Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

18 listopada 2008 r.
21:18
Edytuj ten wpis

Te domy wyburzą pod lotnisko (wideo)

0 21 A A

Już w piątek zacznie się rozbiórka dwóch pierwszych nieruchomości na planowanym pasie startowym lotniska w Świdniku. Właściciele pozostałych kilkunastu domów mają na wyprowadzkę czas do końca roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
all / 24 listopada 2008 o 01:42
Za wiele to nie pokazali na tym filmie, właściwie tylko to co chcieli: wszędzie tylko pola i pola i polaaaaaa............
Avatar
~gość~ / 23 listopada 2008 o 03:55
Moim zdaniem jest to kolejny etap mechanizmu wykupów potrzebnych terenów. wyjaśniam:
1. Najpierw zaproponowali ludziom grosze i czekali na tzw. jelenia
2. Następnie zaczęły się różne telefony o późnych godzinach, nachodzenie w domach, nagabywania
3. Później skończyły się prośby, zaczęły straszenia wywłaszczeniami
4. Później zaczęła się propaganda mediów - (zdjęcia pustych pól, zero wzmianki o mieszkańcach, duże zainteresowanie susłem, jest cudownie, wspaniale itp)
5. Ustawianie nikomu niepotrzebnych tabliczek na wykupionych działkach, no i oczywiście bilbord!
6. Następnym krokiem była groźba przeniesienia cmentarza wojennego
7. Teraz rozbiórka domu, którego właściciel i tak nie miał zamiaru wykańczać
8. No i w końcu pewność urzędników o przegłosowaniu specustawy!
Do jasnej cholery panie Jankowski, skąd ma pan aż taką pewność, że ta ustawa wejdzie w życie, że tak bardzo straszy nią tych mieszkańców. A i droga redakcja nie powinna pisać wszystkich bzdur powiedzianych przez tego pana. no chyba że on nic innego nie jest w stanie wymyślić.

