Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

31 grudnia 2014 r.
10:30
Edytuj ten wpis

Świdnik ma budżet. Projekty i drogi z miejskich pieniędzy

1 13 A A

Bez dyskusji podjęli wczoraj radni najważniejszą uchwałę - budżetową. W 2015 roku miasto chce m.in. przebudować kilka ulic w tym Kopernika czy Hotelową. Ma też powstać dokumentacja projektowa adaptacji byłych obiektów Avii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
"Za” było 20 radnych. Tylko jeden wstrzymał się od głosu. Dyskusji nie było, żaden z radnych nie zgłaszał też wniosków. Prawie wszyscy byli zgodni. Jedynie radny Wiesław Księski (w wyborach wystartował z KWW Świdnik Wspólna Sprawa) dopytywał o dwie inwestycje - obiekty po Avii i planowaną halę sportową przy Gimnazjum nr 1.

Miasto chce w przyszłym roku przygotować dokumentacje projektową zarówno na halę przy szkole jak też adaptację obiektów kupionych od PZL w ubiegłym roku. Chodzi o kompleks rekreacyjny, w skład którego wchodzą baseny, hala sportowa i korty przy ul. Fabrycznej.

Wczoraj, w punkcie dotyczącym wieloletniej prognozy finansowej Andrzej Radek, zastępca burmistrza Świdnika podał, że według szacunków adaptacja tych budynków to koszt rzędu ok. 40 mln zł.
- To po co robić ten projekt? - dopytywał radny Księski.
- Liczymy, że pozyskamy na ten cel środki - odpowiedział Radek.
- Specjaliści od budownictwa wyliczyli nam, że doprowadzenie tych obiektów do obecnie obowiązujących przepisów kosztowałoby jakieś 40 mln zł a nawet 50 mln zł - tłumaczył Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika. - Ale stwierdzili też, że najlepiej byłoby gdybyśmy te obiekty od nowa zbudowali.

Miasto chce aby przy ul. Fabrycznej powstało centrum rekreacyjno-sportowo-socjalne. - To byłoby miejsce zarówno dla dzieci jak też dorosłych, także osób starszych oraz sportowców - wyliczał Jakson. - Wszystko zależy od tego czy i jakie środki zewnętrzne uda nam się pozyskać. W najgorszym wypadku weźmiemy kredyt.
Na razie powstanie dokumentacja projektowa. Podobnie jak w przypadku planowanej hali sportowej przy Gimnazjum nr 1.

W przyszłym roku miasto zaplanowało też m.in. budowę ulic - Jagiełły i Konwaliowej, inne ulice tj. Kopernika, Hotelowa czy też Środkowa zostaną przebudowane. Na kolejne - wśród nich jest np. ul. Gospodarcza mają mieć opracowaną dokumentację projektową.

Miasto chce też dalej inwestować w oświatę. W 2015 roku zaplanowano budowę bieżni, skoczni w dal i skoczni wzwyż przy Zespole Szkół nr 2. W budżecie jest też wpisana budowa odcinka kolektora wód deszczowych w ul. Kusocińskiego jak też rozbudowa monitoringu miejskiego.

Miasto finansowo wesprze też policję. Dołoży do zakupu radiowozu i psa policyjnego.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jajaa / 7 stycznia 2015 o 15:27

Może w końcu ruszło by coś z ul. Działkowca bo jest tragedia!!!

Avatar
dsd / 3 stycznia 2015 o 08:45

Tragedia ten jakson i radek .....brak słów

Avatar
Stefan / 2 stycznia 2015 o 13:19

Znowu w remoncie ulice, które są dobrym stanie i były niedawno temu poprawiane. Urzędnicy tylko widzą to co blisko nich i gdzie można przypodobać się wiekszej grupie. Świdnik to nie tylko centrum miasta a także jego obrzeża, gdzie ludzie też płacą podatki. Brak oświetlenia i bezpiecznego dojścia do posesji. Zamiast pieniądze dla policji, która dla poprawy bezpieczeństwa nie jest widoczna na obrzeżach miasta, wydać na doświetlenie ulic. Znowu dołoży się wielkie pieniądze do tego co zostało przejęte bezmyślnie od WSK a potem będzie potrzeba tego utrzymania. Nie jestem przeciw rozwoju sportu ale ta bezmyślność użytkowników dodatkowo kosztuje.

Patrząc na te decyzje widać, że urzędnicy nie znają problemów miasta. Jakośc to będzie, byleby do następnych wyborów.

