Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

14 listopada 2007 r.
17:58
Edytuj ten wpis

Tropiciele grzmotów

0 46 A A

Grupa Meteo - czyli Łowcy Burz - to nazwa nowego stowarzyszenia, które powstanie w Świdniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Chcemy ostrzegać mieszkańców naszego regionu przed kaprysami pogody - tłumaczą pomysłodawcy.

Na razie jest ich sześciu - mają od 17 do 24 lat i jedną wspólną pasję - meteorologię.

- Zjawiska atmosferyczne pasjonowały mnie od zawsze - mówi Łukasz Koczkodaj, jeden z założycieli stowarzyszenia. Do niedawna tylko o nich czytał, oglądał zdjęcia i filmy. W te wakacje zaczął działać. - Z kolegą spakowaliśmy plecaki i zaczęliśmy jeździć po okolicy. Zrobiliśmy mnóstwo zdjęć podczas opadów i burz - mówi. - Na tropieniu błyskawic spędziliśmy całe lato. Tak nam to weszło w krew, że postanowiliśmy zająć się tym bardziej profesjonalnie. Stąd pomysł utworzenia Grupy Meteo - tłumaczy.

Niedawno sześciu zapaleńców założyło stronę internetową. Będą tam dokumentować stany pogody - głównie te, które zagrażają ludziom. Zamierzają też przekonywać do wstąpienia w szeregi swojej grupy poprzez ulotki. Aby stowarzyszenie zostało zarejestrowane, musi się do niego zapisać minimum 10 osób. - Mamy nadzieję, że oficjalnie ruszymy w nowym roku. Kończymy pisać statut, brakuje tylko kilku członków - mówią. - Chcemy, żeby nasza grupa prężnie działała na terenie nie tylko naszego regionu, ale również kraju, a może nawet poza jego granicami. Na wiosnę planujemy kupić przenośną, samochodową stację meteorologiczną. Będziemy też chcieli nawiązać współpracę z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej, z naukowcami UMCS-u. - Niedawno wysłałem maila do Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi. Czekam na odpowiedź - tłumaczy Koczkodaj.

- Informacje, które są podane na naszej stronie internetowej są dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Można dowiedzieć się wiele o pogodzie i zjawiskach atmosferycznych w naszym kraju. Jeśli chodzi o współpracę, pomoc naszych specjalistów, to najpierw musielibyśmy się dowiedzieć więcej o tym stowarzyszeniu i ludziach, którzy je tworzą - wyjaśnia Katarzyna Skowrońska, rzeczniczka prasowa IMiGW.

Chcesz wiedzieć więcej:

Wejdź na stronę www.grupameteo.com

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Wschodzachodzacegoslonca / 26 maja 2012 o 23:11
O co chodzi.
Avatar
Gość / 31 października 2008 o 08:30
A I POWINISCIE BRAC PRZKŁAD Z BLOGU MARZENY BO WASZ BLOG JEST ZEREM ZEREM A ZRESZTA NIGDY NIE BYŁ KIMS I SIE ODPIERD******* OD MARZENY I JEJ BLOGA
Avatar
Gość / 31 października 2008 o 08:26
a ja tam stoje po stronie marzeny i te wszystkie bzdury które wypisuje na temat jej blogo i jej osoby sa chamskie jej blog sprawdzia pogode w 100% jest bardzio wiarygodnym przedtsaiwcielem pogody jet moden z wielkim wyprzedziueniem przewiduje pogode a wasz nie i ŻYCZE WAM ZEBY TA STRONA SIE ROZPAŁA HAHAHAHAHA JESZCZE DZIŚ
Avatar
ja / 22 września 2008 o 13:42
wiesz dla mnie to zaszczyt że ich nie znam. to najgorsze co w Polsce może być no oprócz polityków i radia maryja. i to że je znasz to akurat nie jest temat do chwalenia się. ja nam chłopaków z zespołu blenders i kilku innych i co będziesz mi zazdrościć?? masz coś z głową moja droga. i weź się w końcu opanuj. takie zachowanie jest nienormalne. może masz rozdwojenie jaźni. pozdrawiam anty_dode z forum www.swidnik.net lol nawet tam cie przywiało.
Avatar
... / 7 lipca 2008 o 14:22
[url="http://stormpl.vgh.pl/news.php"]http://stormpl.vgh.pl/news.php[/url] - polecam
Avatar
Marzencia / 28 czerwca 2008 o 18:05
U nas w Polsce są królowe takie jak: ja - czyli Marzencia, Doda, Jola Rutowicz (moja osobista friend), Frytka (wszystkie te osoby znam, a wy nie :P:P:P:P).
Avatar
Marzencia / 28 czerwca 2008 o 18:02
Po pierwsze nie jestem żadnym dzieckiem!!! Prawie w ogóle nie stosuję Multi-Model Mos tylko MeteoBase!!! Po trzecie nie spisuję prognoz z MeteoGroup, a po czwarte jestem humanistką i nie umiem liczyć i każdy w Polsce to już wie, to po cholerę piszesz takie bzdety, bachorze???
Avatar
ktoś / 25 czerwca 2008 o 08:29
Marzencia napisał:
Zemsta nadchodzi... Różowa królowa pokaże wam, co to znaczy zemsta :):).


