Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

18 listopada 2009 r.
15:54
Edytuj ten wpis

Szkoła w Krępcu dostała mandat za obskurną łazienkę

Autor: Zdjęcie autora mm
0 9 A A

Toaleta ze zbyt dużym sedesem i umywalką, do której maluchy nie mogą sięgnąć. Takie warunki zastała pracownica świdnickiego sanepidu w Szkole Podstawowej w Krępcu. Efekt? Mandat i zakaz korzystania z łazienki przez dzieci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Dzieci z zerówki w Szkole Podstawowej w Krępcu mają tragiczne warunki w łazience – zaalarmowała nas jedna z mam.

– Toaleta wygląda fatalnie. Maluchy korzystają ze starego sedesu, który jest niedostosowany do ich wzrostu. Nad nim wisi stary olbrzymi bojler, którego dzieci się boją. Rodzicom nie podoba się także to, że dzieci nie sięgają do umywalki, która jest brudna i to, że nauczyciele korzystają z tej samej łazienki.

Od poniedziałku w szkołach w całym kraju trwają kontrole w związku z rosnącą liczbą zachorowań na sezonową grypę i przypadkami nowej odmiany grypy.

Dlatego sygnał Czytelniczki od razu przekazaliśmy do świdnickiego sanepidu.
Dziś z inspektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdniku pojechaliśmy do szkoły w Krępcu.

– Łazienka ma nieodpowiednią umywalkę i sedes. Nie jest przeznaczona dla dzieci. Nawet nie są w stanie same odkręcić sobie wody. To niedopuszczalne, pomieszczenie musi zostać zamknięte – podkreśla Iwona Wowk ze świdnickiego sanepidu. –Szkoda też, że ciepła woda jest właśnie tylko w tym jednym szkolnym sanitariacie.

– Jestem zaskoczona skargą. Myślałam, że dzieci chodzą do przystosowanej dla nich toalety – mówi Eliza Szypulska, dyr. SP w Krępcu. – Wydam zalecenie wychowawcy, by taka sytuacja już się nie powtórzyła.

Efektem kontroli jest 200-złotowy mandat. – Były uchybienia natury sanitarnej, dlatego wdrożymy postępowanie w tej sprawie. Chodzi o to, by nasze zalecenia zostały wykonane – mówi Jan Nowicki, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Świdniku.

Zapowiada kontynuację akcji w innych szkołach. Kilka z nich już przeszło kontrolę, m.in. Zespół Szkół w Mełgwi, SP w Krzesimowie, SP w Jackowie i Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku. Tam zastrzeżeń nie było.