Znowu w remoncie ulice, które są dobrym stanie i były niedawno temu poprawiane. Urzędnicy tylko widzą to co blisko nich i gdzie można przypodobać się wiekszej grupie. Świdnik to nie tylko centrum miasta a także jego obrzeża, gdzie ludzie też płacą podatki. Brak oświetlenia i bezpiecznego dojścia do posesji. Zamiast pieniądze dla policji, która dla poprawy bezpieczeństwa nie jest widoczna na obrzeżach miasta, wydać na doświetlenie ulic. Znowu dołoży się wielkie pieniądze do tego co zostało przejęte bezmyślnie od WSK a potem będzie potrzeba... rozwiń

Avatar
micael jakson / 1 stycznia 2015 o 23:12

 To jest kpina!! Zapraszam radnych do przejscia przez ulice  Gospodarcza. Radze im zeby wzieli ze soba wodolazy lub sprzet alpinistyczny.Jezeli im pasuje zeby  nie wybrudzili sobie garnitorkow to zapraszam ich do mojego brudnego codziena jazda auta ze zniszczonym zawieszeniem  to zobacza krawaciarze jak wyglada ich ulica oddalona niecaly kilometr od ich zasra.... stolkow w urzedzie miasta!!! PARODIA

Avatar
życzliwy / 1 stycznia 2015 o 15:14

Nie macie juz na co wydawać pieniędzy tylko wspomagać policje? Od tego jest Państwo. Chcecie wspomóc służby miejskie? Doinwestujcie Straż Miejską to Wy radni odpowiadacie za tą formacje.

Avatar
zyga / 1 stycznia 2015 o 10:24

A co z Kusocinskiego? Juz Jakson ze swoja swita nie robi konferencji w plenerze -  tak jak przed wyborami? A swoja droga ten caly Radek to wyjatkowo paskudny typ i cale te zarzadzanie inwestycjami to jeden wielki pic ...

Avatar
Kibic / 1 stycznia 2015 o 03:46
Hala sportowa popieram.Avia zasługuje na to, do roboty się weźcie lenie i hala na być!
Avatar
krzyś / 31 grudnia 2014 o 23:13
Jako kibic siatkówki,cieszę się że powstaje projekt budowy obiektów sportowo-rekreacyjnych a zwłaszcza hali.Tak do 3tyś jakby pomieściła to i fajne koncerty by można było organizować.
Avatar
tobi / 31 grudnia 2014 o 19:10

Wiesiek wez sie za to pisorstwo .. zycie tutaj staje sie nie do zniesienia ...

Avatar
siur / 31 grudnia 2014 o 16:04

Pytań nie było. Wiadomo to PiS, oni nie zadają pytań, mają same teorie.

Avatar
jajaa / 7 stycznia 2015 o 15:27

Może w końcu ruszło by coś z ul. Działkowca bo jest tragedia!!!

Avatar
dsd / 3 stycznia 2015 o 08:45

Tragedia ten jakson i radek .....brak słów

Avatar
Stefan / 2 stycznia 2015 o 13:19

Znowu w remoncie ulice, które są dobrym stanie i były niedawno temu poprawiane. Urzędnicy tylko widzą to co blisko nich i gdzie można przypodobać się wiekszej grupie. Świdnik to nie tylko centrum miasta a także jego obrzeża, gdzie ludzie też płacą podatki. Brak oświetlenia i bezpiecznego dojścia do posesji. Zamiast pieniądze dla policji, która dla poprawy bezpieczeństwa nie jest widoczna na obrzeżach miasta, wydać na doświetlenie ulic. Znowu dołoży się wielkie pieniądze do tego co zostało przejęte bezmyślnie od WSK a potem będzie potrzeba tego utrzymania. Nie jestem przeciw rozwoju sportu ale ta bezmyślność użytkowników dodatkowo kosztuje.

Patrząc na te decyzje widać, że urzędnicy nie znają problemów miasta. Jakośc to będzie, byleby do następnych wyborów.

Znowu w remoncie ulice, które są dobrym stanie i były niedawno temu poprawiane. Urzędnicy tylko widzą to co blisko nich i gdzie można przypodobać się wiekszej grupie. Świdnik to nie tylko centrum miasta a także jego obrzeża, gdzie ludzie też płacą podatki. Brak oświetlenia i bezpiecznego dojścia do posesji. Zamiast pieniądze dla policji, która dla poprawy bezpieczeństwa nie jest widoczna na obrzeżach miasta, wydać na doświetlenie ulic. Znowu dołoży się wielkie pieniądze do tego co zostało przejęte bezmyślnie od WSK a potem będzie potrzeba... rozwiń

Avatar
micael jakson / 1 stycznia 2015 o 23:12

 To jest kpina!! Zapraszam radnych do przejscia przez ulice  Gospodarcza. Radze im zeby wzieli ze soba wodolazy lub sprzet alpinistyczny.Jezeli im pasuje zeby  nie wybrudzili sobie garnitorkow to zapraszam ich do mojego brudnego codziena jazda auta ze zniszczonym zawieszeniem  to zobacza krawaciarze jak wyglada ich ulica oddalona niecaly kilometr od ich zasra.... stolkow w urzedzie miasta!!! PARODIA

Avatar
życzliwy / 1 stycznia 2015 o 15:14

Nie macie juz na co wydawać pieniędzy tylko wspomagać policje? Od tego jest Państwo. Chcecie wspomóc służby miejskie? Doinwestujcie Straż Miejską to Wy radni odpowiadacie za tą formacje.

