poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Świdnik

Świdnik: Nowe korty tenisowe jesienią

Dodano: 21 grudnia 2016, 15:48
Autor: aa

Rozbiórka istniejących trzech kortów tenisowych i budowa czterech nowych. Przy ul. Fabrycznej w Świdniku ma powstać też budynek sanitarno-szatniowy. Do minionego piątku firmy mogły składać oferty w ogłoszonym przez miasto przetargu dotyczącego tej inwestycji. Zgłosiły się w sumie cztery firmy. Tyle, że najtańsza z nich chce kwoty wyższej od tej, którą na ten cel przeznaczyło miasto.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Cztery nowe korty tenisowe o powierzchni ok. 2700 mkw. z zapleczem sanitarno-szatniowym będą wschodzić w skład planowanego kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Fabrycznej w Świdniku. Staną w miejscu trzech istniejących kortów tenisowych, które zostaną rozebrane.

Firma, która wygra przetarg wybuduje też ściankę treningową i budynek zaplecza. W ramach inwestycji powitanie także droga dojazdowa, miejsca parkingowe i chodniki. W planach jest wreszcie budowa trybun na 108 widzów.

Miastu udało się uzyskać na zaplanowaną inwestycję dofinansowanie.

– W ramach „Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – edycja 2016” otrzymaliśmy na ten cel 777 tysięcy zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki – informuje Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika. – Szacowany koszt całej inwestycji to ok. 2 mln zł. Cześć z tej kwoty planowana jest również do odzyskania w postaci zwrotu podatku VAT.

Tymczasem do piątku firmy mogły zgłaszać ofertę do ogłoszonego przez miasto przetargu. Zgłosiły się w sumie cztery firmy. Najtańsza oferta jest jednak wyższa od kwoty, którą miasto na tę inwestycję zaplanowało. – Będziemy się zastanawiać co zrobić z tym dalej, czy tych brakujących pieniędzy nie dołożyć – mówi Piotrowicz.

W związku z planowaną budową ma zostać usuniętych blisko 90 drzew. Urzędnicy zapowiadają, że taka sama ilość drzew zostanie zasadzona.

Antek
dziel i rządź
dziel i rządź
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Antek
Antek (26 lipca 2017 o 10:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
korty tenisowe w naszej okolicy można znaleźć tutaj: ******gdzienakorty.pl/
Rozwiń
dziel i rządź
dziel i rządź (23 grudnia 2016 o 13:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak nie było inwestycj w w sport to KRZYK kodowców. Jak sa inwestycje to znów KRZYK kodowców!!!! POgonić to towarzystwo w następnych wyborach! Ryśkowi dziękujemy, PeSeLowi dziękujemy!!!! Tej wypowiedzi dotyczy powyższy komentarz. 
Rozwiń
dziel i rządź
dziel i rządź (23 grudnia 2016 o 13:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żałosne... W tym kraju jest jak jest właśnie przez takich ludzi. Jak nie jesteś za pisem to jesteś kodowcem, jak nie jesteś za kodem to jesteś pisowcem... A nie można mieć po prostu własnego zdania i wyciągać wniosków? I nie być z żadnego z "obozów"?
Rozwiń
Gość
Gość (23 grudnia 2016 o 12:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
28 proc. kierownictwa ARiMR (z ZSL) w latach 2000-2012 zatrudniało w agencji swą rodzinę. Na 3629 pracowników Centrali ARiMR 1707 posiada powtarzające się nazwiska, a 206 mieszka bądź jest zameldowanych pod tymi samymi adresami - wynika z raportu.
Rozwiń
Gość
Gość (23 grudnia 2016 o 10:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak nie było inwestycj w w sport to KRZYK kodowców. Jak sa inwestycje to znów KRZYK kodowców!!!! POgonić to towarzystwo w następnych wyborach! Ryśkowi dziękujemy, PeSeLowi dziękujemy!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!