Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

11 sierpnia 2011 r.
17:20
Edytuj ten wpis

Świdnik chce lubelskich autobusów. Będzie petycja

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
11 30 A A
Mieszkańcy Świdnika chcą, by dojeżdżała do nich jedna z miejskich linii autobusowych Lublina (Archiw
Mieszkańcy Świdnika chcą, by dojeżdżała do nich jedna z miejskich linii autobusowych Lublina (Archiw

Mieszkańcy Świdnika domagający się doprowadzenia tu jednej z miejskich linii autobusowych Lublina, przechodzą do kolejnego etapu akcji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wcześniej prowadzili kampanię na portalu społecznościowym Facebook, teraz uruchomili internetową petycję, a od soboty będą zbierać podpisy pod jej papierową wersją. Spotkanie tych, którzy też chcą je zbierać, zacznie się w sobotę pod zegarem na pl. Konstytucji 3 Maja w Świdniku o godz. 10.

Przypomnijmy, że do tego, by taką linię można było uruchomić, konieczne jest zawarcie porozumienia między samorządami Lublina i Świdnika. Wcześniej na podpisanie takiego dokumentu musi pozwolić burmistrzowi Rada Miasta. Głosowanie w tej sprawie zaplanowane jest na wrześniową sesję. Radni już raz odmówili burmistrzowi takiej zgody.

Ale jeśli tym razem zgoda zostanie wydana, świdnicki magistrat chce wykorzystać ją tylko do uruchomienia nocnej linii autobusowej łączącej oba miasta. Jak to tłumaczy? O ile za dnia z jednego miasta do drugiego można dostać się busami, o tyle w nocy mieszkańcy Świdnika skazani są już tylko na korzystanie z taksówek, co jest kosztowne.

Wcześniej lubelski Zarząd Transportu Miejskiego proponował uruchomienie dziennej linii, która na terenie Świdnika miałaby 10 przystanków, a w szczycie kursowałaby nawet co 8 minut. Przejazd kosztowałby tyle samo, co kurs po Lublinie, czyli 2,40 zł.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aron / 28 sierpnia 2011 o 10:47
to tak ci się wydaje, że MPK ma czym zastąpić he he he. Może i ma, ale nie zawsze zastępuje bo niby co im zrobisz?
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2011 o 21:06
[quote name='bambo75' timestamp='1314121284' post='517822']
To wszystko jakieś chore! A np.na Śląsku już kupę lat między miastami kursują MPKi:zwykłe,pośpieszne i ekspresy -a PKS Katowice "żyje" jedynie dzięki kursom dalekobieżnym.
[/quote]
Chore jest to, że ktoś pod pozorem miłości do Świdnika chce wykończyć konkurencję przy pomocy nieuczciwych praktyk i przejąć biznes, ustalić cenę usługi poniżej kosztów, a różncę wyciągnąć z pieniędzy mieszkańców.
To jest najlepszy przykład nieuczciwej konkurencji, przypuszczam że jeśli przejdzie, to prywatni przewoźnicy pójdą do sądu i wygrają od miasta grube odszkodowania. I znów zapłacimy.
[quote name='bambo75' timestamp='1314121284' post='517822']
To wszystko jakieś chore! A np.na Śląsku już kupę lat między miastami kursują MPKi:zwykłe,pośpieszne i ekspresy -a PKS Katowice "żyje" jedynie dzięki kursom dalekobieżnym.
[/quote]
Chore jest to, że ktoś pod pozorem miłości do Świdnika chce wykończyć konkurencję przy pomocy nieuczciwych praktyk i przejąć biznes, ustalić cenę usługi poniżej kosztów, a różncę wyciągnąć z pieniędzy mieszkańców.
To jest najlepszy przykład ni... rozwiń
Avatar
bambo75 / 23 sierpnia 2011 o 19:41
To wszystko jakieś chore! A np.na Śląsku już kupę lat między miastami kursują MPKi:zwykłe,pośpieszne i ekspresy -a PKS Katowice "żyje" jedynie dzięki kursom dalekobieżnym.
Avatar
Kuba / 22 sierpnia 2011 o 22:25
No to może przynajmniej zmusi to busiarzy do jeżdżenia, a nie jak obecnie nie przyjeżdżają bo tak...
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2011 o 21:55
Swego czasu w Lublinie był zwyczaj, że kierowca MPK dostawał kasę od prywatnego żeby opóźnił wyjazd, śpieszący się pasażerowie wsiadali w to, co podjechało pierwsze, a MPK jechało za prywatnym na pusto.
Już widzę te dalej pełne busy i ZTM-y wożące powietrze za co miasto będzie płaciło grubą kasę
Avatar
Kuba / 22 sierpnia 2011 o 21:08
Na MPK nie czeka się 1-2 godzin. Jak się autobus zepsuje to mają czym go zastąpić, a u nas? Przewoźnik ma jednego gruchota, jak się rozsypuje to przez kilka dni nie jeździ. Jasne że zdarzają się jakieś mega korki czy coś i wtedy transport pada choćby autobusy były najnowsze... ale są to sporadyczne kwestie, a nie regularne olewanie niedoszłych (bo niemających czym jechać) pasażerów. Większość osób nie zgłasza, bo nie wie gdzie. Poza tym jak udowodni się przewoźnikowi że nie przyjechał? Jedyna opcja która mi przychodzi do głowy to kontrole... Ale już widze jak w dzień kontroli wszystkie autobusy się pojawią.

