Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

6 lipca 2012 r.
18:13
Edytuj ten wpis

Świdnik, 8 lipca, 32 lata temu

Autor: Zdjęcie autora (aa)
3 22 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Tego dnia pracownicy WSK w Świdniku przerwali pracę, po tym jak dowiedzieli się o drastycznych podwyżkach cen żywności w zakładowym bufecie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ta wiadomość zadziałała jak zapalnik. Kilka godzin później strajkowała już niemal cała załoga zakładu. Na niedzielę zaplanowano rocznicowe uroczystości.

– Strajki na Lubelszczyźnie bywają często marginalizowane lub wręcz lekceważąco nazywane "protestami o kotleta” – pisze w liście z okazji 32. rocznicy wydarzeń z lipca 1980 r. Andrzej Kuchta, przewodniczący KM NSZZ "Solidarność” WSK "PZL-Świdnik”. – Tymczasem stanowiły precedens w dziejach konfliktów społecznych w PRL i przecierały szlak dla podobnego rozwiązywania protestów.

Niedzielne uroczystości rozpoczną się o godz. 9.15 od złożenia kwiatów pod pomnikiem Świdnickiego Lipca. Zaś o godz. 10.30 rozpocznie się msza w kościele NMP Matki Kościoła.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zbyniu / 12 lipca 2012 o 15:18
[url="http://g2.gangsters.pl/index.php?ref=2712"]http://g2.gangsters....ex.php?ref=2712[/url]
Avatar
tytuuy / 9 lipca 2012 o 08:25
[quote name='jhil' timestamp='1341775225' post='646876']
jakson do dymisji!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
Jakson może stracić władzę przed uplywem kadencji.
Ludzie z klonowej zgłaszają mu juz kilka lat ze jest tam niebezpiecznie,a on z tego co wiem nie robi nic albo prawie nic żeby poprawic bezpieczenstwo (mimo posiadanych uprawnien).
JESLI KTOS TAM ZGINIE zrobi sie afera i beda szukać winnego.Jakson pewnie bedzie pierwszy oskarżony i może stracic stanowisko.....
Avatar
kaska / 9 lipca 2012 o 08:07
A ja sie pytam, gdzie jest basen? no gdzie?
Avatar
jhil / 8 lipca 2012 o 21:20
jakson do dymisji!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 8 lipca 2012 o 21:20
[quote name='kl' timestamp='1341742002' post='646777']
Utworzyłem adres internetowy oburzeniwswidniku@wp.pl.
Pod tym adresem czekam na propozycje walki z tym układem rządzących w Świdniku.
Jeśli ktoś jest chetny do przyłączenia sie do tej akcji prosze o wysłanie sojego adresu e-mail na w/w adres. (zebyśmy mieli kontakt).Czym bedzie nas wiecej tym wiekszą szanse bedziemy mieli na sukces.
[/quote]


no i co solidaruchy, teraz kotlet drożeje codziennie i wam nie przeszkadza, co jecie, bo ja muszę liczyć przez was każdą złotówkę na chleb. O to wam chodziło, dlaczego nie wyjdziecie na ulicę,bo co, wam dobrze, mam nadzieję, że odpokutujecie, jak nie teraz, to może " tam u góry"., tylko powiedzcie swojemu b. przywódcy aby zdjął wizerunek "Matki Boskiej" bo nie wypada, aby ją nosił, ponieważ oszukał nas, nie mamy drugiej Japonii i nie mamy spełnionych tych 21 postulatów, gdzie nam na dole miało się żyć lepiej, a mamy dużeeeeee bezrobocie albo praca za jałmużnę.
[quote name='kl' timestamp='1341742002' post='646777']
Utworzyłem adres internetowy oburzeniwswidniku@wp.pl.
Pod tym adresem czekam na propozycje walki z tym układem rządzących w Świdniku.
Jeśli ktoś jest chetny do przyłączenia sie do tej akcji prosze o wysłanie sojego adresu e-mail na w/w adres. (zebyśmy mieli kontakt).Czym bedzie nas wiecej tym wiekszą szanse bedziemy mieli na sukces.
[/quote]


no i co solidaruchy, teraz kotlet drożeje codziennie i wam nie przeszkadza, co j... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lipca 2012 o 21:19
[quote name='kl' timestamp='1341742002' post='646777']
Utworzyłem adres internetowy oburzeniwswidniku@wp.pl.
Pod tym adresem czekam na propozycje walki z tym układem rządzących w Świdniku.
Jeśli ktoś jest chetny do przyłączenia sie do tej akcji prosze o wysłanie sojego adresu e-mail na w/w adres. (zebyśmy mieli kontakt).Czym bedzie nas wiecej tym wiekszą szanse bedziemy mieli na sukces.
[/quote]


