niedziela, 25 lutego 2018 r.

Świdnik

Świdnik: Szukają chętnych na milion złotych

Dodano: 2 lipca 2016, 11:20
Autor: aa

Do 18 lipca mieszkańcy Świdnika mogą zgłaszać swoje propozycje do budżetu obywatelskiego na 2017 r. Do wydania jest 1 milion złotych.

To druga edycja budżetu obywatelskiego w Świdniku. W porównaniu z ubiegłoroczną edycją jest kilka zmian. – Przede wszystkim dajemy nową możliwość składania wniosków do budżetu obywatelskiego.

Można to zrobić także drogą elektroniczną poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej www.swidnik.pl – mówi Bartłomiej Pejo, zastępca przewodniczącego zespołu do spraw budżetu obywatelskiego. – Zmniejszona została maksymalna wartość projektu, ponieważ chcemy, aby więcej projektów można było zrealizować i aby były one jak najbardziej różnorodne. W ubiegłym roku było to 150 tys. zł. teraz jest 100 tys. zł. 

Wnioski mogą składać mieszkańcy Świdnika, którzy ukończyli 16 rok życia (podobnie jak brać udział w głosowaniu). Do wniosku musi być dołączona lista poparcia. – Z co najmniej 15 podpisami mieszkańców – zaznacza Pejo.

Wnioski papierowe będą przyjmowane w Urzędzie Miasta. Można przynieść osobiście do Biura Obsługi Klienta lub przysłać pocztą. Będzie się liczyć data stempla pocztowego.

– Jeśli ktoś będzie składać wniosek za pośrednictwem Internetu, powinien dołączyć skan listy poparcia zaś oryginał dostarczyć do urzędu maksymalnie do 21 lipca – zaznacza Pejo.

Wnioski do budżetu obywatelskiego można składać do 18 lipca. Po tym terminie urzędnicy przystąpią do ich weryfikacji. Mają na to czas do 7 września. Od 8 września rusza promocja projektów, na które mieszkańcy będą mogli głosować.

Głosowanie zaplanowano w dniach od 19 września do 3 października. – Nie stosujemy ciszy wyborczej. W trakcie głosowania również będzie można promować projekty. Oczywiście, my ze swojej strony już rozpoczęliśmy promocję i aż do 3 października będziemy zachęcać mieszkańców do udziału w inicjatywie – dodaje Pejo.

Mieszkańcy Świdnika będą mogli głosować zarówno stacjonarnie – w Urzędzie Miasta i Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej. – Będzie można głosować również przez Internet. Do tej metody głosowania zachęcamy szczególnie – przyznaje Pejo.

Wyniki głosowania poznamy 10 października.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 lipca 2016 o 20:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Śmieszne te artykuły o niczym... niby miasto z niby przemysłem a sukces to tylko na przejściach granicznych... Susły w fotelach urzędowych - nadstawiają rączki a może co skapnie...z unijnego stołu...
Rozwiń
Gość
Gość (9 lipca 2016 o 07:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dać do powiatu to "poprawią" wszystkie ronda w okolicy... Masakra
Rozwiń
Gość
Gość (7 lipca 2016 o 13:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może kupić kilka biurek i zrobić kilka nowych stanowisk dla córek i synków partyjnych kolegów?
Rozwiń
Gość
Gość (7 lipca 2016 o 10:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A wydać na telewizję Świdnik TV tak jak powiat......
Rozwiń
Gość
Gość (6 lipca 2016 o 10:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
TAK, TAK rondo pięknie zmodyfikowali, że trudno przejechać..............
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!