Dodatkowa kwestia to rozkłady często układane idiotycznie. Np. dwa autobusy jadą po sobie (w odstępie 5-10 minut) po czym następuje pół godziny, czy nawet godzina przerwy (przypadki 88 i 88L). Kto takie coś zatwierdza?

Odnośniki co do polityki są co najmniej nie na miejscu, zważywszy że część radnych, w tym jeśli dobrze pamiętam i burmistrz są za tym żeby wprowadzić taką komunikację.

Rozumiem tych co są przeciw, bo są różne wydatki (kto powie ludziom z zalewanych bloków że trzeba odpuścić ich temat). Można by pomyśleć i spróbować jakiegoś rozwiązania pośredniego. Ułożyć inne rozkłady. Przygotować kary dla niejeżdżących busiarzy (za te kary np remontować przystanki i zapewnić bardziej trwałe rozkłady). Wprowadzić nocne MPK i może jakieś pojedyncze kursy wieczorową porą. Może to kosztować tyle co druga strefa żeby obniżyć koszty dla miasta. Lepsze to niż nic. Problem będzie tylko z nauczeniem kierowców MPK sprzedawania biletów. Obecnie jet to dla nich coś wielce nienaturalnego i męczącego.

~fhg~ Chciałbym zauważyć że Świdniczanie, będący przecież dość dużą grupą, często robią zakupy w Lublinie, spora część z nich pracuje tam również, korzysta z komunikacji itd. Czyli częściowo utrzymuje firmy znajdujące się w Lublinie. Zatem nie mów że nie chce nam się płacić podatków. Poza tym nikt nie twierdzi że komunikacja ma być utrzymywana tylko z pieniędzy Lubelskich (Lublińskich). Oczywiście dla Lublina lepiej by było gdyby budżet Świdnika trafiał do Lubelskiej kasy, ale na to nikt w Świdniku nie pójdzie, bo pieniądze te wsiąkną w zadłużony Lublin i inwestycji w Świdniku będzie jeszcze mniej.

P.S. Żeby nie było... Nie jestem radnym ,nie mam samochodu, dojeżdżam zatem komunikacją lub rowerem. Pracuję w Lublinie legalnie i zazwyczaj do pracy nie jeżdżę w tzw. godzinach szczytu. Dużą część zakupów robię w Lublinie.
Na MPK nie czeka się 1-2 godzin. Jak się autobus zepsuje to mają czym go zastąpić, a u nas? Przewoźnik ma jednego gruchota, jak się rozsypuje to przez kilka dni nie jeździ. Jasne że zdarzają się jakieś mega korki czy coś i wtedy transport pada choćby autobusy były najnowsze... ale są to sporadyczne kwestie, a nie regularne olewanie niedoszłych (bo niemających czym jechać) pasażerów. Większość osób nie zgłasza, bo nie wie gdzie. Poza tym jak udowodni się przewoźnikowi że nie przyjechał? Jedyna opcja która mi przychodzi do głowy to kontrole...... rozwiń
Avatar
aron / 22 sierpnia 2011 o 07:22
A MPK jeździ regularnie? No bez żartów proszę.
Avatar
gość / 12 sierpnia 2011 o 17:02
[quote name='pawel' timestamp='1313142879' post='513880']
O pretensjach mieszkańców opowiedzieliśmy Leszkowi Wytrzyszczewskiemu, naczelnikowi Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym.
- Cieszy mnie zainteresowanie tą sprawą – mówi. – Szkoda tylko, że skargi kierowane są do mediów, a nie do odpowiednich urzędów. W ubiegłym roku mieliśmy tylko 3 zażalenia na przewoźników. W tym, jedno. Bez sygnałów od mieszkańców, nie jesteśmy w stanie interweniować. Zresztą Starostwo Powiatowe nie może karać przewoźników. To Urząd Marszałkowski wydaje im koncesje.