Czym nas jeszcze zaskoczysz panie Sobczak? ? ?
Moim zdaniem jest to kolejny etap mechanizmu wykupów potrzebnych terenów. wyjaśniam:
1. Najpierw zaproponowali ludziom grosze i czekali na tzw. jelenia
2. Następnie zaczęły się różne telefony o późnych godzinach, nachodzenie w domach, nagabywania
3. Później skończyły się prośby, zaczęły straszenia wywłaszczeniami
4. Później zaczęła się propaganda mediów - (zdjęcia pustych pól, zero wzmianki o mieszkańcach, duże zainteresowanie susłem, jest cudownie, wspaniale itp)
5. Ustawianie nikomu niepotrzebnych tabliczek na... rozwiń
Avatar
zatruta / 21 listopada 2008 o 16:52
TAK ,KOCHANI CIESZCIE SIĘ ŻE BĘDZIE LOTNISKO ,PO SMUTKU PO LUDZKIEJ KRZYWDZIE PO WIELU ŁZACH LUDZI WYWŁASZCZANYCH,TAK NALEŻY SIĘ CIESZYĆ I LAS MOŻNA W ŚWIETLE PRAWA WYCIĄĆ NIC TYLKO SAMA RADOSC DLA PORTU LOTNICZEGO I JEGO AKCJONARIUSZY,MIESZKAM 300 METRÓW OD PLANOWANEGO PASA STARTOWEGO,OCZYWISCIE CHYBA NIE WYPADA MI SIE NIE CIESZYĆ ŻE WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE BĘDZIE MIAŁO LOTNISKO,ABSOLUTNIE NIE WYPADA PROTESTOWAĆ BO TO TAKI DYNAMIT DLA LUBELSZCZYZNY TAK NAS POPCHNIE DO PRZODU,A LUDZIE MIESZKAJĄCY TUŻ PRZY LOTNISKU TO NIC NIE ZNACZY,HAŁĄS KTÓRY BĘDZIE NAPEWNO ,ZANIECZYSZCZENIE KTÓRE BĘDZIE NAS PODTRUWAŁO KAŻDEGO DNIA,GROŻBA ZE SAMOLOT BĘDZIE MIAŁ AWARJĘ I RUNIE GDZIEŚ KOŁO LOTNISKA,TO SĄ SAME PLUSY DO TEGO JESZCZE DOŁOŻĘ TERENY USŁUGOWO -PRZEMYSŁOWE KTÓRE ZGODNIE Z NOWYM PROJEKTEM ZAGOSPODAROWANIA PRZESZTRZENNEGO ,BĘDĄ WOKÓŁ LOTNISKA,DZIESIĘĆ LAT TEMU ZBUDOWAŁAM DOM NIEDALEKO LASU ABSOLUTNA CISZA SPOKÓJ,DOKUPIŁAM DZIAŁKĘ KOŁO MOJEGO DOMU,TO TAKA LOKATA KAPITAŁU A MOŻE CÓRKA W PRZYSZŁOSCI ZBUDUJE TUTAJ DOM ,NIESTETY NIEAKTUALNE MOJA DZIAŁKA JEST JUŻ W TRAKCIE PRZEKWALIFIKOWANIA Z BUDOWLANEJ ZAGRODOWEJ NA PRZEMYSŁOWĄ,TO NIC DALEJ CHYBA POWINNAM SIĘ CIESZYĆ ZAMIAST DOMU ,CÓRKA W PRZYSZŁOSCI ZBUDUJE SOBIE HALE.TERAZ MOJE SĄSIEDZTWO DIAMETRALNIE SIE ZMIENI ZAMIAST PÓL BĘDĄ TERENY PRZEMYSŁOWE,ZAMIAST CZYSTEGO POWIETRZA ZANIECZYSZCZENIE RUJNUJĄCE NAM ZDROWIE,HAŁAS KTÓRY BĘDZIE UTRUDNIAŁ NAM EGZYSTENCJĘ ,JAK MOJE DZIECKO MA SIĘ W TAKICH WARUNKACH UCZYĆ TEGO NIE WIEM.TAKŻE WIWAT LOTNISKO, WIWAT DLA PRAWORZĄDNEJ POLSKI,
TAK ,KOCHANI CIESZCIE SIĘ ŻE BĘDZIE LOTNISKO ,PO SMUTKU PO LUDZKIEJ KRZYWDZIE PO WIELU ŁZACH LUDZI WYWŁASZCZANYCH,TAK NALEŻY SIĘ CIESZYĆ I LAS MOŻNA W ŚWIETLE PRAWA WYCIĄĆ NIC TYLKO SAMA RADOSC DLA PORTU LOTNICZEGO I JEGO AKCJONARIUSZY,MIESZKAM 300 METRÓW OD PLANOWANEGO PASA STARTOWEGO,OCZYWISCIE CHYBA NIE WYPADA MI SIE NIE CIESZYĆ ŻE WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE BĘDZIE MIAŁO LOTNISKO,ABSOLUTNIE NIE WYPADA PROTESTOWAĆ BO TO TAKI DYNAMIT DLA LUBELSZCZYZNY TAK NAS POPCHNIE DO PRZODU,A LUDZIE MIESZKAJĄCY TUŻ PRZY LOTNISKU TO NIC NIE ZNACZY,HAŁĄS KTÓR... rozwiń
Avatar
LUS / 20 listopada 2008 o 22:39
at napisał:
Myślę dokładnie tak samo. Lotnisko to syf jakich mało. Mieszkańcy jeszcze nie wiedzą, co ich czeka. HUK i SMRÓD !!!

