wtorek, 20 marca 2018 r.

Świdnik

To dlaczego nam obiecaliście?!

  Edytuj ten wpis

Wstyd! Inwalidzi w Świdniku wciąż mają pod górkę. Od maja, kiedy pisaliśmy o ich problemach z podjazdami - nic się w mieście nie zmieniło. A zmiany obiecał i dyrektor kina, i ksiądz...

W artykule z maja wiele osób obiecało, że postarają się o budowę podjazdów dla wózków inwalidzkich. A są one rzeczywiście potrzebne.
- Wiele budynków w Świdniku musi zostać przystosowanych do potrzeb niepełnosprawnych - uważa Adam Orzeł, działacz Lubelskiego Forum Organizacji Niepełnosprawnych. - Świdniczanom na wózkach niełatwo dostać się np. do kościołów i banków.
Pół roku (tyle czasu minęło od naszej publikacji na ten temat) to wystarczająco dużo czasu na wybudowanie ramp dla wózków, ale żaden z obiektów, który wówczas odwiedziliśmy, nie został unowocześniony.
Jednym z takich miejsc jest kino "Lot”. Jak twierdzi jego dyrektor, Leszek Olechnowicz, podjazdy są wciąż w planach, tylko brak pieniędzy.
- Niestety, nie ruszyliśmy z remontem przez ostatnie miesiące, więc nie mogliśmy wybudować podjazdów. Kiedy jednak przebudujemy kino, powstaną one przy głównym wejściu, jednym z wyjść i na salę projekcyjną - zapowiada dyrektor.
Także budynek Starostwa Powiatowego skutecznie utrudnia życie niepełnosprawnym. Mimo że ostatnim razem Kazimierz Szczygieł z Zarządu Starostwa obiecał poruszyć ten temat w rozmowach z burmistrzem.
- Niestety, budżet na ten rok jest już zamknięty i nie ma co liczyć na podjazdy w tym roku - mówi Szczygieł. - Ale każda z firm, która chciałaby zamontować takie ułatwienia w swoim budynku może liczyć na nasze wsparcie finansowe. W tym celu wystarczy wypełnić odpowiedni formularz z kosztorysem i złożyć go do Starostwa Powiatowego. Jeśli w przyszłorocznym budżecie znajdą się na to pieniądze, zwrócimy część kosztów. W przyszłym roku powinniśmy też mieć pieniądze na podjazdy do naszego budynku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!