http://######swidnik.pl/content/autobusy-widmo
[/quote]
Coś nie rozumiem. Szkoda że skargi są kierowane do mediów a nie nas, zresztą my i tak nie możemy bo może jakiś inny urząd? To może by warto zapytać ten Urząd Marszałkowski czy mają skargi...
Ogólnie wygląda to na narzekactwo. Ponarzekajmy w gazecie. Od narzekania nic się nie dzieje...
[quote name='pawel' timestamp='1313142879' post='513880']
O pretensjach mieszkańców opowiedzieliśmy Leszkowi Wytrzyszczewskiemu, naczelnikowi Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym.
- Cieszy mnie zainteresowanie tą sprawą – mówi. – Szkoda tylko, że skargi kierowane są do mediów, a nie do odpowiednich urzędów. W ubiegłym roku mieliśmy tylko 3 zażalenia na przewoźników. W tym, jedno. Bez sygnałów od mieszkańców, nie jesteśmy w stanie interweniować. Zresztą Starostw... rozwiń
Avatar
pawel / 12 sierpnia 2011 o 11:54
[quote name='lublinianin' timestamp='1313137250' post='513852']
Z tą drugą strefą to dobry plan, natomiast ludzie narzekają że autobusu L>Ś>L jeżdzą nieregularnie - chyba jest jakiś nadzór nad tym. Skarżcie się po urzędach. Albo im cofną koncesje albo BĘDĄ musieli poprawić terminowość ...
[/quote]

O pretensjach mieszkańców opowiedzieliśmy Leszkowi Wytrzyszczewskiemu, naczelnikowi Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym.
- Cieszy mnie zainteresowanie tą sprawą – mówi. – Szkoda tylko, że skargi kierowane są do mediów, a nie do odpowiednich urzędów. W ubiegłym roku mieliśmy tylko 3 zażalenia na przewoźników. W tym, jedno. Bez sygnałów od mieszkańców, nie jesteśmy w stanie interweniować. Zresztą Starostwo Powiatowe nie może karać przewoźników. To Urząd Marszałkowski wydaje im koncesje.

http://######swidnik.pl/content/autobusy-widmo
[quote name='lublinianin' timestamp='1313137250' post='513852']
Z tą drugą strefą to dobry plan, natomiast ludzie narzekają że autobusu L>Ś>L jeżdzą nieregularnie - chyba jest jakiś nadzór nad tym. Skarżcie się po urzędach. Albo im cofną koncesje albo BĘDĄ musieli poprawić terminowość ...
[/quote]