Avatar
zyga / 1 stycznia 2015 o 10:24

A co z Kusocinskiego? Juz Jakson ze swoja swita nie robi konferencji w plenerze -  tak jak przed wyborami? A swoja droga ten caly Radek to wyjatkowo paskudny typ i cale te zarzadzanie inwestycjami to jeden wielki pic ...

Avatar
Kibic / 1 stycznia 2015 o 03:46
Hala sportowa popieram.Avia zasługuje na to, do roboty się weźcie lenie i hala na być!
Avatar
krzyś / 31 grudnia 2014 o 23:13
Jako kibic siatkówki,cieszę się że powstaje projekt budowy obiektów sportowo-rekreacyjnych a zwłaszcza hali.Tak do 3tyś jakby pomieściła to i fajne koncerty by można było organizować.
Avatar
tobi / 31 grudnia 2014 o 19:10

Wiesiek wez sie za to pisorstwo .. zycie tutaj staje sie nie do zniesienia ...

Avatar
siur / 31 grudnia 2014 o 16:04

Pytań nie było. Wiadomo to PiS, oni nie zadają pytań, mają same teorie.

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

KULturalia 2018 w Lublinie. Koncerty, sztukmistrze i fireshow [program]
24 maja 2018, 18:00
galeria

KULturalia 2018 w Lublinie. Koncerty, sztukmistrze i fireshow [program] 0 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek rozpoczynają się KULturalia, czyli Dni Kultury Studenckiej w Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zaplanowano dwa dni koncertów na pl. Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur.

Nikt nie chce postawić słupków w centrum Lublina. Problemy także z innymi inwestycjami

Nikt nie chce postawić słupków w centrum Lublina. Problemy także z innymi inwestycjami 1 3

Pod znakiem zapytania stanął montaż słupków uniemożliwiających nielegalne parkowanie na śródmiejskich chodnikach. Nikt nie chce wziąć tego zlecenia. Drogowcy mają też spory problem z remontami osiedlowych uliczek, m.in. na Czubach i Czechowie

Pracował przy remoncie stadionu. Spadł z rusztowania

Pracował przy remoncie stadionu. Spadł z rusztowania 0 0

56-letni mężczyzna spadł z rusztowania w trakcie prac przy remoncie stadionu w Janowie Lubelskim.

Skręcał w boczną drogę. Potrącił nastoletnią rowerzystkę
ZDJĘCIA
galeria

Skręcał w boczną drogę. Potrącił nastoletnią rowerzystkę 1 4

17-letnia rowerzystka trafiła do szpitala, po tym jak na lokalnej drodze potrącił ją samochód.

Dzisiaj finał Srebrnego Kasku

Dzisiaj finał Srebrnego Kasku 1 1

Dzisiaj o godzinie 19 w Lublinie odbędzie się finał Srebrnego Kasku. Czterech najlepszych zawodników oraz jeden wybrany przez Główną Komisję Sportu Żużlowego wezmą udział w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów

Lubelskie Kruki rządzą nad Bałtykiem

Lubelskie Kruki rządzą nad Bałtykiem 24 1

Baseball Ravens Lublin zaliczyli fantastyczny początek sezonu w Bałtyckiej Lidze Baseballu. Popularne Kruki po trzech weekendach przewodzą całej stawce

O wiśniowym sadzie. Zamiast porannej jogi
wiersze między newsami

O wiśniowym sadzie. Zamiast porannej jogi 0 1

Na początek dnia, trzy linijki orientu. XVII wiecznemu japońskiemu poecie zen Matsuo Basho tyle wystarczy by opowiedzieć całą historię

Firmy w Lubelskiem cierpią na brak pracowników. W jakich branżach szukać pracy?

Firmy w Lubelskiem cierpią na brak pracowników. W jakich branżach szukać pracy? 45 17

Liczba wolnych miejsc pracy w przedsiębiorstwa z województwa lubelskiego tylko w ciągu ostatniego roku zwiększyła się o niemal 70 procent. Najtrudniej o fachowca jest w branży budowlanej i przemyśle. Potrzebni są także kierowcy i magazynierzy

PO wystawi kobietę na prezydenta Białej Podlaskiej?

PO wystawi kobietę na prezydenta Białej Podlaskiej? 2 10

Platforma nie ujawnia żadnych nazwisk, ale poseł Stanisław Żmijan przyznaje, że najchętniej w wyborach na prezydenta Białej Podlaskiej poparłby kobietę