No prosze czy taki człowiek psychicznie może być normalny - dziecko nazywa się królową(raczej żaden dojrzały człowiek nie nazwałby się krówlową), prognozy ewidentnie spisuje ze strony meteogroup.pl, co najlepsze stosuje jeden z najgorszych dynamiczno-statystycznych modeli Multi-Model-MOS. Zastanawia mnie, czy wie na jakiej zasadzie działa i czy umiałaby wykonać proste działanie całkujące<śmiech>
j zasadzie działa i czy umiałaby wykonać proste działanie całkujące<śmiech> rozwiń
Avatar
Marzencia / 24 czerwca 2008 o 09:35
Zemsta nadchodzi... Różowa królowa pokaże wam, co to znaczy zemsta :):).
Avatar
ojoj / 10 czerwca 2008 o 15:41
Cóż poradzić, dziecko porzucone już, 3 o takiej tematyce fora ją wygnały. Ratuje się swojim blogiem, wpisuje się sama do księgi gości, że niby czytelnik mówi że jej prognozy są najlepsze. Określa się nawet mianem "Królowej Prognoz". Przekonywała że pracowała w NOAA, w TVN24 oraz w szkole. Czy taki człowiek jest normalny?? Cóż są ludzie którzy mają własny, zamknięty świat...
P.S Mój post będzie pewnie tak skomentowany że robie błędy itd. choć sama je też robi.
Avatar
Wschodzachodzacegoslonca / 26 maja 2012 o 23:11
O co chodzi.
Avatar
Gość / 31 października 2008 o 08:30
A I POWINISCIE BRAC PRZKŁAD Z BLOGU MARZENY BO WASZ BLOG JEST ZEREM ZEREM A ZRESZTA NIGDY NIE BYŁ KIMS I SIE ODPIERD******* OD MARZENY I JEJ BLOGA
Avatar
Gość / 31 października 2008 o 08:26
a ja tam stoje po stronie marzeny i te wszystkie bzdury które wypisuje na temat jej blogo i jej osoby sa chamskie jej blog sprawdzia pogode w 100% jest bardzio wiarygodnym przedtsaiwcielem pogody jet moden z wielkim wyprzedziueniem przewiduje pogode a wasz nie i ŻYCZE WAM ZEBY TA STRONA SIE ROZPAŁA HAHAHAHAHA JESZCZE DZIŚ
Avatar
ja / 22 września 2008 o 13:42
wiesz dla mnie to zaszczyt że ich nie znam. to najgorsze co w Polsce może być no oprócz polityków i radia maryja. i to że je znasz to akurat nie jest temat do chwalenia się. ja nam chłopaków z zespołu blenders i kilku innych i co będziesz mi zazdrościć?? masz coś z głową moja droga. i weź się w końcu opanuj. takie zachowanie jest nienormalne. może masz rozdwojenie jaźni. pozdrawiam anty_dode z forum www.swidnik.net lol nawet tam cie przywiało.
Avatar
... / 7 lipca 2008 o 14:22
[url="http://stormpl.vgh.pl/news.php"]http://stormpl.vgh.pl/news.php[/url] - polecam
Avatar
Marzencia / 28 czerwca 2008 o 18:05
U nas w Polsce są królowe takie jak: ja - czyli Marzencia, Doda, Jola Rutowicz (moja osobista friend), Frytka (wszystkie te osoby znam, a wy nie :P:P:P:P).
Avatar
Marzencia / 28 czerwca 2008 o 18:02
Po pierwsze nie jestem żadnym dzieckiem!!! Prawie w ogóle nie stosuję Multi-Model Mos tylko MeteoBase!!! Po trzecie nie spisuję prognoz z MeteoGroup, a po czwarte jestem humanistką i nie umiem liczyć i każdy w Polsce to już wie, to po cholerę piszesz takie bzdety, bachorze???
Avatar
ktoś / 25 czerwca 2008 o 08:29
Marzencia napisał:
Zemsta nadchodzi... Różowa królowa pokaże wam, co to znaczy zemsta :):).


