Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

29 listopada 2017 r.
18:17

Świdnik: Urzędnicy już w nowej siedzibie [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora aa
11 35 A A

Urzędnicy burmistrza Świdnika pracują już pod nowym adresem – z ul. Wyszyńskiego 15 przenieśli się na ul. Wyspiańskiego 27. W środę zakończyła się przeprowadzka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W mikołajki zaplanowano dzień otwarty dla mieszkańców. – W środę przeniósł się pan burmistrz i tym samym zakończyliśmy przeprowadzkę do nowego urzędu – powiedział Karol Łukasik ze świdnickiego magistratu. – W nowym urzędzie mieści się zarówno Biuro Obługi Klienta, jak też wszystkie nasze wydziały.

– 6 grudnia planujemy otwarcie dla mieszkańców – zapowiedziała już na poniedziałkowej sesji samorządu Ewa Jankowska, sekretarz miasta. – Tego dnia będzie można zajrzeć do każdego pokoju. Przygotowaliśmy też upominki dla dzieci.

Przebudowa dawnego Gimnazjum nr 2 przy ul. Wyspiańskiego na siedzibę burmistrza zakończyła się już kilka tygodni temu. Później rozpoczęła się przeprowadzka. Stary urząd jest już praktycznie pusty. Na miejscu jest jeden pracownik, który informuje o zmianie adresu.

Zabudowana działka położona w Świdniku przy zbiegu ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 15 i ul. Spółdzielczej 4, na której stoi stary gmach magistratu i budynek, w którym mieścił się Urząd Stanu Cywilnego, jest na sprzedaż.

