wtorek, 20 marca 2018 r.

Świdnik

Świdnik: Będą mieli Centrum Kultury

  Edytuj ten wpis
Autor: (mm)

Generalny remont budynku kina "Lot” i dobudowanie do niego drugiej części z nowoczesną salą widowiskową – wkrótce Świdnik będzie miał Centrum Kultury z prawdziwego zdarzenia. Jego budowa rozpocznie się w przyszłym roku.

Obecnie pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury i uczestnicy zajęć nie mają najlepszych warunków do pracy.

– Działamy w trzech miejscach, w budynku przy Wyszyńskiego, w kinie LOT i w Galerii Wenus – wyjaśnia Adam Żurek, dyrektor MOK. – Poza tym budynek kina LOT jest stary, a remont dachu zupełnie popsuł akustykę. Nie jest też przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Dlatego MOK, który przekształci się w Centrum Kultury, będzie działał w jednym miejscu, w nowoczesnym gmachu. Do istniejącego budynku kina LOT, który zostanie całkiem przebudowany, zostanie dobudowany nowy budynek. Zostanie wkomponowany w istniejącą bryłę.

Centrum Kultury będzie mieć powierzchnię ponad 2600 m kw. Wykorzystane zostaną też piwnice, w których znajdzie się miejsce dla pracowni garncarskiej, fantastyki, filmowej, wokalnej i zespołów muzycznych. – Będzie też dostosowana sala dla potrzeb pracowni tanecznej. W tej chwili ćwiczenia odbywają się na sali widowiskowej – wymienia dyr. Żurek.

Stary budynek zachowa swoją funkcję kinowej sali przeznaczonej na występy. Scena zostanie przebudowana, wymienione fotele. Zmniejszy się jednak ich liczba z 507 do około 350. Taki wymóg obecnie stawiają przepisy. Mniejsza sala widowiskowa na 187 miejsc powstanie w nowo wybudowanym gmachu.

– Teraz jak organizujemy koncert, to przerywamy działalność kinową. Jak powstanie Centrum Kultury obie te działalności będą mogły być prowadzone równocześnie – cieszy się dyrektor MOK.

Obecnie Urząd Miasta przygotowuje kosztorysy, złożył też wniosek o pozwolenie na budowę. – Jak już je dostaniemy, wtedy zaplanujemy realny termin rozpoczęcia i zakończenia inwestycji. Ale z pewnością zacznie się ona w przyszłym roku – zapewnia Artur Soboń, sekretarz Urzędu Miasta Świdnik.

W budżecie miasta na ten cel zapisane jest 10 mln zł. – Nie wiadomo, czy to wystarczy. Jesteśmy przygotowani do etapowania inwestycji, gdyby brakowało nam pieniędzy – zapowiada Soboń. – W pierwszej kolejności powstanie nowy budynek, dopiero później zmodernizujemy stary, bo musi być zapewniona ciągłość działalności MOK.

Na stary budynek przy ul. Wyszyńskiego zajmowany przez MOK władze miasta będą chciały znaleźć nabywcę. Dzięki temu obniżyłyby się koszty nowej inwestycji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
S
luiza
luiza
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

S
S (17 października 2009 o 23:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
luiza napisał:
Bardzo trafne spostrzeżenie !!
Pamięć , pamięcią ....ale zanim się dorobią , a potem ustawią swoich.....akurat ich kadencja dobiegnie końca ....A my - dalej nic.....
Jakie to smutne.....