Są szanse, że szkole pomoże gmina Mełgiew. – Pomyślimy, jak ten problem załatwić. Albo podciągniemy ciepłą wodę do tych przystosowanych dla dzieci sanitariatów lub wyremontujemy łazienkę, która teraz się dla nich nie nadaje – obiecuje Wacław Motyl, wójt gminy Mełgiew.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
60ABA6 / 21 listopada 2009 o 20:45
DOBRZE ŻE CHOCIAŻ ELEWACJĘ ZROBILI BO SZKOŁA BY SIĘ ZAWALIŁA
Avatar
F52725 / 21 listopada 2009 o 20:41
DRODZY PAŃSTWO PAN WÓJT MOTYL CHYBA ZAPOMNIAŁ O KRĘPCU,BO ON SIEDZI W MEŁGWI
Avatar
4DBD7D / 20 listopada 2009 o 08:54
Oto nius - sensacja na pierwszą stronę.Chyba was pogięło.Tyle ciekawych wydarzeń dzieje się w gminie Mełgiew - chociażby uroczystości patriotyczne ,czy sadzenie dębów Katyńskich! Ale o tym CISZA!!!Raptem jakiś za duży SRACZ!!!Jaki redaktor takie wiadomości!!!
Polak katolik.
Avatar
rodzice / 19 listopada 2009 o 19:07
[size=6]jesteśmy oburzeni że jakiś ktoś (bydle) ! próbuje oczerniać dobre imię Szkoły Marii Wójcik w Krępcu
niedostateczny budżet szkoły widocznie nie pozwala na ekskluzywny wystrój szaletów szkolnych .
widocznie nowo przybyli nie mogą sie dostosować
po za tym jeżeli chodzi o ubikacje i łazienkę dla przedszkolaków dla zorientowanych jest obok świetlicy a nie ta która jest na zdjęciu
[/size]
Avatar
rodzice / 19 listopada 2009 o 19:06
[size=6]jesteśmy oburzeni że jakiś ktoś (bydle) ! próbuje oczerniać dobre imię Szkoły Mari wójcik w Krępcu
niedostateczny budżet szkoły widocznie nie pozwala na ekskluzywny wystrój szaletów szkolnych .
widocznie nowo przybyli nie mogą sie dostosować
po za tym jeżeli chodzi o ubikacje i łazienkę dla przedszkolaków dla zorientowanych jest obok świetlicy a nie ta która jest na zdjęciu
[/size]
Avatar
~gość~ / 19 listopada 2009 o 10:08
Fakt, że "ta konkretna" łazienka wymaga remontu (a remont wymaga środków finansowych), ale czy przypadkiem nie uszło czyjejś uwadze, że ta szkoła posiada bardzo ładne, dostosowane do potrzeb i przeznaczone właśnie dla dzieci łazienki, z których powinny korzystać? Dzieci wychodzą same do łazienki (wychowawca jest tylko jeden i za każdym nie może chodzić) i być może korzystają z tej, która jest bliżej, ale nie przeznaczona dla nich... W takich sprawach należy mieć na uwadze ogląd całej sytuacji. Śmiało można nazwać "to" manipulacją, z której wynika że szkoła w Krępcu posiada tylko jedną toaletę, a to nie prawda. To chyba zwykła złośliwość popycha ludzi do wysługiwania się PRASĄ w takich sprawach, zamiast wyjaśniać wątpliwości pomiędzy zainteresowanymi.
Fakt, że "ta konkretna" łazienka wymaga remontu (a remont wymaga środków finansowych), ale czy przypadkiem nie uszło czyjejś uwadze, że ta szkoła posiada bardzo ładne, dostosowane do potrzeb i przeznaczone właśnie dla dzieci łazienki, z których powinny korzystać? Dzieci wychodzą same do łazienki (wychowawca jest tylko jeden i za każdym nie może chodzić) i być może korzystają z tej, która jest bliżej, ale nie przeznaczona dla nich... W takich sprawach należy mieć na uwadze ogląd całej sytuacji. Śmiało można nazwać "to" man... rozwiń
Avatar
vec / 19 listopada 2009 o 08:00
jartor napisał:
ciekawe....wczesniej tego nie zauwazyli....