no i co solidaruchy, teraz kotlet drożeje codziennie i wam nie przeszkadza, co jecie, bo ja muszę liczyć przez was każdą złotówkę na chleb. O to wam chodziło, dlaczego nie wyjdziecie na ulicę,bo co, wam dobrze, mam nadzieję, że odpokutujecie, jak nie teraz, to może " tam u góry"., tylko powiedzcie swojemu b. przywódcy aby zdjął wizerunek "Matki Boskiej" bo nie wypada, aby ją nosił, ponieważ oszukał nas, nie mamy drugiej Japonii i nie mamy spełnionych tych 21 postulatów, gdzie nam na dole miało się żyć lepiej, a mamy dużeeeeee bezrobocie albo praca za jałmużnę.
[quote name='kl' timestamp='1341742002' post='646777']
Utworzyłem adres internetowy oburzeniwswidniku@wp.pl.
Pod tym adresem czekam na propozycje walki z tym układem rządzących w Świdniku.
Jeśli ktoś jest chetny do przyłączenia sie do tej akcji prosze o wysłanie sojego adresu e-mail na w/w adres. (zebyśmy mieli kontakt).Czym bedzie nas wiecej tym wiekszą szanse bedziemy mieli na sukces.
[/quote]


no i co solidaruchy, teraz kotlet drożeje codziennie i wam nie przeszkadza, co j... rozwiń
Avatar
cx / 8 lipca 2012 o 12:17
Haha...Strajkowali, bo cena serdelkow w bufecie przyzakladowym podskoczyla...A po 32 latach jeszcze hucznie sie fetuje to "wiekopomne" wydarzenie...To chyba jakas kpina i robienie sobie jaj z pogrzebu...Ciekawym, jak sie dzis maja "chlopcy z tamtych lat", ci kombatanci od siedmiu bolesci, co mysla o sobie samych patrzac w lustro...

Miales chamie zloty rog, miales chamie czapke z pior...ostal ci sie jeno sznur...
Avatar
Anna / 8 lipca 2012 o 12:15
Oszuści nigdy nie mają wstydu, będą składać kwiaty i gdyby nawet bezrobotni i wyzyskiwani na nich pluli, będą twierdzić, że to tylko deszcz pada.
Avatar
kl / 8 lipca 2012 o 12:06
Utworzyłem adres internetowy oburzeniwswidniku@wp.pl.
Pod tym adresem czekam na propozycje walki z tym układem rządzących w Świdniku.
Jeśli ktoś jest chetny do przyłączenia sie do tej akcji prosze o wysłanie sojego adresu e-mail na w/w adres. (zebyśmy mieli kontakt).Czym bedzie nas wiecej tym wiekszą szanse bedziemy mieli na sukces.
Avatar
Gość / 8 lipca 2012 o 11:47
ale nas cholerna solidarność oszukała, nie dość, ze wszystko rozwaliła to teraz jeszcze karze nam zapier***ać za parę groszy i jeszcze jak dostanie się pracę do 67 lat, a b. przywódca solidarności nie miał nawet wypracowanych lat pracy i dostał emeryturę a tu mam zapieprzać do 67 lat jak mnie ktoś zechce zatrudnić, albo głodowe umieranie, o to wam solidaruchy chodziło
Avatar
Zbyniu / 12 lipca 2012 o 15:18
[url="http://g2.gangsters.pl/index.php?ref=2712"]http://g2.gangsters....ex.php?ref=2712[/url]
Avatar
tytuuy / 9 lipca 2012 o 08:25
[quote name='jhil' timestamp='1341775225' post='646876']
jakson do dymisji!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
Jakson może stracić władzę przed uplywem kadencji.
Ludzie z klonowej zgłaszają mu juz kilka lat ze jest tam niebezpiecznie,a on z tego co wiem nie robi nic albo prawie nic żeby poprawic bezpieczenstwo (mimo posiadanych uprawnien).
JESLI KTOS TAM ZGINIE zrobi sie afera i beda szukać winnego.Jakson pewnie bedzie pierwszy oskarżony i może stracic stanowisko.....
Avatar
kaska / 9 lipca 2012 o 08:07
A ja sie pytam, gdzie jest basen? no gdzie?
Avatar
jhil / 8 lipca 2012 o 21:20
jakson do dymisji!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 8 lipca 2012 o 21:20
[quote name='kl' timestamp='1341742002' post='646777']
Utworzyłem adres internetowy oburzeniwswidniku@wp.pl.
Pod tym adresem czekam na propozycje walki z tym układem rządzących w Świdniku.
Jeśli ktoś jest chetny do przyłączenia sie do tej akcji prosze o wysłanie sojego adresu e-mail na w/w adres. (zebyśmy mieli kontakt).Czym bedzie nas wiecej tym wiekszą szanse bedziemy mieli na sukces.
[/quote]


