Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

21 grudnia 2016 r.
15:48

Świdnik: Nowe korty tenisowe jesienią

Autor: Zdjęcie autora aa
0 10 A A

Rozbiórka istniejących trzech kortów tenisowych i budowa czterech nowych. Przy ul. Fabrycznej w Świdniku ma powstać też budynek sanitarno-szatniowy. Do minionego piątku firmy mogły składać oferty w ogłoszonym przez miasto przetargu dotyczącego tej inwestycji. Zgłosiły się w sumie cztery firmy. Tyle, że najtańsza z nich chce kwoty wyższej od tej, którą na ten cel przeznaczyło miasto.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Cztery nowe korty tenisowe o powierzchni ok. 2700 mkw. z zapleczem sanitarno-szatniowym będą wschodzić w skład planowanego kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Fabrycznej w Świdniku. Staną w miejscu trzech istniejących kortów tenisowych, które zostaną rozebrane.

Firma, która wygra przetarg wybuduje też ściankę treningową i budynek zaplecza. W ramach inwestycji powitanie także droga dojazdowa, miejsca parkingowe i chodniki. W planach jest wreszcie budowa trybun na 108 widzów.

Miastu udało się uzyskać na zaplanowaną inwestycję dofinansowanie.

– W ramach „Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – edycja 2016” otrzymaliśmy na ten cel 777 tysięcy zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki – informuje Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika. – Szacowany koszt całej inwestycji to ok. 2 mln zł. Cześć z tej kwoty planowana jest również do odzyskania w postaci zwrotu podatku VAT.

Tymczasem do piątku firmy mogły zgłaszać ofertę do ogłoszonego przez miasto przetargu. Zgłosiły się w sumie cztery firmy. Najtańsza oferta jest jednak wyższa od kwoty, którą miasto na tę inwestycję zaplanowało. – Będziemy się zastanawiać co zrobić z tym dalej, czy tych brakujących pieniędzy nie dołożyć – mówi Piotrowicz.