Nie martw się na zapas. Pas startowy jest planowany ok 1,5 km od bloków. Z kolei ta odległość sprawia, że duże samoloty startujące i podchodzące do lądowania nie będą przelatywały nad blokami.
Avatar
saksa / 20 listopada 2008 o 21:31
kky napisał:
Witam nie wiem czy wszyscy wiedzą że te artykuły maja na celu zastraszenia ludzi jeszcze posiadających w tych rejonach swoje nieruchomości , ludzie którzy do tej pory nie ugięli się przed różnymi zabiegami Portów. Jeszcze jedną rzecz mogę powiedzieć nie prawdą jest że tak Portom to gładko idzie bo są osoby z którymi Porty nie zaczęły żadnych negocjacji. Prasa z zwłaszcza dziennik pytają osoby zainteresowane co i jak a piszą tylko to co zaakceptują Porty wiem to na pewno gdyż doświadczyłem tego na swojej osobie.
Konkluzja nie wierzcie we wszystko co piszą i mówią a zwłaszcza Porty.


Jest jeszcze coś takiego jak wywłaszczenie , Panie . A swoją drogą przed czym się bronią niektóre osoby ?


Jest jeszcze coś takiego jak wywłaszczenie , Panie . A swoją drogą przed czym się bronią niektóre osoby ? rozwiń
Avatar
kky / 20 listopada 2008 o 11:05
Witam nie wiem czy wszyscy wiedzą że te artykuły maja na celu zastraszenia ludzi jeszcze posiadających w tych rejonach swoje nieruchomości , ludzie którzy do tej pory nie ugięli się przed różnymi zabiegami Portów. Jeszcze jedną rzecz mogę powiedzieć nie prawdą jest że tak Portom to gładko idzie bo są osoby z którymi Porty nie zaczęły żadnych negocjacji. Prasa z zwłaszcza dziennik pytają osoby zainteresowane co i jak a piszą tylko to co zaakceptują Porty wiem to na pewno gdyż doświadczyłem tego na swojej osobie.
Konkluzja nie wierzcie we wszystko co piszą i mówią a zwłaszcza Porty.
Witam nie wiem czy wszyscy wiedzą że te artykuły maja na celu zastraszenia ludzi jeszcze posiadających w tych rejonach swoje nieruchomości , ludzie którzy do tej pory nie ugięli się przed różnymi zabiegami Portów. Jeszcze jedną rzecz mogę powiedzieć nie prawdą jest że tak Portom to gładko idzie bo są osoby z którymi Porty nie zaczęły żadnych negocjacji. Prasa z zwłaszcza dziennik pytają osoby zainteresowane co i jak a piszą tylko to co zaakceptują Porty wiem to na pewno gdyż doświadczyłem tego na swojej osobie.
Konkluzja nie wierzcie... rozwiń
Avatar
at / 20 listopada 2008 o 08:23
ktosik napisał:
Samego lasu potrzebują wyciąć 130h, poza tym grunty za lasem. Przewidywali do likwidacji ponad 200 gospodarstw. Nie wspomnę już o tym, że Franciszków będzie miał pod nosem pas startowy, a Świdnik obwodnicę i nowe dwupasmówki pod które też trzeba wywałszczyć. Świdnikowi jednak nie współczuję, tak bardzo pragnęli lotniska, że bedą musieli znosić hałas samolowtów, które będą zaraz za miedzą i szum samochodów, lotniska które nie jest planowane w Świdniku. Śmieszne to trochę, ponieważ niektórzy szli do wyborów samorządowych z hasłem " popieramy lotnisko w Świdniku". Najlepszym rozwiązaniem byłoby wyburzyć połowę Świdnika i wybudować lotnisko Głupota jednak umie fruwać.


