czwartek, 22 lutego 2018 r.

Świdnik

Świdnik: Awantura w sprawie ścieżek rowerowych

Dodano: 8 grudnia 2015, 09:28

Świdniccy cykliści czują się pominięci przy opracowaniu koncepcji
Świdniccy cykliści czują się pominięci przy opracowaniu koncepcji

Koncepcja ścieżek rowerowych w mieście powstaje bez udziału rowerzystów – zarzuca władzom stowarzyszenie Świdnik Miasto Dla Rowerów. Cykliści nie dowierzają też w kompetencje firmy, która przygotowuje to opracowanie. Miasto odpiera zarzuty i podaje termin prezentacji dokumentu

Jako środowisko rowerowe, czujemy wielkie zaniepokojenie powstawaniem dokumentu koncepcji ścieżek rowerowych na terenie Świdnika” – piszą członkinie i członkowie stowarzyszenia Świdnik Miasto Dla Rowerów.

Wątpliwości stowarzyszenia budzi m.in. to, czy firma, która wygrała przetarg na opracowanie koncepcji, poradzi sobie z tym zadaniem. – Na stronie internetowej tej firmy nie ma informacji, że zajmowała się ścieżkami rowerowymi, wszystko dotyczy szeroko pojętej zieleni, a ścieżki rowerowe to jest zupełnie inna infrastruktura – argumentuje Małgorzata Pastusiak, rzeczniczka prasowa stowarzyszenia.

Świdniccy cykliści pokazują pismo z Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, w którym czytamy, że „do dnia dzisiejszego (2 grudnia 2015 r. – red.) nie zostały utworzone (...) żadne dokumenty dotyczące opracowania projektu dróg rowerowych dla miasta Rzeszowa przez firmę (tu nazwa – red.) na zlecenie ZTM Rzeszów”.

Na inny dokument powołuje się zaś Marian Jakubiak, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miasta w Świdniku. – To pismo, które dotyczy przygotowanej przez tę firmę w ub. roku koncepcji wykorzystania i zagospodarowania rzeszowskich terenów na cele turystyczno-rekreacyjne – wskazuje Jakubiak. – W zapytaniach ofertowych są wymienione rzeczy, których ta koncepcja dotyczyła, wśród nich są ścieżki rowerowe – wskazuje Jakubiak. – To jest informacja publiczna, którą każdy może sprawdzić. Mam też pismo w temacie tego zamówienia.

– My nie mówimy, że tego nie robili, ale nie mamy na ten temat informacji – dodaje rzeczniczka stowarzyszenia Świdnik Miasto Dla Rowerów.

Świdniccy cykliści czują się też pominięci przy opracowaniu tej koncepcji. – Wydaje mi się, że lepiej jest konsultować taką koncepcję z osobami, które są użytkownikami ścieżek rowerowych – podkreśla Pastusiak.

„W stosownym czasie wasi przedstawiciele zostaną poproszeni o opinię. Nie ma możliwości opracowywania koncepcji „wspólnie” i „jednocześnie” z wykonawcą – wskazuje Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika, w odpowiedzi świdnickiemu stowarzyszeniu, które otrzymali też dziennikarze.

Informacja dotycząca koncepcji ścieżek rowerowych w mieście ma zostać przedstawiona we wtorek w urzędzie miasta. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10. – Informacja została podana w gazecie Głos Świdnika, będzie też na świdnickim portalu – informuje naczelnik Jakubiak. I dodaje: Podczas wstępnej prezentacji tej koncepcji członkowie stowarzyszenia będą mogli zgłaszać swoje uwagi.

Gość
Gość
Gość
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 grudnia 2015 o 00:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaki wtorek, może byś napisał ??
Rozwiń
Gość
Gość (12 grudnia 2015 o 00:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Informacja dotycząca koncepcji ścieżek rowerowych w mieście ma zostać przedstawiona we wtorek w urzędzie miasta. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10."Dziwnie to zdanie brzmi kiedy artykuł opublikowany jest o 9:28. Nie "we wtorek o 10:00" tylko za 32 minuty!

Rozwiń
Gość
Gość (12 grudnia 2015 o 00:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Autorytet rowerzystów rzeczniczka stowarzyszenia fachowość ma, - bo posiada rower. Ha ha

Rozwiń
hrabiaski
hrabiaski (9 grudnia 2015 o 09:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

nie bardzo rozumiem po co to całe zamieszanie wokół OC, przecież jak rowerzysta zniszczy komuś samochód to i tak musi zapłacić, a OC nie ma większego sensu bo zniszczenia nie idą w miliony złotych tylko co najwyżej w setki - max tysiąc złotych. Więc są to pieniądze, które da się z delikwenta ściągnąć

ściągnąć?! co?! większość cyklistów to gołodupce!
Rozwiń
Gość
Gość (9 grudnia 2015 o 00:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak dla mnie to ścieżki rowerowe jak i rowery są niepotrzebne,to zakała. Nie można już spokojnie poruszac się ,ani w mieście ani na szosach.Zawsze ze strachem chodzę,bo zaraz może jakiś rower najedzie mi na plecy albo wpadnę pod koła,bo dzwonków zazwyczaj nie mają do ostrzegania.Na pasach też mi śmignął. Dlaczego straż miejska czy policja nie interesuje się tym zagrożeniem.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!