W związku z planowaną budową ma zostać usuniętych blisko 90 drzew. Urzędnicy zapowiadają, że taka sama ilość drzew zostanie zasadzona.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Antek / 26 lipca 2017 o 10:59
korty tenisowe w naszej okolicy można znaleźć tutaj: ******gdzienakorty.pl/
Avatar
dziel i rządź / 23 grudnia 2016 o 13:41
Jak nie było inwestycj w w sport to KRZYK kodowców. Jak sa inwestycje to znów KRZYK kodowców!!!! POgonić to towarzystwo w następnych wyborach! Ryśkowi dziękujemy, PeSeLowi dziękujemy!!!! Tej wypowiedzi dotyczy powyższy komentarz. 
Avatar
dziel i rządź / 23 grudnia 2016 o 13:39
Żałosne... W tym kraju jest jak jest właśnie przez takich ludzi. Jak nie jesteś za pisem to jesteś kodowcem, jak nie jesteś za kodem to jesteś pisowcem... A nie można mieć po prostu własnego zdania i wyciągać wniosków? I nie być z żadnego z "obozów"?
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 12:43
28 proc. kierownictwa ARiMR (z ZSL) w latach 2000-2012 zatrudniało w agencji swą rodzinę. Na 3629 pracowników Centrali ARiMR 1707 posiada powtarzające się nazwiska, a 206 mieszka bądź jest zameldowanych pod tymi samymi adresami - wynika z raportu.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 10:24
Jak nie było inwestycj w w sport to KRZYK kodowców. Jak sa inwestycje to znów KRZYK kodowców!!!! POgonić to towarzystwo w następnych wyborach! Ryśkowi dziękujemy, PeSeLowi dziękujemy!!!!
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 10:22
Drzewa niestety trzeba wyciąć. A korty są potrzebne!!! I basen i hala sportowa!!! TAK dla sportu w Świdniku!!!!
Avatar
urzędnik nasz pan / 22 grudnia 2016 o 16:45
Zobaczymy jakie będzie "obłożenie" i kto będzie na nich grać (wyższa sfera urzędnicza). W 50 tysięcznym mieście będzie 7-8 kortów? Już widzę te zapełnione trybuny na 108 osób. Brawo!  Drzewa do wycięcia pod "niezbędne" korty - co tam kolejnych 90 drzew przy kilkuset wyciętych w ciągu ostatnich dwóch lat z terenu całego miasta...
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 o 14:25
robią to dla Sobonia, który często tam gra z jednym z nauczycieli z Piątki, gdzie dyrektorem jest Szydło.... Republika bananowych kolesi Jaksona
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 o 22:56
ApoHójTo? Normalnym ludziom niepotrzebne. Jak rybie rower.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 o 20:46
To skandal zeby wycinac drzewa pod korty! Co to za wladze? Przeciez tenis to zabawka dla nowobogackich! dla kilku snobow niszczyc park?
Avatar
Antek / 26 lipca 2017 o 10:59
korty tenisowe w naszej okolicy można znaleźć tutaj: ******gdzienakorty.pl/
Avatar
dziel i rządź / 23 grudnia 2016 o 13:41
Jak nie było inwestycj w w sport to KRZYK kodowców. Jak sa inwestycje to znów KRZYK kodowców!!!! POgonić to towarzystwo w następnych wyborach! Ryśkowi dziękujemy, PeSeLowi dziękujemy!!!! Tej wypowiedzi dotyczy powyższy komentarz. 
Avatar
dziel i rządź / 23 grudnia 2016 o 13:39
Żałosne... W tym kraju jest jak jest właśnie przez takich ludzi. Jak nie jesteś za pisem to jesteś kodowcem, jak nie jesteś za kodem to jesteś pisowcem... A nie można mieć po prostu własnego zdania i wyciągać wniosków? I nie być z żadnego z "obozów"?
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 12:43
28 proc. kierownictwa ARiMR (z ZSL) w latach 2000-2012 zatrudniało w agencji swą rodzinę. Na 3629 pracowników Centrali ARiMR 1707 posiada powtarzające się nazwiska, a 206 mieszka bądź jest zameldowanych pod tymi samymi adresami - wynika z raportu.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 10:24
Jak nie było inwestycj w w sport to KRZYK kodowców. Jak sa inwestycje to znów KRZYK kodowców!!!! POgonić to towarzystwo w następnych wyborach! Ryśkowi dziękujemy, PeSeLowi dziękujemy!!!!
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 10:22
Drzewa niestety trzeba wyciąć. A korty są potrzebne!!! I basen i hala sportowa!!! TAK dla sportu w Świdniku!!!!
Avatar
urzędnik nasz pan / 22 grudnia 2016 o 16:45
Zobaczymy jakie będzie "obłożenie" i kto będzie na nich grać (wyższa sfera urzędnicza). W 50 tysięcznym mieście będzie 7-8 kortów? Już widzę te zapełnione trybuny na 108 osób. Brawo!  Drzewa do wycięcia pod "niezbędne" korty - co tam kolejnych 90 drzew przy kilkuset wyciętych w ciągu ostatnich dwóch lat z terenu całego miasta...
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 o 14:25
robią to dla Sobonia, który często tam gra z jednym z nauczycieli z Piątki, gdzie dyrektorem jest Szydło.... Republika bananowych kolesi Jaksona
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 o 22:56
ApoHójTo? Normalnym ludziom niepotrzebne. Jak rybie rower.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 o 20:46
To skandal zeby wycinac drzewa pod korty! Co to za wladze? Przeciez tenis to zabawka dla nowobogackich! dla kilku snobow niszczyc park?
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 0 2

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 0

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
tylko u nas

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 0 4

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół
film

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół 0 11

Pobili, wywieźli do lasu i znów katowali. Prokuratura mówi o „szczególnym udręczeniu”. Sprawcy zostali już aresztowani

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 13

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 5

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 2

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 111 12

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 15

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!