Myślę dokładnie tak samo. Lotnisko to syf jakich mało. Mieszkańcy jeszcze nie wiedzą, co ich czeka. HUK i SMRÓD !!!
ich czeka. HUK i SMRÓD !!! rozwiń
Avatar
ktosik / 19 listopada 2008 o 21:29
Samego lasu potrzebują wyciąć 130h, poza tym grunty za lasem. Przewidywali do likwidacji ponad 200 gospodarstw. Nie wspomnę już o tym, że Franciszków będzie miał pod nosem pas startowy, a Świdnik obwodnicę i nowe dwupasmówki pod które też trzeba wywałszczyć. Świdnikowi jednak nie współczuję, tak bardzo pragnęli lotniska, że bedą musieli znosić hałas samolowtów, które będą zaraz za miedzą i szum samochodów, lotniska które nie jest planowane w Świdniku. Śmieszne to trochę, ponieważ niektórzy szli do wyborów samorządowych z hasłem " popieramy lotnisko w Świdniku". Najlepszym rozwiązaniem byłoby wyburzyć połowę Świdnika i wybudować lotnisko Głupota jednak umie fruwać.


LSW napisał:
Wykupiono połowę (z 80ha) gruntów będących w rekach prywatnych. Wg dostępnych danych pow. lotniska wynosi trochę ponad 144ha. Co z terenami na południe od szosy "mełgiewskiej" czyli w gminie Świdnik? Może się mylę ale nie było słychać o przekazaniu ich PLL przez gminę Ś.
rozwiń
Avatar
LSW / 19 listopada 2008 o 20:10
Wykupiono połowę (z 80ha) gruntów będących w rekach prywatnych. Wg dostępnych danych pow. lotniska wynosi trochę ponad 144ha. Co z terenami na południe od szosy "mełgiewskiej" czyli w gminie Świdnik? Może się mylę ale nie było słychać o przekazaniu ich PLL przez gminę Ś.
Avatar
LSW / 19 listopada 2008 o 20:09
Wykupiono połowę (z 80ha) gruntów będących w rekach prywatnych. Wg dostępnych danych pow. lotniska wynosi trochę ponad 144ha. Co z terenami na południe od szosy "mełgiewskiej" czyli w gminie Świdnik? Może się mylę ale nie było słychać o przekazaniu ich PLL przez gminę Ś.
Avatar
all / 24 listopada 2008 o 01:42
Za wiele to nie pokazali na tym filmie, właściwie tylko to co chcieli: wszędzie tylko pola i pola i polaaaaaa............
Avatar
~gość~ / 23 listopada 2008 o 03:55
Moim zdaniem jest to kolejny etap mechanizmu wykupów potrzebnych terenów. wyjaśniam:
1. Najpierw zaproponowali ludziom grosze i czekali na tzw. jelenia
2. Następnie zaczęły się różne telefony o późnych godzinach, nachodzenie w domach, nagabywania
3. Później skończyły się prośby, zaczęły straszenia wywłaszczeniami
4. Później zaczęła się propaganda mediów - (zdjęcia pustych pól, zero wzmianki o mieszkańcach, duże zainteresowanie susłem, jest cudownie, wspaniale itp)
5. Ustawianie nikomu niepotrzebnych tabliczek na wykupionych działkach, no i oczywiście bilbord!
6. Następnym krokiem była groźba przeniesienia cmentarza wojennego
7. Teraz rozbiórka domu, którego właściciel i tak nie miał zamiaru wykańczać
8. No i w końcu pewność urzędników o przegłosowaniu specustawy!
Do jasnej cholery panie Jankowski, skąd ma pan aż taką pewność, że ta ustawa wejdzie w życie, że tak bardzo straszy nią tych mieszkańców. A i droga redakcja nie powinna pisać wszystkich bzdur powiedzianych przez tego pana. no chyba że on nic innego nie jest w stanie wymyślić.

