Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

30 października 2017 r.
20:53

Świdnik: Jest zgoda na budowę ważnej drogi

Autor: Zdjęcie autora aa
3 27 A A
Ulica Kusocińskiego zostanie wybudowana od skrzyżowania ul. Olimpijczyków do węzła Świdnik
Ulica Kusocińskiego zostanie wybudowana od skrzyżowania ul. Olimpijczyków do węzła Świdnik (fot. Maciej Kaczanowski)

Budowa ul. Kusocińskiego może się już rozpocząć. W poniedziałek wydane zostało zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Teraz inwestycję przejmie od powiatu miasto, które tę drogę zbuduje. Tyle, że na poniedziałkowej konferencji prasowej przedstawiciela miasta nie było. – Nikt nas nie zapraszał – wyjaśnił nam Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Cieszę się, że jest z nami wicemarszałek województwa lubelskiego pan Grzegorz Kapusta – powiedział na początku spotkania z dziennikarzami Dariusz Kołodziejczyk, starosta świdnicki. Towarzyszyli mu wicestarosta Waldemar Białowąs i członek zarządu Jakub Osina. – Szczególnie zależało mi na obecności pana marszałka, bo jak wiemy budowa ul. Kusocińskiego jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej, za pośrednictwem marszałka województwa lubelskiego.

To długo oczekiwana inwestycja. – Dzięki niej Świdnik będzie skomunikowany od drogi S17 do centrum miasta – dodał Kołodziejczyk. – Myślę, że pozwoli to ulepszyć komunikację całego powiatu i województwa z portem lotniczym w Świdniku.

Ulica Kusocińskiego zostanie wybudowana od skrzyżowania ul. Olimpijczyków do węzła Świdnik. Będzie to niecałe 2 km ulicy wraz z chodnikami i ścieżką rowerową.

– Ten dwukilometrowy odcinek, który usprawni komunikacyjnie lotnisko, jest dla nas bardzo ważny – mówił wicemarszałek Grzegorz Kapusta.

Starosta świdnicki zapowiedział, że w najbliższym czasie dokumentacja dotycząca ulicy Kusocińskiego zostanie przekazana miastu.