Uważam, że nawet jakby ci młodzi mieli po jakimś czasie zapomnieć (co niestety najczęściej ma miejsce) to i tak jest to lepsze rozwiązanie wybrać tych młodych co kiedyś zapomną skąd sami przyszli, niż zostawić starych wyjadaczy, którym się wydaje, że są "wszechmogący". Zobaczcie ilu mamy takich w Świdniku, co nawet wykształcenia żadnego nie mają, albo mają z nieadekwatną wiedzę do stanowisk.. Przecież to aż żałosne! Ci ludzie to jedynie ambitni karierowicze, którzy nie mieli pomysłu na nic innego.
Nasz burmistrz jest po historii, przewodniczący rady powiatu to nauczyciel techniki (o informatyce nie ma pojęcia mimo, że zawsze pisze że uczy informatyki), często przewijają się też wuefiści. (sic!) Cały zarząd PZLu jest po budowie maszyn lotniczych (włącznie z dyrektorem finansowym). Dyrektor urzędu pracy skończył zaledwie jakiś licencjat i to tylko dlatego żeby mógł zając stanowisko (bo wcześniej nie spełniał nawet kryteriów do objęcia stanowiska dyrektora, ale na szczęście ma brata w Radzie Miasta więc poczekali aż skończy..).
Co oni wiedzą o zarządzaniu? Co oni wiedzą o ekonomii? Co oni robią żebyśmy mieli pracę? Ważne, że oni mają, ich znajomi i rodzina!
Aha są jeszcze lekarze, ale dla nich to norma że pchają się gdzie popadnie, w końcu pacjenci i tak poczekają. Bo jak taki ma np dyżur od 18 to przecież wiadome jest, że nie da rady się teleportować np z Lublina, więc się spóźnia godzinę, za którą i tak dostaje pieniądze. Przykro mi, ale nie znam drugiej takiej pracy, w której spóźnienie byłoby traktowane równie pobłażliwie - wręcz odwrotnie, każdy normalny człowiek musi przyjść do pracy wcześniej, żeby się np przebrać i do niej przygotować! I za to nikt mu nie płaci!
Reasumując nasze władze to taki nasz lokalny, świdnicki BETON.
Rozwiń
luiza
luiza (16 października 2009 o 15:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Avia kocha Motor napisał:
I dobrze. Potrzebujemy tego typu miejscWierzę , że takich miejsc potrzebujemy !
/ Ale nie wierzę , że " AVIA kocha MOTOR !/
Rozwiń
luiza
luiza (16 października 2009 o 15:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~andzia~ napisał:
tylko jeszcze pytanie ile Ci młodsi, którzy nie posmakowali kariery politycznej i wiedzą jak to jest w prawdziwym świecie z pracą bedą pamietać po tym jak dostaną stołki - z doświadczenia znamy to chyba wszyscy że pamięc takich osób jest niesamowicie krótka


Bardzo trafne spostrzeżenie !!
Pamięć , pamięcią ....ale zanim się dorobią , a potem ustawią swoich.....akurat ich kadencja dobiegnie końca ....A my - dalej nic.....
Jakie to smutne.....
Rozwiń
Avia kocha Motor
Avia kocha Motor (16 października 2009 o 09:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I dobrze. Potrzebujemy tego typu miejsc
Rozwiń
~andzia~
~andzia~ (15 października 2009 o 11:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
S napisał:
[font="Verdana"][left]No fajnie, kultura, chodniki, fontanny, kościoły, ale co z praca? Praca nam w Świdniku nie potrzebna? Mamy liczyć na fabrykę puszek na Felinie i tam pracować na najniższych stanowiskach za najniższą stawkę? Nasi rządzący robią wszystko pod emerytów bo sami stołki i pracę już mają i tak im się opłaca bo to emeryci na nich przeważnie głosują.. już tak się przyzwyczaili do tych swoich stołków, że co niektórym woda sodowa do głowy od władzy odbiła.. Chyba czas przy następnych wyborach wreszcie wymienić towarzystwo na kogoś młodego, kto jeszcze nie posmakował kariery politycznej i wie jak to jest w prawdziwym świecie z pracą![/left][/font]

tylko jeszcze pytanie ile Ci młodsi, którzy nie posmakowali kariery politycznej i wiedzą jak to jest w prawdziwym świecie z pracą bedą pamietać po tym jak dostaną stołki - z doświadczenia znamy to chyba wszyscy że pamięc takich osób jest niesamowicie krótka
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!