Czym nas jeszcze zaskoczysz panie Sobczak? ? ?
Moim zdaniem jest to kolejny etap mechanizmu wykupów potrzebnych terenów. wyjaśniam:
1. Najpierw zaproponowali ludziom grosze i czekali na tzw. jelenia
2. Następnie zaczęły się różne telefony o późnych godzinach, nachodzenie w domach, nagabywania
3. Później skończyły się prośby, zaczęły straszenia wywłaszczeniami
4. Później zaczęła się propaganda mediów - (zdjęcia pustych pól, zero wzmianki o mieszkańcach, duże zainteresowanie susłem, jest cudownie, wspaniale itp)
5. Ustawianie nikomu niepotrzebnych tabliczek na... rozwiń
Avatar
zatruta / 21 listopada 2008 o 16:52
TAK ,KOCHANI CIESZCIE SIĘ ŻE BĘDZIE LOTNISKO ,PO SMUTKU PO LUDZKIEJ KRZYWDZIE PO WIELU ŁZACH LUDZI WYWŁASZCZANYCH,TAK NALEŻY SIĘ CIESZYĆ I LAS MOŻNA W ŚWIETLE PRAWA WYCIĄĆ NIC TYLKO SAMA RADOSC DLA PORTU LOTNICZEGO I JEGO AKCJONARIUSZY,MIESZKAM 300 METRÓW OD PLANOWANEGO PASA STARTOWEGO,OCZYWISCIE CHYBA NIE WYPADA MI SIE NIE CIESZYĆ ŻE WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE BĘDZIE MIAŁO LOTNISKO,ABSOLUTNIE NIE WYPADA PROTESTOWAĆ BO TO TAKI DYNAMIT DLA LUBELSZCZYZNY TAK NAS POPCHNIE DO PRZODU,A LUDZIE MIESZKAJĄCY TUŻ PRZY LOTNISKU TO NIC NIE ZNACZY,HAŁĄS KTÓRY BĘDZIE NAPEWNO ,ZANIECZYSZCZENIE KTÓRE BĘDZIE NAS PODTRUWAŁO KAŻDEGO DNIA,GROŻBA ZE SAMOLOT BĘDZIE MIAŁ AWARJĘ I RUNIE GDZIEŚ KOŁO LOTNISKA,TO SĄ SAME PLUSY DO TEGO JESZCZE DOŁOŻĘ TERENY USŁUGOWO -PRZEMYSŁOWE KTÓRE ZGODNIE Z NOWYM PROJEKTEM ZAGOSPODAROWANIA PRZESZTRZENNEGO ,BĘDĄ WOKÓŁ LOTNISKA,DZIESIĘĆ LAT TEMU ZBUDOWAŁAM DOM NIEDALEKO LASU ABSOLUTNA CISZA SPOKÓJ,DOKUPIŁAM DZIAŁKĘ KOŁO MOJEGO DOMU,TO TAKA LOKATA KAPITAŁU A MOŻE CÓRKA W PRZYSZŁOSCI ZBUDUJE TUTAJ DOM ,NIESTETY NIEAKTUALNE MOJA DZIAŁKA JEST JUŻ W TRAKCIE PRZEKWALIFIKOWANIA Z BUDOWLANEJ ZAGRODOWEJ NA PRZEMYSŁOWĄ,TO NIC DALEJ CHYBA POWINNAM SIĘ CIESZYĆ ZAMIAST DOMU ,CÓRKA W PRZYSZŁOSCI ZBUDUJE SOBIE HALE.TERAZ MOJE SĄSIEDZTWO DIAMETRALNIE SIE ZMIENI ZAMIAST PÓL BĘDĄ TERENY PRZEMYSŁOWE,ZAMIAST CZYSTEGO POWIETRZA ZANIECZYSZCZENIE RUJNUJĄCE NAM ZDROWIE,HAŁAS KTÓRY BĘDZIE UTRUDNIAŁ NAM EGZYSTENCJĘ ,JAK MOJE DZIECKO MA SIĘ W TAKICH WARUNKACH UCZYĆ TEGO NIE WIEM.TAKŻE WIWAT LOTNISKO, WIWAT DLA PRAWORZĄDNEJ POLSKI,
TAK ,KOCHANI CIESZCIE SIĘ ŻE BĘDZIE LOTNISKO ,PO SMUTKU PO LUDZKIEJ KRZYWDZIE PO WIELU ŁZACH LUDZI WYWŁASZCZANYCH,TAK NALEŻY SIĘ CIESZYĆ I LAS MOŻNA W ŚWIETLE PRAWA WYCIĄĆ NIC TYLKO SAMA RADOSC DLA PORTU LOTNICZEGO I JEGO AKCJONARIUSZY,MIESZKAM 300 METRÓW OD PLANOWANEGO PASA STARTOWEGO,OCZYWISCIE CHYBA NIE WYPADA MI SIE NIE CIESZYĆ ŻE WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE BĘDZIE MIAŁO LOTNISKO,ABSOLUTNIE NIE WYPADA PROTESTOWAĆ BO TO TAKI DYNAMIT DLA LUBELSZCZYZNY TAK NAS POPCHNIE DO PRZODU,A LUDZIE MIESZKAJĄCY TUŻ PRZY LOTNISKU TO NIC NIE ZNACZY,HAŁĄS KTÓR... rozwiń
Avatar
LUS / 20 listopada 2008 o 22:39
at napisał:
Myślę dokładnie tak samo. Lotnisko to syf jakich mało. Mieszkańcy jeszcze nie wiedzą, co ich czeka. HUK i SMRÓD !!!