No prosze czy taki człowiek psychicznie może być normalny - dziecko nazywa się królową(raczej żaden dojrzały człowiek nie nazwałby się krówlową), prognozy ewidentnie spisuje ze strony meteogroup.pl, co najlepsze stosuje jeden z najgorszych dynamiczno-statystycznych modeli Multi-Model-MOS. Zastanawia mnie, czy wie na jakiej zasadzie działa i czy umiałaby wykonać proste działanie całkujące<śmiech>
j zasadzie działa i czy umiałaby wykonać proste działanie całkujące<śmiech> rozwiń
Avatar
Marzencia / 24 czerwca 2008 o 09:35
Zemsta nadchodzi... Różowa królowa pokaże wam, co to znaczy zemsta :):).
Avatar
ojoj / 10 czerwca 2008 o 15:41
Cóż poradzić, dziecko porzucone już, 3 o takiej tematyce fora ją wygnały. Ratuje się swojim blogiem, wpisuje się sama do księgi gości, że niby czytelnik mówi że jej prognozy są najlepsze. Określa się nawet mianem "Królowej Prognoz". Przekonywała że pracowała w NOAA, w TVN24 oraz w szkole. Czy taki człowiek jest normalny?? Cóż są ludzie którzy mają własny, zamknięty świat...
P.S Mój post będzie pewnie tak skomentowany że robie błędy itd. choć sama je też robi.
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Spektakl "Homo-Go!" w Centrum Kultury
26 kwietnia 2018, 19:00

Spektakl "Homo-Go!" w Centrum Kultury 1 0

Co Gdzie Kiedy. Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w czwartek, 26 kwietnia o godz. 19 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu muzycznego Homo-Go! w wykonaniu Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej.

Unijne pieniądze dla "Fachowców z Brzeskiej". Jak szkoła korzysta z dofinansowania?

Unijne pieniądze dla "Fachowców z Brzeskiej". Jak szkoła korzysta z dofinansowania? 0 0

"Fachowcy z Brzeskiej" to projekt dofinansowany ze środków unijnych z którego korzysta ponad 190 uczniów ze Szkoły Zawodowej Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej. Właśnie są na półmetku.

Toksyczny amoniak w zakładach drobiarskich: Ewakuowano 150 osób, 7 jest w szpitalu. "Nie ma zagrożenia w pobliskim otoczeniu"

Toksyczny amoniak w zakładach drobiarskich: Ewakuowano 150 osób, 7 jest w szpitalu. "Nie ma zagrożenia w pobliskim otoczeniu" 2 0

Nie był to kolejny wyciek amoniaku, tylko najprawdopodobniej chwilowa emisja jego pozostałości w instalacji po niedzielnej awarii. Siedmiu pracowników trafiło do szpitala, a czternastu trzeba było udzielić pomocy. Ewakuowano ponad 150 osób

Nowe lody zdobędą popularność? Lodziarnia i producent słodyczy zaczynają współpracę
galeria

Nowe lody zdobędą popularność? Lodziarnia i producent słodyczy zaczynają współpracę 25 2

Już w sobotę spróbować będzie można wyjątkowych lodów, które powstały dzięki współpracy dwóch lubelskich firm - Fabryki Cukierków „Pszczółka” oraz restauracji „Portofino”.

Philips Momentum: 43 cale, 4K i pełny HDR

Philips Momentum: 43 cale, 4K i pełny HDR 0 0

To pierwszy na świecie monitor, który otrzymał otrzymał certyfikat VESA DisplayHDR 1000. A ile kosztuje monitor Philips z nowej serii Monumentum? 3 329 złotych.

Skład Speed Car Motoru na mecz z ROW-em. Będzie walka o jedno miejsce

Skład Speed Car Motoru na mecz z ROW-em. Będzie walka o jedno miejsce 11 0

Trener Speed Car Motoru Lublin Dariusz Śledź podał skład na piątkowy mecz z ROW-em Rybnik. Pod numerem 10. nie wpisał żadnego nazwiska. O to miejsce na przedmeczowych treningach ma rywalizować dwóch zawodników.

Do domu miał 20 kilometrów. Najpierw ukradł rower, a potem samochód

Do domu miał 20 kilometrów. Najpierw ukradł rower, a potem samochód 4 2

19-latek miał do pokonania 20 kilometrów. Najpierw ukradł rower, a potem znalazł samochód z kluczykami w środku.

Rowery miejskie i elektryczne autobusy. To miasto dostało pieniądze

Rowery miejskie i elektryczne autobusy. To miasto dostało pieniądze 6 0