no i co solidaruchy, teraz kotlet drożeje codziennie i wam nie przeszkadza, co jecie, bo ja muszę liczyć przez was każdą złotówkę na chleb. O to wam chodziło, dlaczego nie wyjdziecie na ulicę,bo co, wam dobrze, mam nadzieję, że odpokutujecie, jak nie teraz, to może " tam u góry"., tylko powiedzcie swojemu b. przywódcy aby zdjął wizerunek "Matki Boskiej" bo nie wypada, aby ją nosił, ponieważ oszukał nas, nie mamy drugiej Japonii i nie mamy spełnionych tych 21 postulatów, gdzie nam na dole miało się żyć lepiej, a mamy dużeeeeee bezrobocie albo praca za jałmużnę.
[quote name='kl' timestamp='1341742002' post='646777']
Utworzyłem adres internetowy oburzeniwswidniku@wp.pl.
Pod tym adresem czekam na propozycje walki z tym układem rządzących w Świdniku.
Jeśli ktoś jest chetny do przyłączenia sie do tej akcji prosze o wysłanie sojego adresu e-mail na w/w adres. (zebyśmy mieli kontakt).Czym bedzie nas wiecej tym wiekszą szanse bedziemy mieli na sukces.
[/quote]


no i co solidaruchy, teraz kotlet drożeje codziennie i wam nie przeszkadza, co j... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lipca 2012 o 21:19
[quote name='kl' timestamp='1341742002' post='646777']
Utworzyłem adres internetowy oburzeniwswidniku@wp.pl.
Pod tym adresem czekam na propozycje walki z tym układem rządzących w Świdniku.
Jeśli ktoś jest chetny do przyłączenia sie do tej akcji prosze o wysłanie sojego adresu e-mail na w/w adres. (zebyśmy mieli kontakt).Czym bedzie nas wiecej tym wiekszą szanse bedziemy mieli na sukces.
[/quote]


no i co solidaruchy, teraz kotlet drożeje codziennie i wam nie przeszkadza, co jecie, bo ja muszę liczyć przez was każdą złotówkę na chleb. O to wam chodziło, dlaczego nie wyjdziecie na ulicę,bo co, wam dobrze, mam nadzieję, że odpokutujecie, jak nie teraz, to może " tam u góry"., tylko powiedzcie swojemu b. przywódcy aby zdjął wizerunek "Matki Boskiej" bo nie wypada, aby ją nosił, ponieważ oszukał nas, nie mamy drugiej Japonii i nie mamy spełnionych tych 21 postulatów, gdzie nam na dole miało się żyć lepiej, a mamy dużeeeeee bezrobocie albo praca za jałmużnę.
[quote name='kl' timestamp='1341742002' post='646777']
Utworzyłem adres internetowy oburzeniwswidniku@wp.pl.
Pod tym adresem czekam na propozycje walki z tym układem rządzących w Świdniku.
Jeśli ktoś jest chetny do przyłączenia sie do tej akcji prosze o wysłanie sojego adresu e-mail na w/w adres. (zebyśmy mieli kontakt).Czym bedzie nas wiecej tym wiekszą szanse bedziemy mieli na sukces.
[/quote]


no i co solidaruchy, teraz kotlet drożeje codziennie i wam nie przeszkadza, co j... rozwiń
Avatar
cx / 8 lipca 2012 o 12:17
Haha...Strajkowali, bo cena serdelkow w bufecie przyzakladowym podskoczyla...A po 32 latach jeszcze hucznie sie fetuje to "wiekopomne" wydarzenie...To chyba jakas kpina i robienie sobie jaj z pogrzebu...Ciekawym, jak sie dzis maja "chlopcy z tamtych lat", ci kombatanci od siedmiu bolesci, co mysla o sobie samych patrzac w lustro...

