sobota, 17 marca 2018 r.

Świdnik

Świdnik: 26 mln zł na inwestycje. Najwięcej dla ćwiczących i urzędujących

Dodano: 3 stycznia 2017, 21:03
Autor: aa

(fot. Maciej Kaczanowski)
(fot. Maciej Kaczanowski)

Blisko 26 milionów złotych – taka kwota została zapisana w budżecie Świdnika na ten rok na inwestycje. Najwięcej pieniędzy ma pochłonąć budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Fabrycznej oraz dokończenie budowy nowej siedziby Urzędu Miasta

Podczas głosowania na budżetem 18 radnych było „za”, 2 wstrzymało się od głosu.

Na liście wydatków majątkowych gminy Świdnik na 2017 r. - w tym na zadania inwestycyjne - znalazło się aż 60 pozycji. Wśród nich m.in. rozbudowa Przedszkola nr 7, budowa alejek i dalsza rozbudowa cmentarza komunalnego przy ul. Wyszyńskiego, przebudowa parkingu przed Szkołą Podstawową nr 3, rozbudowa monitoringu miejskiego.

Są też zapisane pieniądze na system oczyszczania i odprowadzenia wód deszczowych oraz modernizacje systemu wentylacji na basenie Zespołu Szkół nr 2. Urzędnicy część środków w budżecie zapisali na opracowanie dokumentacji projektowych. Chodzi m.in. o inwestycje drogowe np. budowę ulic: Zielonej, Żwirki i Wigury i Nadstawnej jak też przebudowy m.in. ul. Fabrycznej.

W budżecie zostały zapisane też pieniądze na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy targowiska miejskiego przy ul. Targowej jak też przygotowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę i termomodernizację budynku przy ul. Hellera na potrzeby Straży Miejskiej w Świdniku.

W budżecie zostały zapisane też pieniądze na realizacje projektów z budżetu obywatelskiego w tym m.in. budowę dwóch chodników wraz ze ścieżką rowerową między osiedlami Brzeziny I i II.

• Wydatki w budżecie Świdnika na 2017 r. są wyższe od ubiegłorocznego i zostały oszacowane na ponad 149,5 mln zł. • Urzędnicy nie będą musieli sięgać po kredyty. • Deficyt w kwocie 16,92 mln zł ma zostać sfinansowany z własnych środków.

Czytaj więcej o: budżet inwestycje Świdnik
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 stycznia 2017 o 11:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ja się dziwię, że tak mało wypadków na przejściach dla pieszych, rzeczywista ciemnica i nic nie widać do końca aż poczujesz, że ktoś się odbił... strach jeździć po niektórych ulicach
Rozwiń
Gość
Gość (4 stycznia 2017 o 15:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Urzad Miasta sie powieksza i dodatkowi urzednicy pewnie sie pojawią. Kto za to wszystko płaci ?
Rozwiń
Gość
Gość (4 stycznia 2017 o 10:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolejny rok ściemniania i wydatków na pałac Jaksona - rozliczymy to w wyborach!
Rozwiń
Gość
Gość (4 stycznia 2017 o 08:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kiedy wreszcie doświetlicie ulice tego miasta, a przynajmniej przejścia dla pieszych????????Nawet na głównych ulicach ciemno, przejść i pieszych w ogóle nie widać. nikomu to nie przeszkadza? Żadnym radnym i włodarzom ? Oszczędza się na mieszkańcach - bezpieczeństwie pieszych i kierowców. ale za to stadion jest porządnie oświetlony .....
Rozwiń
Gość
Gość (3 stycznia 2017 o 21:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Fajnie ! Tak trzymać!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!