Nie martw się na zapas. Pas startowy jest planowany ok 1,5 km od bloków. Z kolei ta odległość sprawia, że duże samoloty startujące i podchodzące do lądowania nie będą przelatywały nad blokami.
Avatar
saksa / 20 listopada 2008 o 21:31
kky napisał:
Witam nie wiem czy wszyscy wiedzą że te artykuły maja na celu zastraszenia ludzi jeszcze posiadających w tych rejonach swoje nieruchomości , ludzie którzy do tej pory nie ugięli się przed różnymi zabiegami Portów. Jeszcze jedną rzecz mogę powiedzieć nie prawdą jest że tak Portom to gładko idzie bo są osoby z którymi Porty nie zaczęły żadnych negocjacji. Prasa z zwłaszcza dziennik pytają osoby zainteresowane co i jak a piszą tylko to co zaakceptują Porty wiem to na pewno gdyż doświadczyłem tego na swojej osobie.
Konkluzja nie wierzcie we wszystko co piszą i mówią a zwłaszcza Porty.


Jest jeszcze coś takiego jak wywłaszczenie , Panie . A swoją drogą przed czym się bronią niektóre osoby ?


Jest jeszcze coś takiego jak wywłaszczenie , Panie . A swoją drogą przed czym się bronią niektóre osoby ? rozwiń
Avatar
kky / 20 listopada 2008 o 11:05
Witam nie wiem czy wszyscy wiedzą że te artykuły maja na celu zastraszenia ludzi jeszcze posiadających w tych rejonach swoje nieruchomości , ludzie którzy do tej pory nie ugięli się przed różnymi zabiegami Portów. Jeszcze jedną rzecz mogę powiedzieć nie prawdą jest że tak Portom to gładko idzie bo są osoby z którymi Porty nie zaczęły żadnych negocjacji. Prasa z zwłaszcza dziennik pytają osoby zainteresowane co i jak a piszą tylko to co zaakceptują Porty wiem to na pewno gdyż doświadczyłem tego na swojej osobie.
Konkluzja nie wierzcie we wszystko co piszą i mówią a zwłaszcza Porty.
Witam nie wiem czy wszyscy wiedzą że te artykuły maja na celu zastraszenia ludzi jeszcze posiadających w tych rejonach swoje nieruchomości , ludzie którzy do tej pory nie ugięli się przed różnymi zabiegami Portów. Jeszcze jedną rzecz mogę powiedzieć nie prawdą jest że tak Portom to gładko idzie bo są osoby z którymi Porty nie zaczęły żadnych negocjacji. Prasa z zwłaszcza dziennik pytają osoby zainteresowane co i jak a piszą tylko to co zaakceptują Porty wiem to na pewno gdyż doświadczyłem tego na swojej osobie.
Konkluzja nie wierzcie... rozwiń
Avatar
at / 20 listopada 2008 o 08:23
ktosik napisał:
Samego lasu potrzebują wyciąć 130h, poza tym grunty za lasem. Przewidywali do likwidacji ponad 200 gospodarstw. Nie wspomnę już o tym, że Franciszków będzie miał pod nosem pas startowy, a Świdnik obwodnicę i nowe dwupasmówki pod które też trzeba wywałszczyć. Świdnikowi jednak nie współczuję, tak bardzo pragnęli lotniska, że bedą musieli znosić hałas samolowtów, które będą zaraz za miedzą i szum samochodów, lotniska które nie jest planowane w Świdniku. Śmieszne to trochę, ponieważ niektórzy szli do wyborów samorządowych z hasłem " popieramy lotnisko w Świdniku". Najlepszym rozwiązaniem byłoby wyburzyć połowę Świdnika i wybudować lotnisko Głupota jednak umie fruwać.


