w składzie Eurorealistycznego Zespołu Parlamentarnego (fot. Maciej Kaczanowski)
„Superbohaterowie” przyszli pod świdnickie biuro posła Artura Sobonia wyrazić niezadowolenie z faktu, że znalazł się on w składzie Eurorealistycznego Zespołu Parlamentarnego (fot. Maciej Kaczanowski)

O powrót do drużyny superbohaterów zaapelowali do posła PiS Artura Sobonia członkowie młodzieżówki PSL podczas happeningu pod jego biurem poselskim. W odpowiedzi zostali… poczęstowani cebularzami.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Happening młodych ludowców nawiązywał do ostatniej konferencji Sobonia podczas ubiegłorocznej kampanii wyborczej. Ówczesny kandydat do Sejmu pojawił się na niej w towarzystwie mężczyzn w przebraniach m.in. Batmana, Supermana i Spider-Mana. Udzielili oni poparcia „AS-owi”, co było nawiązaniem do inicjałów polityka oraz do superbohatera z polskiej komedii „Hydrozagadka” z 1970 roku.

Tym razem „superbohaterowie” przyszli pod świdnickie biuro obecnego posła wyrazić niezadowolenie z faktu, że znalazł się on w składzie Eurorealistycznego Zespołu Parlamentarnego. Mieli ze sobą transparenty z hasłami: „To my mieliśmy być dobrą zmianą” i „Drużyna Asa to była wyborcza kiełbasa”.

– Tuż przed wyborami pan poseł deklarował „dobrą zmianę”, a po wyborach wstąpił do tzw. zespołu eurorealistycznego, a może bardziej eurosceptycznego. To niepokojące, że młody, dobrze zapowiadający się poseł uczestniczy w pracach takiego zespołu, którego członkiem jest posłanka Krystyna Pawłowicz, nazywającą flagę Unii Europejskiej szmatą – mówi Mateusz Winiarski, szef Forum Młodych Ludowców w Lublinie. – Nakłaniamy pana posła do powrotu do drużyny superbohaterów i odwrócenia się od zespołu czarnych charakterów.

Działacze młodzieżówki PSL zostawili w biurze posła list, w którym pytają go m.in. o to, czy jest za wystąpieniem Polski z Unii Europejskiej. Sam parlamentarzysta nie mógł do nich wyjść, bo przebywał w Sejmie, ale na miejscu pojawili się młodzi działacze PiS, którzy mieli ze sobą m.in. plakaty wyborcze Sobonia oraz transparent z hasłem: „Protestuję, bo zwolnili mi tatę z ARiMR”. Ludowców poczęstowali lubelskimi cebularzami, które jak mówił jeden z nich są „dobre jak pan Artur Soboń”.

– Młodość ma swoje prawa i cieszę się, że obie młodzieżówki mają ochotę do organizowania politycznych happeningów i przygotowania czegoś zabawnego. To ubarwia spory polityczne, o ile nie przekracza pewnych granic i nikogo nie obraża. W każdym razie ja nie czuję się urażony – komentuje poseł Soboń i zapewnia, że na pytania młodych ludowców odpowie. – Na pewno nie jestem zwolennikiem wystąpienia Polski z Unii Europejskiej. Celem mojego uczestnictwa w tym zespole jest przede wszystkim to, żeby priorytetem naszego członkostwa w UE było korzystanie na tych relacjach – dodaje.

Gość
Gość
Gość
(314) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 kwietnia 2016 o 18:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Polityka polityka polityka i co z tego wynika?????!!
Rozwiń
Gość
Gość (28 kwietnia 2016 o 22:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Świetny pomysl brawo młodzi z psl. A gdzie super as, przestraszył się???
Rozwiń
Gość
Gość (12 kwietnia 2016 o 08:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nic dodać nic ująć. Cała hipokryzja socjalistycznego pisu.
Rozwiń
Gość
Gość (6 kwietnia 2016 o 12:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wystarczy porównać nazwiska członków i rodzin z ZSL i PSL. Trzecie pokolenie pewnie nawet siedzą w tych samych urzędniczych pokojach! PAWEŁ KUKIZ ma rację ZSL to czysty nepotyzm i kolesiostwo.
Rozwiń
Patologiczna zmiana pis
Patologiczna zmiana pis (6 kwietnia 2016 o 10:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przez 8 lat PSL nie chciało pomóc polskim rodzinom. W OPSach trwał tylko lans kolesi i urzędników. W kilka miesięcy PIS zrealizowało swój sztandarowy projekt. O taki rząd chodziło Polakom.


Teraz za to mamy program rydzyk na swoim ;) pis zrealizowalo swoj projekt ???? Okłamali ludzi, ze bedzie 500 zl na KAZDE dziecko ale sie okazalo,ze nie ma kasy i dupa zbita,wiecej na kler niech łoza, bedzie druga grecja niedlugo.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (314)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!