a Ty to kolego uważasz że na kontrole się chodzi codziennie, poza tym czytałeś artykuł i zrozumiałeś go?? najlepiej żeby ktoś kto nie ma pojęcia zielonego o pracy sanepidu się tu nie wypowiadał...
Avatar
jartor / 19 listopada 2009 o 01:55
ciekawe....wczesniej tego nie zauwazyli....
Avatar
uczeń budowlanki / 18 listopada 2009 o 20:29
zapraszam sanepid do zsb w chełmie, tam skorzystanie z toalet to obrzydza same wejście do kabiny. XXI wiek a szkoła nic nie robi w tej kwestii.
Avatar
60ABA6 / 21 listopada 2009 o 20:45
DOBRZE ŻE CHOCIAŻ ELEWACJĘ ZROBILI BO SZKOŁA BY SIĘ ZAWALIŁA
Avatar
F52725 / 21 listopada 2009 o 20:41
DRODZY PAŃSTWO PAN WÓJT MOTYL CHYBA ZAPOMNIAŁ O KRĘPCU,BO ON SIEDZI W MEŁGWI
Avatar
4DBD7D / 20 listopada 2009 o 08:54
Oto nius - sensacja na pierwszą stronę.Chyba was pogięło.Tyle ciekawych wydarzeń dzieje się w gminie Mełgiew - chociażby uroczystości patriotyczne ,czy sadzenie dębów Katyńskich! Ale o tym CISZA!!!Raptem jakiś za duży SRACZ!!!Jaki redaktor takie wiadomości!!!
Polak katolik.
Avatar
rodzice / 19 listopada 2009 o 19:07
[size=6]jesteśmy oburzeni że jakiś ktoś (bydle) ! próbuje oczerniać dobre imię Szkoły Marii Wójcik w Krępcu
niedostateczny budżet szkoły widocznie nie pozwala na ekskluzywny wystrój szaletów szkolnych .
widocznie nowo przybyli nie mogą sie dostosować
po za tym jeżeli chodzi o ubikacje i łazienkę dla przedszkolaków dla zorientowanych jest obok świetlicy a nie ta która jest na zdjęciu
[/size]
Avatar
rodzice / 19 listopada 2009 o 19:06
[size=6]jesteśmy oburzeni że jakiś ktoś (bydle) ! próbuje oczerniać dobre imię Szkoły Mari wójcik w Krępcu
niedostateczny budżet szkoły widocznie nie pozwala na ekskluzywny wystrój szaletów szkolnych .
widocznie nowo przybyli nie mogą sie dostosować
po za tym jeżeli chodzi o ubikacje i łazienkę dla przedszkolaków dla zorientowanych jest obok świetlicy a nie ta która jest na zdjęciu
[/size]
Avatar
~gość~ / 19 listopada 2009 o 10:08
Fakt, że "ta konkretna" łazienka wymaga remontu (a remont wymaga środków finansowych), ale czy przypadkiem nie uszło czyjejś uwadze, że ta szkoła posiada bardzo ładne, dostosowane do potrzeb i przeznaczone właśnie dla dzieci łazienki, z których powinny korzystać? Dzieci wychodzą same do łazienki (wychowawca jest tylko jeden i za każdym nie może chodzić) i być może korzystają z tej, która jest bliżej, ale nie przeznaczona dla nich... W takich sprawach należy mieć na uwadze ogląd całej sytuacji. Śmiało można nazwać "to" manipulacją, z której wynika że szkoła w Krępcu posiada tylko jedną toaletę, a to nie prawda. To chyba zwykła złośliwość popycha ludzi do wysługiwania się PRASĄ w takich sprawach, zamiast wyjaśniać wątpliwości pomiędzy zainteresowanymi.
Fakt, że "ta konkretna" łazienka wymaga remontu (a remont wymaga środków finansowych), ale czy przypadkiem nie uszło czyjejś uwadze, że ta szkoła posiada bardzo ładne, dostosowane do potrzeb i przeznaczone właśnie dla dzieci łazienki, z których powinny korzystać? Dzieci wychodzą same do łazienki (wychowawca jest tylko jeden i za każdym nie może chodzić) i być może korzystają z tej, która jest bliżej, ale nie przeznaczona dla nich... W takich sprawach należy mieć na uwadze ogląd całej sytuacji. Śmiało można nazwać "to" man... rozwiń
Avatar
vec / 19 listopada 2009 o 08:00
jartor napisał:
ciekawe....wczesniej tego nie zauwazyli....


a Ty to kolego uważasz że na kontrole się chodzi codziennie, poza tym czytałeś artykuł i zrozumiałeś go?? najlepiej żeby ktoś kto nie ma pojęcia zielonego o pracy sanepidu się tu nie wypowiadał...
Avatar
jartor / 19 listopada 2009 o 01:55
ciekawe....wczesniej tego nie zauwazyli....
Avatar
uczeń budowlanki / 18 listopada 2009 o 20:29
zapraszam sanepid do zsb w chełmie, tam skorzystanie z toalet to obrzydza same wejście do kabiny. XXI wiek a szkoła nic nie robi w tej kwestii.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 10 23

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 7 7

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 6

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 10 5

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 13 2

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 10

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 10

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 27 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 6 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!