piątek, 23 marca 2018 r.

Świdnik

Szpital w Świdniku wychodzi na prostą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 kwietnia 2009, 18:13

Dobra wiadomość jest taka, że w tym roku będzie więcej pieniędzy na świadczenia medyczne. Zła - że Narodowy Fundusz Zdrowia nie chce zapłacić 800 tys. zł za przyjętych ponad limit pacjentów. Ale szpital nie poddaje się.

Znamy już szczegóły kontraktu między Narodowym Funduszem Zdrowia a świdnickim szpitalem. Jest on wyższy niż rok temu. - Kwota zakontraktowana na leczenie szpitalne i ambulatoryjne wynosi w tym roku około 13 mln zł - mówi Jacek Kamiński, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Świdniku.

Z kontraktu szpital musi wygospodarować też pieniądze na podwyżki dla pracowników. - Problem w tym, że udałoby się je sfinansować, gdyby cena za punkt wynosiła 54-56 zł, a fundusz przyznał jedynie 51 zł - mówi dyr. Kamiński. Zapewnia jednak, że aktualna sytuacja szpitala jest stabilna.

- Rok zakończyliśmy wprawdzie stratą, ale jest ona mniejsza, niż planowaliśmy. Miała być na poziomie 3,5 mln zł, a jest 2 mln zł. Poważnym problemem jest wykonanie świadczeń ponadlimitowych na kwotę 800 tys. zł, za które NFZ nie chce nam zapłacić - martwi się dyr. Kamiński. - Nie możemy odmówić przyjmowania pacjentów, nawet jeśli kontrakt jest już wypełniony. Zastanowimy się, czy nie wystąpić do sądu, ale to trwałoby strasznie długo.

Dyrektor nie traci jednak nadziei, że uda się zawrzeć z funduszem ugodę. - Nie odpuścimy, ale diabeł tkwi w szczegółach. NFZ ocenia, czy przyjęcie ponad limit było ratowaniem życia. A prawda jest taka, że ze zwykłej gorączki może być nawet sepsa i my tego na początku nie wiemy. Musimy pacjenta obserwować - mówi dyr. Kamiński.

- Skoro mamy obowiązek przyjmować pacjentów ponad limit, to ktoś musi nam za to zapłacić. Dlatego powinniśmy iść do sądu - uważa Artur Soboń, radny powiatowy.
Tym bardziej że szpital ma wiele innych potrzeb, zwłaszcza remontowych.

- Teraz stawiamy na modernizację szpitala. Czeka nas remont generalny i rozbudowa oddziału intensywnej opieki medycznej. Na jesieni będziemy mieć prawie nowy oddział, spełniający wszystkie standardy unijne - mówi dyrektor SP ZOZ.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Katarzyna
Kazek
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Katarzyna
Katarzyna (11 kwietnia 2009 o 18:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"przyjętych ponad limit pacjentów."-COOOOOOOOOOO??????????????? Przecież w Świdniku szpital pacjentów się pozbywa ,a nie przyjmuje.Sam niejednokrotnie doświadczyłam tego. moja styczność z tym szpitalem kończyła się na izbie przyjęć.Nieraz nawet lekarza żadnego nie widziałam,tylko zlecał przez telefon i na drugi dzień odsyłał do domu.Raz nie mogłam chodzić ,karetka mnie przywiozła, przytrzymali dobę(jak to mają w zwyczaju) i następnego dnia kazali "iść!!!!" do domu i leczyć się w przychodni.A raz ,to od razu odesłali(pozbyli się) do Lublina,do szpitala na Abramowickiej(też to mają w zwyczaju). Ale tam na szczęście jest porządny szpital i zatrzymali mnie ,prawidłowo zdiagnozowali i wyleczyli.Od tej pory leczę się wyłącznie w szpitalach w Lublinie.
Rozwiń
Kazek
Kazek (10 kwietnia 2009 o 10:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Według Dziennika wszystko co dotyczy Świdnika jest super. Od lotniska w lesie począwszy a na szpitalu, który robiąć 2 000 000 zł. straty rocznej zdaniem pani redaktor wychodzi na prosta , skończywszy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!