piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Świdnik

Świdnik: Szukają chętnych na milion złotych

Dodano: 2 lipca 2016, 11:20
Autor: aa

Do 18 lipca mieszkańcy Świdnika mogą zgłaszać swoje propozycje do budżetu obywatelskiego na 2017 r. Do wydania jest 1 milion złotych.

To druga edycja budżetu obywatelskiego w Świdniku. W porównaniu z ubiegłoroczną edycją jest kilka zmian. – Przede wszystkim dajemy nową możliwość składania wniosków do budżetu obywatelskiego.

Można to zrobić także drogą elektroniczną poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej www.swidnik.pl – mówi Bartłomiej Pejo, zastępca przewodniczącego zespołu do spraw budżetu obywatelskiego. – Zmniejszona została maksymalna wartość projektu, ponieważ chcemy, aby więcej projektów można było zrealizować i aby były one jak najbardziej różnorodne. W ubiegłym roku było to 150 tys. zł. teraz jest 100 tys. zł. 

Wnioski mogą składać mieszkańcy Świdnika, którzy ukończyli 16 rok życia (podobnie jak brać udział w głosowaniu). Do wniosku musi być dołączona lista poparcia. – Z co najmniej 15 podpisami mieszkańców – zaznacza Pejo.

Wnioski papierowe będą przyjmowane w Urzędzie Miasta. Można przynieść osobiście do Biura Obsługi Klienta lub przysłać pocztą. Będzie się liczyć data stempla pocztowego.

– Jeśli ktoś będzie składać wniosek za pośrednictwem Internetu, powinien dołączyć skan listy poparcia zaś oryginał dostarczyć do urzędu maksymalnie do 21 lipca – zaznacza Pejo.

Wnioski do budżetu obywatelskiego można składać do 18 lipca. Po tym terminie urzędnicy przystąpią do ich weryfikacji. Mają na to czas do 7 września. Od 8 września rusza promocja projektów, na które mieszkańcy będą mogli głosować.

Głosowanie zaplanowano w dniach od 19 września do 3 października. – Nie stosujemy ciszy wyborczej. W trakcie głosowania również będzie można promować projekty. Oczywiście, my ze swojej strony już rozpoczęliśmy promocję i aż do 3 października będziemy zachęcać mieszkańców do udziału w inicjatywie – dodaje Pejo.

Mieszkańcy Świdnika będą mogli głosować zarówno stacjonarnie – w Urzędzie Miasta i Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej. – Będzie można głosować również przez Internet. Do tej metody głosowania zachęcamy szczególnie – przyznaje Pejo.

Wyniki głosowania poznamy 10 października.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 lipca 2016 o 20:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Śmieszne te artykuły o niczym... niby miasto z niby przemysłem a sukces to tylko na przejściach granicznych... Susły w fotelach urzędowych - nadstawiają rączki a może co skapnie...z unijnego stołu...
Rozwiń
Gość
Gość (9 lipca 2016 o 07:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dać do powiatu to "poprawią" wszystkie ronda w okolicy... Masakra
Rozwiń
Gość
Gość (7 lipca 2016 o 13:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może kupić kilka biurek i zrobić kilka nowych stanowisk dla córek i synków partyjnych kolegów?
Rozwiń
Gość
Gość (7 lipca 2016 o 10:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A wydać na telewizję Świdnik TV tak jak powiat......
Rozwiń
Gość
Gość (6 lipca 2016 o 10:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
TAK, TAK rondo pięknie zmodyfikowali, że trudno przejechać..............
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!