– Nic nie wiem, że jest ZRID. Nie mamy też żadnych dokumentów – odpowiada Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika, który przyznaje, że o konferencji prasowej też nic nie wiedział. – Nikt nas nie zapraszał – wyjaśnił nam Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 o 09:32
Nie klucic sie budowac Kusocinskiego! Oby tylko wszystko bylo bez opoznien! Mieszkancy czekaja z utesknieniem na ta bardzo wazna arterie!
Avatar
Koło Dziej, Psina Qba i Dżek Son Junior / 1 listopada 2017 o 23:31
Świdnik Dzielnicą LUBLINA !!!  czy tam nie ma normalnych ludzi  ??? bo jak nie to te Wasze swidnickie wiejskie psy sie du-pa-mi pogryzą
Avatar
falkon / 1 listopada 2017 o 20:35
Chłopaki i dziewczyny to już jakaś paranoja. Macie obsesję z tym Reszką. Albo pijcie więcej albo znajdźcie sobie jakieś hobby. Przecież Wy tam do 2018 to w psychiatryku wylądujecie. Uuuuu Reszka tu......., uuuu Reszka tam........, Reszka z powiatu wyj......e Was sam
Avatar
Gość / 1 listopada 2017 o 10:39
Reszka przeciez zostal Prezesem bez zadnego konkursu....( mogl chociaz dla przyzwoitosci Jakson ogłosic).Przykro patrzec ze tak postepują ludzie z pierwszych lawek w kosciele. Na jakim swiecie ja zyje?
Avatar
kpina / 1 listopada 2017 o 07:45
Ale szoł! 2 dziennikarzy a 4 prezentujących. 10 dni po terminie podpisali dokument. Propaganda na miarę Geobelsa! Brawo ŚWS.
Avatar
szpieg / 31 października 2017 o 20:56
w tym wszystkim maczała palce mafia
Avatar
Gość / 31 października 2017 o 20:38
A prezes Reszka na zdjęciach się nie lansuje? Jedni warci drugich...
Avatar
Gość / 31 października 2017 o 17:23
To jest niezwykle wazna inwestycja! tym bardziej nie rozumiem jakichs gierek, przepychanek miedzy powiatem i miastem i odwrotnie! Wezcie sie wreszcie do wspolnej, solidnej pracy! Inaczej wyborcy dadza wam wszystkim porzadnego kopa podczas przyszlorocznych wyborow!
Avatar
Gość / 31 października 2017 o 17:12
Świdnik wspólna sprawa banda darmozjadów i złodzieji
Avatar
Gość / 31 października 2017 o 11:26
Polecam przeczytać ciekawy artykuł z Przeglądu Świdnickiego 03 - 2015 - issuu.com/lsw24/docs/przeglad_03_2015
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 o 09:32
Nie klucic sie budowac Kusocinskiego! Oby tylko wszystko bylo bez opoznien! Mieszkancy czekaja z utesknieniem na ta bardzo wazna arterie!
Avatar
Koło Dziej, Psina Qba i Dżek Son Junior / 1 listopada 2017 o 23:31
Świdnik Dzielnicą LUBLINA !!!  czy tam nie ma normalnych ludzi  ??? bo jak nie to te Wasze swidnickie wiejskie psy sie du-pa-mi pogryzą
Avatar
falkon / 1 listopada 2017 o 20:35
Chłopaki i dziewczyny to już jakaś paranoja. Macie obsesję z tym Reszką. Albo pijcie więcej albo znajdźcie sobie jakieś hobby. Przecież Wy tam do 2018 to w psychiatryku wylądujecie. Uuuuu Reszka tu......., uuuu Reszka tam........, Reszka z powiatu wyj......e Was sam
Avatar
Gość / 1 listopada 2017 o 10:39
Reszka przeciez zostal Prezesem bez zadnego konkursu....( mogl chociaz dla przyzwoitosci Jakson ogłosic).Przykro patrzec ze tak postepują ludzie z pierwszych lawek w kosciele. Na jakim swiecie ja zyje?
Avatar
kpina / 1 listopada 2017 o 07:45
Ale szoł! 2 dziennikarzy a 4 prezentujących. 10 dni po terminie podpisali dokument. Propaganda na miarę Geobelsa! Brawo ŚWS.
Avatar
szpieg / 31 października 2017 o 20:56
w tym wszystkim maczała palce mafia
Avatar
Gość / 31 października 2017 o 20:38
A prezes Reszka na zdjęciach się nie lansuje? Jedni warci drugich...
Avatar
Gość / 31 października 2017 o 17:23
To jest niezwykle wazna inwestycja! tym bardziej nie rozumiem jakichs gierek, przepychanek miedzy powiatem i miastem i odwrotnie! Wezcie sie wreszcie do wspolnej, solidnej pracy! Inaczej wyborcy dadza wam wszystkim porzadnego kopa podczas przyszlorocznych wyborow!
Avatar
Gość / 31 października 2017 o 17:12
Świdnik wspólna sprawa banda darmozjadów i złodzieji
Avatar
Gość / 31 października 2017 o 11:26
Polecam przeczytać ciekawy artykuł z Przeglądu Świdnickiego 03 - 2015 - issuu.com/lsw24/docs/przeglad_03_2015
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 0

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 17 2

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 5

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 2

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 1

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej 0 0

Jest dwóch chętnych do remontu ul. Wielkopolskiej między Roztoczem a Małopolską. Ich oferty zostały wczoraj otwarte w Zarządzie Dróg i Mostów, który zakładał, że na odnowę jezdni wystarczy 470 tys. zł.