środa, 21 marca 2018 r.

Świdnik

Świdnik: Możesz zostać technikiem lotniskowym

Dodano: 24 września 2015, 20:06
Autor: ss

Technik lotniskowych służb operacyjnych – w tym zawodzie chce kształcić od nowego roku Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku. Tymczasem już dziś podczas „Świdnickiej Kuźni Zawodów” będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną powiatowych szkół ponadgimnazjalnych

– Od nowego roku szkolnego chcemy wprowadzić nowy zawód - technik lotniskowych służb operacyjnych – zapowiada Anna Goral, dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku. – Praca w tym zawodzie jest ściśle związana z lotniskiem – przyznaje.

Obecnie w świdnickim PCEZ największym zainteresowaniem młodzieży cieszy się kierunek technik mechanik lotniczy.

– Jesteśmy jedną z trzech szkół w Polsce, które uzyskały certyfikat Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Warszawie – podkreśla dyr. Goral. – Dzięki temu nasi absolwenci po odbyciu praktyki mogą ubiegać się o międzynarodową licencję, która otwiera im możliwość pracy na całym świecie.

Z ofertą powiatowych szkół ponadgimnazjalnych będzie można zapoznać się już dzisiaj podczas „Świdnickiej Kuźni Zawodów”. Impreza na pl. Konstytucji 3 Maja w Świdniku będzie odbywać się w konwencji happeningu. Rozpocznie się o godz. 10 potrwa do godz. 14.

Zaprezentuje się w sumie pięć szkół: PCEZ, Zespół Szkół nr 1 w Świdniku, Zespół Szkół w Trawnikach, Zespół Szkół w Piaskach i I LO im. Wł. Broniewskiego w Świdniku. 

Uczniowie każdej ze szkół będą odgrywać scenki związane z zawodami nauczanymi w danej placówce. Na scenie organizatorzy imprezy zaplanowali występy artystyczne i konkursy.

– Program będzie dostosowany do grup wiekowych – tłumaczy dyr. Goral. – Zaprosiliśmy bowiem przedszkolaki, uczniów podstawówek i gimnazjów. 

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!