Nieruchomość jest położona na terenie przeznaczonym pod usługi finansowe, handel, gastronomię i administrację. Znajduje się w centrum miasta, w sąsiedztwie sądu, galerii handlowej i nowej siedziby władz miasta. Pisemne oferty można składać do 11 grudnia. Cena wywoławcza nieruchomości to 3 720 000 zł. Kupnem jest zainteresowane Starostwo Powiatowe w Świdniku.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 17:49
+1
Tak powinno być już od dawna.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 12:48
BYłam, bardzo przyjemna obsługa i wreszcie nie to dzidostwo. swoją drogą, ciekawe kierdy rozbiroą ten straszak blaszak, staarą siedzibę. oby jak najszybciej. I niech starosta tego nie kupuje, bo nic nie zrobi tylko dalej będzie straszyć mieszkańców. Trzeba to koniecznie rozebrać!
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 14:52
I kamery nad wejściami i listami obecności zamontujcie.
Avatar
Świdniczanin / 8 grudnia 2017 o 22:24
Wszystko spoko tylko poprzyklejajcie więcej tektury do okien żeby nie było widać jak ciężko pracujecie:)
Avatar
Gość / 8 grudnia 2017 o 07:40
a ja tak napisze z innej beczki czy dalej szkoły w świdniku bedą robić imprezy dla wice starosty i gałgana za nasze pieniądze ???????????????????????????? co
Avatar
wtr / 3 grudnia 2017 o 22:50
Urząd boli najbardziej hejterów tych Osikowych kołków tępo ciosanych. Ich opowieści ludzie nie kupują. Urząd był potrzebny nie burmistrzowi a ludziom. Raz na kilka lat to chyba Spadło odwiedza urząd, żeby podsłuchać. Dowody osobiste, zameldowania, podatki, opłaty, drzewa, drogi, szkoły i przedszkola itp. Raz na kilka lat to ja dobytek Osiki odwiedzam jak samochód kupuje i jak dom budowałem. Moi rodzice nawet nie wiedzą gdzie jest starostwo.
Avatar
jhkj / 2 grudnia 2017 o 07:33
Wiekszosc mieszkanców odwiedza urzad raz na kilka lat !!! Nie robcie mieszkancom wody z mozgu. To tak jakbym ja kupił sobie samochód za wpłacone przez ludzi pieniadze i dalbym im raz na kilka lat przez 15 minut posiedziec zeby zobaczyli jaki mam piekny samochod !!! (za ich pieniądze)
Avatar
Gucio / 1 grudnia 2017 o 21:43
undefined napisał:
Czekam tylko kiedy ktoś wreszcie zburzy ten stary blaszak. To straszydło już dawno trzeba było rozebrać. Działka atrakcyjna, ścisłe centrum a tu relikt z PRL-u. Mam nadzieję że starostwo tego nie kupi bo nadal by było dziadostwo. Prywatny właściciel zrobi z tego perełkę
 no od razu .  część jest własnością Banku ... p.s. a te perełki to szkło, blacha  i styropian ochlapany
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 21:25
Do poniżej: W życiu nie przyszłoby mi do głowy żeby komuś chwalić się jakimkolwiek urzędem. No chyba że jesteś burmistrzem i chcesz się pochwalić innemu burmistrzowi, to rozumiem.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 21:16
Nareszcie mamy w Świdniku urząd, którym można się pochwalić!!
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 12:48
BYłam, bardzo przyjemna obsługa i wreszcie nie to dzidostwo. swoją drogą, ciekawe kierdy rozbiroą ten straszak blaszak, staarą siedzibę. oby jak najszybciej. I niech starosta tego nie kupuje, bo nic nie zrobi tylko dalej będzie straszyć mieszkańców. Trzeba to koniecznie rozebrać!
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 14:52
I kamery nad wejściami i listami obecności zamontujcie.
Avatar
Świdniczanin / 8 grudnia 2017 o 22:24
Wszystko spoko tylko poprzyklejajcie więcej tektury do okien żeby nie było widać jak ciężko pracujecie:)
Avatar
Gość / 8 grudnia 2017 o 07:40
a ja tak napisze z innej beczki czy dalej szkoły w świdniku bedą robić imprezy dla wice starosty i gałgana za nasze pieniądze ???????????????????????????? co
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 17:49
+1
Tak powinno być już od dawna.
Avatar
wtr / 3 grudnia 2017 o 22:50
Urząd boli najbardziej hejterów tych Osikowych kołków tępo ciosanych. Ich opowieści ludzie nie kupują. Urząd był potrzebny nie burmistrzowi a ludziom. Raz na kilka lat to chyba Spadło odwiedza urząd, żeby podsłuchać. Dowody osobiste, zameldowania, podatki, opłaty, drzewa, drogi, szkoły i przedszkola itp. Raz na kilka lat to ja dobytek Osiki odwiedzam jak samochód kupuje i jak dom budowałem. Moi rodzice nawet nie wiedzą gdzie jest starostwo.
Avatar
jhkj / 2 grudnia 2017 o 07:33
Wiekszosc mieszkanców odwiedza urzad raz na kilka lat !!! Nie robcie mieszkancom wody z mozgu. To tak jakbym ja kupił sobie samochód za wpłacone przez ludzi pieniadze i dalbym im raz na kilka lat przez 15 minut posiedziec zeby zobaczyli jaki mam piekny samochod !!! (za ich pieniądze)
Avatar
Gucio / 1 grudnia 2017 o 21:43
undefined napisał:
Czekam tylko kiedy ktoś wreszcie zburzy ten stary blaszak. To straszydło już dawno trzeba było rozebrać. Działka atrakcyjna, ścisłe centrum a tu relikt z PRL-u. Mam nadzieję że starostwo tego nie kupi bo nadal by było dziadostwo. Prywatny właściciel zrobi z tego perełkę
 no od razu .  część jest własnością Banku ... p.s. a te perełki to szkło, blacha  i styropian ochlapany
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 21:25
Do poniżej: W życiu nie przyszłoby mi do głowy żeby komuś chwalić się jakimkolwiek urzędem. No chyba że jesteś burmistrzem i chcesz się pochwalić innemu burmistrzowi, to rozumiem.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 21:16
Nareszcie mamy w Świdniku urząd, którym można się pochwalić!!
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 182 19

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 14 21

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 23 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 39 46

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!