O pretensjach mieszkańców opowiedzieliśmy Leszkowi Wytrzyszczewskiemu, naczelnikowi Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym.
- Cieszy mnie zainteresowan... rozwiń
Avatar
nn / 12 sierpnia 2011 o 11:28
Aglomerację lubelską powinna obsługiwac kolej. Komunikacja autobusowa od przystanków kolejowych. Nie bedzie korków i tłoku w autobusach.
Avatar
aron / 28 sierpnia 2011 o 10:47
to tak ci się wydaje, że MPK ma czym zastąpić he he he. Może i ma, ale nie zawsze zastępuje bo niby co im zrobisz?
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2011 o 21:06
[quote name='bambo75' timestamp='1314121284' post='517822']
To wszystko jakieś chore! A np.na Śląsku już kupę lat między miastami kursują MPKi:zwykłe,pośpieszne i ekspresy -a PKS Katowice "żyje" jedynie dzięki kursom dalekobieżnym.
[/quote]
Chore jest to, że ktoś pod pozorem miłości do Świdnika chce wykończyć konkurencję przy pomocy nieuczciwych praktyk i przejąć biznes, ustalić cenę usługi poniżej kosztów, a różncę wyciągnąć z pieniędzy mieszkańców.
To jest najlepszy przykład nieuczciwej konkurencji, przypuszczam że jeśli przejdzie, to prywatni przewoźnicy pójdą do sądu i wygrają od miasta grube odszkodowania. I znów zapłacimy.
[quote name='bambo75' timestamp='1314121284' post='517822']
To wszystko jakieś chore! A np.na Śląsku już kupę lat między miastami kursują MPKi:zwykłe,pośpieszne i ekspresy -a PKS Katowice "żyje" jedynie dzięki kursom dalekobieżnym.
[/quote]
Chore jest to, że ktoś pod pozorem miłości do Świdnika chce wykończyć konkurencję przy pomocy nieuczciwych praktyk i przejąć biznes, ustalić cenę usługi poniżej kosztów, a różncę wyciągnąć z pieniędzy mieszkańców.
To jest najlepszy przykład ni... rozwiń
Avatar
bambo75 / 23 sierpnia 2011 o 19:41
To wszystko jakieś chore! A np.na Śląsku już kupę lat między miastami kursują MPKi:zwykłe,pośpieszne i ekspresy -a PKS Katowice "żyje" jedynie dzięki kursom dalekobieżnym.
Avatar
Kuba / 22 sierpnia 2011 o 22:25
No to może przynajmniej zmusi to busiarzy do jeżdżenia, a nie jak obecnie nie przyjeżdżają bo tak...
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2011 o 21:55
Swego czasu w Lublinie był zwyczaj, że kierowca MPK dostawał kasę od prywatnego żeby opóźnił wyjazd, śpieszący się pasażerowie wsiadali w to, co podjechało pierwsze, a MPK jechało za prywatnym na pusto.
Już widzę te dalej pełne busy i ZTM-y wożące powietrze za co miasto będzie płaciło grubą kasę
Avatar
Kuba / 22 sierpnia 2011 o 21:08
Na MPK nie czeka się 1-2 godzin. Jak się autobus zepsuje to mają czym go zastąpić, a u nas? Przewoźnik ma jednego gruchota, jak się rozsypuje to przez kilka dni nie jeździ. Jasne że zdarzają się jakieś mega korki czy coś i wtedy transport pada choćby autobusy były najnowsze... ale są to sporadyczne kwestie, a nie regularne olewanie niedoszłych (bo niemających czym jechać) pasażerów. Większość osób nie zgłasza, bo nie wie gdzie. Poza tym jak udowodni się przewoźnikowi że nie przyjechał? Jedyna opcja która mi przychodzi do głowy to kontrole... Ale już widze jak w dzień kontroli wszystkie autobusy się pojawią.

Dodatkowa kwestia to rozkłady często układane idiotycznie. Np. dwa autobusy jadą po sobie (w odstępie 5-10 minut) po czym następuje pół godziny, czy nawet godzina przerwy (przypadki 88 i 88L). Kto takie coś zatwierdza?

Odnośniki co do polityki są co najmniej nie na miejscu, zważywszy że część radnych, w tym jeśli dobrze pamiętam i burmistrz są za tym żeby wprowadzić taką komunikację.

Rozumiem tych co są przeciw, bo są różne wydatki (kto powie ludziom z zalewanych bloków że trzeba odpuścić ich temat). Można by pomyśleć i spróbować jakiegoś rozwiązania pośredniego. Ułożyć inne rozkłady. Przygotować kary dla niejeżdżących busiarzy (za te kary np remontować przystanki i zapewnić bardziej trwałe rozkłady). Wprowadzić nocne MPK i może jakieś pojedyncze kursy wieczorową porą. Może to kosztować tyle co druga strefa żeby obniżyć koszty dla miasta. Lepsze to niż nic. Problem będzie tylko z nauczeniem kierowców MPK sprzedawania biletów. Obecnie jet to dla nich coś wielce nienaturalnego i męczącego.

~fhg~ Chciałbym zauważyć że Świdniczanie, będący przecież dość dużą grupą, często robią zakupy w Lublinie, spora część z nich pracuje tam również, korzysta z komunikacji itd. Czyli częściowo utrzymuje firmy znajdujące się w Lublinie. Zatem nie mów że nie chce nam się płacić podatków. Poza tym nikt nie twierdzi że komunikacja ma być utrzymywana tylko z pieniędzy Lubelskich (Lublińskich). Oczywiście dla Lublina lepiej by było gdyby budżet Świdnika trafiał do Lubelskiej kasy, ale na to nikt w Świdniku nie pójdzie, bo pieniądze te wsiąkną w zadłużony Lublin i inwestycji w Świdniku będzie jeszcze mniej.