Miales chamie zloty rog, miales chamie czapke z pior...ostal ci sie jeno sznur...
Avatar
Anna / 8 lipca 2012 o 12:15
Oszuści nigdy nie mają wstydu, będą składać kwiaty i gdyby nawet bezrobotni i wyzyskiwani na nich pluli, będą twierdzić, że to tylko deszcz pada.
Avatar
kl / 8 lipca 2012 o 12:06
Utworzyłem adres internetowy oburzeniwswidniku@wp.pl.
Pod tym adresem czekam na propozycje walki z tym układem rządzących w Świdniku.
Jeśli ktoś jest chetny do przyłączenia sie do tej akcji prosze o wysłanie sojego adresu e-mail na w/w adres. (zebyśmy mieli kontakt).Czym bedzie nas wiecej tym wiekszą szanse bedziemy mieli na sukces.
Avatar
Gość / 8 lipca 2012 o 11:47
ale nas cholerna solidarność oszukała, nie dość, ze wszystko rozwaliła to teraz jeszcze karze nam zapier***ać za parę groszy i jeszcze jak dostanie się pracę do 67 lat, a b. przywódca solidarności nie miał nawet wypracowanych lat pracy i dostał emeryturę a tu mam zapieprzać do 67 lat jak mnie ktoś zechce zatrudnić, albo głodowe umieranie, o to wam solidaruchy chodziło
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów
film

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów 0 0

Truskawki dojrzewają błyskawicznie, a producenci nie nadążają ze zbiorem. Dlatego jeden z nich wpadł na oryginalny pomysł. Klienci, którzy chcą tańszych owoców mogą zerwać je sobie sami.

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”?

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”? 0 0

"100 lat temu w Białej” - pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna zachęca młodzież do udziału w konkursie na komiks. Ma to związek z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program
24 czerwca 2018, 8:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program 0 0

Kochasz jazdę na rowerze? Zarejestruj się na stronie internetowej 25. Święta Roweru. Start 24 czerwca w Lubartowie.

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce 1 1

Do dwóch potrąceń przez kierujących samochodami doszło w poniedziałek rano w Lublinie. W jednym przypadku poszkodowany jest rowerzysta, w drugim piesza dziewczynka.

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem 3 0

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, które pojawić mają się po południu w części woj. lubelskiego

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem 0 0

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał motorowerzysta, który w miejscowości Przytoczno (pow. lubartowski) zderzył się z Oplem.

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie
20 czerwca 2018, 18:00

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Najstarszy festiwal filmowy w Polsce Etiuda&Anima po raz kolejny zawita do Lublina w formie repliki. Już 20 czerwca o godz. 18 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zobaczymy najciekawsze festiwalowe produkcje.

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych 5 2

Znaleziony martwy, chory dzik w miejscowości Wygnańce (pow. chełmski) był zawieszony wysoko na drzewie – taką plotkę podają miejscowi rolnicy i myśliwi. Kłopot w tym, że stanowczo zaprzeczają temu służby weterynaryjne.

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu 1 0

ROZMOWA Z Jackiem Sarną, organizatorem gali Thunderstrike Fight League 14 „Akpol Night” w Kraśniku

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć]
galeria

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć] 0

Islandia jest jak z innej planety. Wulkaniczne plaże, gejzery, pola lawy i niezwykłe wodospady. Kto był tu raz, z pewnością będzie chciał wrócić.

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia]
galeria

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia] 7 2

Do wypadku doszło rano w Żyrzynie na drodze krajowej nr 17. Dachował samochód marki KIA.

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej 0 0

Trolejbusy, które dzisiaj kończą trasę na pętli Mełgiewska WSEI będą mogły pojechać o wiele dalej, aż do zajezdni MPK.

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup 2 0

Duża dawka sportowych atrakcji czeka w tym tygodniu kibiców koło stadionu Arena Lublin. I nie chodzi tylko o wielki ekran z meczami mundialu. Na stadionie zagrają młodzieżowe drużyny z najlepszych akademii piłkarskich, a tuż obok popatrzymy na eliminacje do Mistrzostw Polski w ulicznej koszykówce.

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin
18 czerwca 2018, 19:00

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 18 czerwca o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się pokaz spektaklu Krzesiwo w wykonaniu Grupy Teatralnej DYNKS.

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym 2 8

32-letni kierowca audi przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 92 km/h. Policjanci apelują o rozwagę. Na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również za innych użytkowników dróg - przypominają

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!