Myślę dokładnie tak samo. Lotnisko to syf jakich mało. Mieszkańcy jeszcze nie wiedzą, co ich czeka. HUK i SMRÓD !!!
ich czeka. HUK i SMRÓD !!! rozwiń
Avatar
ktosik / 19 listopada 2008 o 21:29
Samego lasu potrzebują wyciąć 130h, poza tym grunty za lasem. Przewidywali do likwidacji ponad 200 gospodarstw. Nie wspomnę już o tym, że Franciszków będzie miał pod nosem pas startowy, a Świdnik obwodnicę i nowe dwupasmówki pod które też trzeba wywałszczyć. Świdnikowi jednak nie współczuję, tak bardzo pragnęli lotniska, że bedą musieli znosić hałas samolowtów, które będą zaraz za miedzą i szum samochodów, lotniska które nie jest planowane w Świdniku. Śmieszne to trochę, ponieważ niektórzy szli do wyborów samorządowych z hasłem " popieramy lotnisko w Świdniku". Najlepszym rozwiązaniem byłoby wyburzyć połowę Świdnika i wybudować lotnisko Głupota jednak umie fruwać.


LSW napisał:
Wykupiono połowę (z 80ha) gruntów będących w rekach prywatnych. Wg dostępnych danych pow. lotniska wynosi trochę ponad 144ha. Co z terenami na południe od szosy "mełgiewskiej" czyli w gminie Świdnik? Może się mylę ale nie było słychać o przekazaniu ich PLL przez gminę Ś.
rozwiń
Avatar
LSW / 19 listopada 2008 o 20:10
Wykupiono połowę (z 80ha) gruntów będących w rekach prywatnych. Wg dostępnych danych pow. lotniska wynosi trochę ponad 144ha. Co z terenami na południe od szosy "mełgiewskiej" czyli w gminie Świdnik? Może się mylę ale nie było słychać o przekazaniu ich PLL przez gminę Ś.
Avatar
LSW / 19 listopada 2008 o 20:09
Wykupiono połowę (z 80ha) gruntów będących w rekach prywatnych. Wg dostępnych danych pow. lotniska wynosi trochę ponad 144ha. Co z terenami na południe od szosy "mełgiewskiej" czyli w gminie Świdnik? Może się mylę ale nie było słychać o przekazaniu ich PLL przez gminę Ś.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na Park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na Park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 0

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 0

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 0

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 3

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok
galeria

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok 0 0

Dwa lata więzienia i grzywna. To wyroki dla mężczyzn, którzy pobili swojego kolegę i pozostawili rannego przed domem. 40-latek zmarł po kilkunastu godzinach.

Zlot Foodtrucków w Puławach
22 czerwca 2018, 0:00

Zlot Foodtrucków w Puławach 2 2

Przez cały weekend, od piątku 22 czerwca do niedzieli, 24 czerwca przed Galerią Zieloną w Puławach (ul. Lubelska 2) odbędzie się Zlot Foodtrucków.

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów? 19 7

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 3 1

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 5 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 7

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 1 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 2 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 2

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?