wtorek, 20 marca 2018 r.

Świdnik

Targ w Świdniku do generalnej przebudowy [wizualizacja]

Dodano: 12 grudnia 2017, 07:57

Przebudowa targowiska miejskiego została zaplanowana na dwa lata<br />
Przebudowa targowiska miejskiego została zaplanowana na dwa lata
(fot. Wizualizacja Urząd Miasta w Świdniku)

W przyszłym roku władze Świdnika chcą rozpocząć przebudowę targowiska miejskiego przy ul. Targowej. Urzędnicy złożyli do powiatu wniosek o pozwolenie na budowę. W projekcie budżetu na 2018 r. jest zarezerwowane na ten cel 500 tys. zł.

W planach jest przebudowa obu części targowiska – między ul. Okulickiego a Targową, jak też przy torach kolejowych. Inwestycja ma przebiegać dwuetapowo. W pierwszej kolejności przebudowany ma być plac z zadaszonymi straganami.

– Targ po przebudowie nie będzie większy, będziemy poruszać się w obrębie już istniejącego targowiska – mówi Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika.

Projekt zakłada rozbiórkę budynku socjalnego, ogrodzenia, istniejących instalacji – elektrycznych, oświetleniowych, deszczowych, sanitarnych, wodociągowych wraz z przyłączami.

Powstać ma zadaszona wiata z dwuspadowym dachem. Zadaszenie będzie mieć powierzchnię ponad 2,5 tys. mkw. Wiata ma być wykonana w konstrukcji stalowej, wsparta na słupach.

Powstać ma również nowy budynek socjalny w formie prostopadłościanu z jednospadowym dachem. Powierzchnia używkowa projektowanego budynku to nieco ponad 38 mkw. Główne wejście do sanitariatów zostało zaprojektowane od strony północnej budynku, zaś wejście dla pracowników targowiska od strony zachodniej.

Na targowisko będzie prowadzić pięć bram wejściowych. Targ ma mieć też nowe ogrodzenie. Naprawiona zostanie również jego nawierzchnia.

Urząd wystąpił do powiatu o pozwolenie na budowę. – Jeśli to pozwolenie dostaniemy, to wyłonimy wykonawcę i wchodzimy na plac budowy – zapowiada Piotrowicz.

Czytaj więcej o: Świdnik targ w Świdniku
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (15 grudnia 2017 o 10:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dworzec jak wcześniej pisano to własność PKP ale z tego co wiem świdnicki dworzec jest do przebudowy. Oby tylko jak najszybciej!!! A co do targowiska to wygląda to nawet nieźle!!
Rozwiń
Gość
Gość (15 grudnia 2017 o 07:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Będzie jak z przebudową dworca PKP Świdnik Miasto (wyburzone ściany, kible nieczynne) - ani ładne ani funkcjonalne.
Rozwiń
Gość
Gość (14 grudnia 2017 o 10:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oby jak najszybciej zrealizowano tą przebudowę!!
Rozwiń
Gość
Gość (12 grudnia 2017 o 21:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
.... tj. Koncepcja części reprezentacyjnej miasta od placu poprzez bulwar z drzewami aż do targowiska i dalej - poza torami do parku i obiektów Avii? Skoro wstępny zarys rewitalizacji ty powstał, warto uwzględnić go przy projekcie targowiska, żeby nie zepsuć obiecujących planów rewitalizacji miasta i żeby nie doszło do sytuacji, w której wygląd targowiska zniweczy ogólne zamierzenie estetyczne całej rewitalizacji.
Rozwiń
Gość
Gość (12 grudnia 2017 o 21:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zadaszenie owszem, ale jeśli projekt targowiska będzie tak samo "dobry" jak część projektu ukazana na zamieszczonej wizualizacji to chyba to jakiś żart. Nie jest to ani piękne, ani estetyczne. Szare, nudne i nijakie - jak w PRL. Na działce przeznaczonej pod targowisko można zaplanować naprawdę coś bardzo fajnego i ciekawego wizualnie. Lublin ma ciekawą koncepcję targowiska przy ul. Ruskiej, a Świdnik? Bez komentarza. Czy w projekcie uwzględniono przyszłe zamierzenia miasta w zakresie przebudowy Placu Konstytucji 3 Maja i koncepcję autorów rewitalizacji centrum miasta Świdnik co do wydłużenia osi północy-południe tj. Koncepcja części reprezentacyjnej miasta od placu poprzez bulwar z drzewami aż do targowiska i dalej - poza torami do parku i obiektów Avii? Skoro wstępny zarys rewitalizacji powstał, warto uwzględnić go przy projekcie targowiska, żeby nie zepsuć obiecujących planów rewitalizacji miasta i żeby nie doszło do sytuacji, w której wygląd targowiska zniweczy ogólne zamierzenie estetyczne całej rewitalizacji.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!