piątek, 23 marca 2018 r.

Świdnik

Świdnik: Trwa budowa nowej siedziby Urzędu Miasta

Dodano: 31 sierpnia 2016, 07:40
Autor: aa

Trwają prace budowlane przy nowej siedziby Urzędu Miasta. Mają zakończyć się wraz z końcem roku.

– Za nami prace związane z wykonaniem szybu windowego oraz odwodnieniem parkingu i drogi dojazdowej – wylicza Aleksandra Dyjak z Urzędu Miasta w Świdniku. – Powstało nowe przyłącze wodociągowe. Zakończono montaż grzejników w części niskiej – to jest w piwnicy. Gotowa jest też instalacja elektryczną do trzeciego piętra. Wykonano też drewnianą konstrukcję dachu i garaż.
Obecnie są montowane okien w przebudowywanym budynku przy ul. Wyspiańskiego 27, do którego została dobudowana dodatkowa kondygnacja.

– Trwa też montaż systemu wentylacyjnego, instalacji klimatyzacji oraz wodno-kanalizacyjnej, a także centralnego ogrzewania – dodaje Dyjak.

Wykonywane są ściany klatki schodowej na czwartym piętrze. W trakcie prac jest wykonywanie pokrycia dachowego na głównym budynku i sali posiedzeń Rady Miasta, co umożliwi montaż central wentylacyjnych i agregatów chłodniczych, niezbędnych do instalacji klimatyzacji. W najbliższym czasie rozpoczną się prace związane z wykonywaniem tynków, okładzin wewnętrznych oraz ścianek działowych, a także odwodnienie dachu i wykonanie elewacji zewnętrznej budynku.

Nowa siedziba świdnickiego magistratu będzie większa niż dotychczasowa. Obecnie urzędnicy pracują w dwupiętrowym budynku, przebudowywany budynek po Gimnazjum nr 2 ma zaś cztery piętra. W miejscu sali gimnastycznej będzie sala obrad Rady Miasta. Z kolei gabinety burmistrza i jego zastępców będą się mieścić na ostatnim – czwartym, dobudowanym piętrze. Na parterze poza biurem obsługi klienta znajdzie się również Urząd Stanu Cywilnego i sala ślubów.

Czytaj więcej o: Świdnik Urząd Miasta
ŚWIĘTY ĄNTONI NAS NIE OBRONI.
gop
mietek
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ŚWIĘTY ĄNTONI NAS NIE OBRONI.
ŚWIĘTY ĄNTONI NAS NIE OBRONI. (3 września 2016 o 12:34) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
Tereny inwestycyjne powstają, no a inwestorzy wyrażają zainteresowanie? Avia nie załatwi utrzymania miasta jak Leonardo zwolni ludzi. Zwolni sukcesywnie i bez litości. O tym myśleć pilnie trzeba -co dalej dla ludzi. Koncepcje są być może - a czy jest strategia oparta na konkretach czy tylko co by tu jeszcze wydoić? Czyżby problemów nie było? Od starych foteli modzeli na d... jeszcze nikt nie dostał ale bankructwo miasta jako " firmy" to jest bardzo dotlkiwe a ludzie mają dobrą pamięć. Przyszłość to nie kolejne fotele dla d... urzędniczych a firmy PRAWDZIWE !  CZEKACIE AŻ CZECZENI NAS ZALUDNIĄ ? GDIE TA STRATEGIA NA MIARĘ ODWAŻNEGO PONOĆ MIASTA? BEŁKOT PROPAGANDOWY NIE DA LUDZIOM CHLEBA.
Rozwiń
gop
gop (3 września 2016 o 09:26) 1
Zaloguj się, aby oddać głos
Nareszcie Swidnik doczeka się urzędu miasta który będzie jego wizytówką. Obecny budynek nie spełnia podstawowych standardów I nie stanowi dobrej promocji miasta a biorąc pod uwagę rozwój miasta niezbędny jest urząd dostosowany do potrzeb mieszkańców i inwestorów. Teraz w końcu się to zmieni. Urząd musi stanowić wizytówkę miasta a nie odstraszać mieszkańców i inwestorów. W mieście powstają tereny inwestycyjne, basen i planowany jest remont targowiska a do tego remont budynku urzędu – oby tak dalej bo wszystko idzie w dobrym kierunku.
Rozwiń
mietek
mietek (3 września 2016 o 08:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bo to "szare drogi powiatu..." a Osina musi mieć kasę na gazety, banery i propagandę sukcesu, więc wyłączył prund.
Rozwiń
Gość
Gość (2 września 2016 o 13:34) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
Siedziba dla burmistrza i calej ekipy buduje się w najlepsze, ale na czymś trzeba oszczędzać zeby taką inwestycję sfinansować, więc padło na gaszenie oświetlenia na weekendy na ulicach miasta. Weekend - brak oświetlenia-oszczędnosci. Wszelkie zgłoszenia w tym temacie spływają po naszych gospodarzach miasta jak woda. Żenada
Rozwiń
Wiem co mówię
Wiem co mówię (1 września 2016 o 11:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan burmistrz poważny człowiek jak na urzędnika przystało skupia się na inwestycjach które pozostana dla pokoleń , a Pan starosta lata po imprezkach , bo tyle potrafi do tego gazetka ,fotki  i pijar pijar ............... tylko ile z tego zostanie dla powiatu 
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!