P.S. Żeby nie było... Nie jestem radnym ,nie mam samochodu, dojeżdżam zatem komunikacją lub rowerem. Pracuję w Lublinie legalnie i zazwyczaj do pracy nie jeżdżę w tzw. godzinach szczytu. Dużą część zakupów robię w Lublinie.
Na MPK nie czeka się 1-2 godzin. Jak się autobus zepsuje to mają czym go zastąpić, a u nas? Przewoźnik ma jednego gruchota, jak się rozsypuje to przez kilka dni nie jeździ. Jasne że zdarzają się jakieś mega korki czy coś i wtedy transport pada choćby autobusy były najnowsze... ale są to sporadyczne kwestie, a nie regularne olewanie niedoszłych (bo niemających czym jechać) pasażerów. Większość osób nie zgłasza, bo nie wie gdzie. Poza tym jak udowodni się przewoźnikowi że nie przyjechał? Jedyna opcja która mi przychodzi do głowy to kontrole...... rozwiń
Avatar
aron / 22 sierpnia 2011 o 07:22
A MPK jeździ regularnie? No bez żartów proszę.
Avatar
gość / 12 sierpnia 2011 o 17:02
[quote name='pawel' timestamp='1313142879' post='513880']
O pretensjach mieszkańców opowiedzieliśmy Leszkowi Wytrzyszczewskiemu, naczelnikowi Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym.
- Cieszy mnie zainteresowanie tą sprawą – mówi. – Szkoda tylko, że skargi kierowane są do mediów, a nie do odpowiednich urzędów. W ubiegłym roku mieliśmy tylko 3 zażalenia na przewoźników. W tym, jedno. Bez sygnałów od mieszkańców, nie jesteśmy w stanie interweniować. Zresztą Starostwo Powiatowe nie może karać przewoźników. To Urząd Marszałkowski wydaje im koncesje.

http://######swidnik.pl/content/autobusy-widmo
[/quote]
Coś nie rozumiem. Szkoda że skargi są kierowane do mediów a nie nas, zresztą my i tak nie możemy bo może jakiś inny urząd? To może by warto zapytać ten Urząd Marszałkowski czy mają skargi...
Ogólnie wygląda to na narzekactwo. Ponarzekajmy w gazecie. Od narzekania nic się nie dzieje...
[quote name='pawel' timestamp='1313142879' post='513880']
O pretensjach mieszkańców opowiedzieliśmy Leszkowi Wytrzyszczewskiemu, naczelnikowi Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym.
- Cieszy mnie zainteresowanie tą sprawą – mówi. – Szkoda tylko, że skargi kierowane są do mediów, a nie do odpowiednich urzędów. W ubiegłym roku mieliśmy tylko 3 zażalenia na przewoźników. W tym, jedno. Bez sygnałów od mieszkańców, nie jesteśmy w stanie interweniować. Zresztą Starostw... rozwiń
Avatar
pawel / 12 sierpnia 2011 o 11:54
[quote name='lublinianin' timestamp='1313137250' post='513852']
Z tą drugą strefą to dobry plan, natomiast ludzie narzekają że autobusu L>Ś>L jeżdzą nieregularnie - chyba jest jakiś nadzór nad tym. Skarżcie się po urzędach. Albo im cofną koncesje albo BĘDĄ musieli poprawić terminowość ...
[/quote]

O pretensjach mieszkańców opowiedzieliśmy Leszkowi Wytrzyszczewskiemu, naczelnikowi Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym.
- Cieszy mnie zainteresowanie tą sprawą – mówi. – Szkoda tylko, że skargi kierowane są do mediów, a nie do odpowiednich urzędów. W ubiegłym roku mieliśmy tylko 3 zażalenia na przewoźników. W tym, jedno. Bez sygnałów od mieszkańców, nie jesteśmy w stanie interweniować. Zresztą Starostwo Powiatowe nie może karać przewoźników. To Urząd Marszałkowski wydaje im koncesje.

http://######swidnik.pl/content/autobusy-widmo
[quote name='lublinianin' timestamp='1313137250' post='513852']
Z tą drugą strefą to dobry plan, natomiast ludzie narzekają że autobusu L>Ś>L jeżdzą nieregularnie - chyba jest jakiś nadzór nad tym. Skarżcie się po urzędach. Albo im cofną koncesje albo BĘDĄ musieli poprawić terminowość ...
[/quote]

O pretensjach mieszkańców opowiedzieliśmy Leszkowi Wytrzyszczewskiemu, naczelnikowi Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym.
- Cieszy mnie zainteresowan... rozwiń
Avatar
nn / 12 sierpnia 2011 o 11:28
Aglomerację lubelską powinna obsługiwac kolej. Komunikacja autobusowa od przystanków kolejowych. Nie bedzie korków i tłoku w autobusach.
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 0

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 11

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 16

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 26

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!