Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

24 czerwca 2013 r.
18:27
Edytuj ten wpis

Uparta kotka nadszarpnęła miejską kasę

Autor: Zdjęcie autora (IZI)
32 13 A A

Młody kot spędził półtora tygodnia na drzewie. Postawił na nogi urząd, straż pożarną i specjalistów od prac na wysokościach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Kot siedzi na drzewie już dziewięć dni. Nie można go w żaden sposób ściągnąć – alarmowała w piątek mieszkanka Świdnika.

Zwierzę utknęło na drzewie przy ul. Polnej. – Tam jest niewielki lasek. Wóz strażacki ze zwyżką próbował tam wjechać dwa razy, ale się nie mieścił – mówi Danuta Miazek z miejskiego Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji.

– Zaproponowaliśmy, żeby weterynarz strzelił do niego środkiem usypiającym. Ale pani doktor powiedziała, że po dziewięciu dniach na drzewie, kot może być tak osłabiony, że lek nasenny mógłby go zabić.

Urzędniczka znalazła inny sposób. – Zleciliśmy to zadanie firmie, która zajmuje się pracami na wysokościach. Panowie przyjechali, ale kot wszedł już na tak cienkie gałęzie, że nie mogli po niego wejść – mówi Danuta Miazek.

– Potem pojawił się pomysł, żeby poszukać firmy, która miałaby zwyżkę na mniejszym samochodzie niż wóz strażacki. Ktoś zaproponował, żeby pod drzewem rozlać walerianę i tak skłonić kota do zejścia...

W końcu pomogła fundacja Lubelska Straż Ochrony Zwierząt. – To ja ściągnęłam zwyżkę na miejsce, a po zdjęciu kota z drzewa skontaktowałam się z weterynarzem, który ma podpisaną umowę z urzędem miasta i poprosiłam, żeby po niego przyjechał – mówi Marta Włosek z fundacji.

Zwierzak nie tylko postawił wiele osób na nogi, ale i nabił rachunek świdnickiemu magistratowi. – Myślę, że za zwyżkę zapłacimy do 200 zł. Nie mamy jeszcze faktury. Nie wiem, czy firma zajmująca się pracami na wysokościach wystawi nam rachunek za sam dojazd. Do tego jeszcze pobyt u weterynarza, około tygodniowy. Myślę, że zapłacimy w granicach 500 zł –szacowała wczoraj Miazek.

Kotek, a właściwie młoda kotka, czuje się dobrze. – Jest biało-ruda, garnie się do ludzi. Chętnie przekażemy ją w dobre ręce – mówi Miazek.

Jeśli chcesz przygarnąć kotkę, dzwoń: LSOZ – 883 577 493 lub magistrat – 81 751 76 24.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
czxczxxc / 27 czerwca 2013 o 00:00

http://www.nowytydzien.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=6976:burmistrz-do-dymisji?&Itemid=46

Avatar
tez mieszkaniec / 26 czerwca 2013 o 14:40

źle sie dzieje w świdniku. Ludzie którzy mają odwagę wyrazić swój sprzeciw są opluwani i znieważni przykład :(patrz kika postów wyżej).Uważam że trzeba jakos pomóc Osinie, Białowąsowi bo wprzeciwnym razie niedługo bedą mieszkańców  zamykać lub pod sąd stawiac.

Słyszałem że zbierane sa przez mieszkańców podpisy za odwołaniem Burmistrza Jaksona, takie inicjatywy sa teraz Świdnikowi niezbędne!!!!!

Avatar
Olkaa / 26 czerwca 2013 o 10:00

oto Polska właśnie :)

Avatar
mieszkaniec / 26 czerwca 2013 o 05:44

No to teraz kazdy mieszkaniec świdnika powinien wziąśc sie za dokarmianie dzieci. Juz widze te tysiace osób biegnace do szkoły by dac dzieciom chociaż bułeczkę.

Czy nie ma w Świdniku instytucji powołanej przez Burmistrza która powinna nieść taką pomoc?

To paranoja jeśli by tysiace mieszkańców miało wyręczać instytucje do tego powołane.

Avatar
jebać cię śmieciu / 26 czerwca 2013 o 01:14

żałosne.....a w świdnickich szkołach wiele dzieci nie ma za co zjesc śniadania.....brawo władze Świdnika!!


żałosne.....a w świdnickich szkołach wiele dzieci nie ma za co zjesc śniadania.....brawo władze Świdnika!!

I co w związku z tym, deb***u? BNakarmiłeś te dzieci? NIe?? DLACZEGO?? WOlisz o nich pisać na forum niż je nakarmić? KIM TY JESTEŚ W TAKIM RAZIE? Bo dla mnie ŚMIECIEM, a nie człowiekiem, ty cwelu, wiesz co ci w co :)

I co w związku z tym, deb***u? BNakarmiłeś te dzieci? NIe?? DLACZEGO?? WOlisz o nich pisać na forum niż je nakarmić? KIM TY JESTEŚ W TAKIM RAZIE? Bo dla mnie ŚMIECIEM, a nie człowiekiem, ty cwelu, wiesz co ci w co :)

rozwiń
Avatar
Gość / 25 czerwca 2013 o 09:19

żałosne.....a w świdnickich szkołach wiele dzieci nie ma za co zjesc śniadania.....brawo władze Świdnika!!

Zawsze możesz zacząć coś robić żeby te dzieci nie były głodne zamiast pisać wynurzenia na forum :)

Avatar
Adamek / 25 czerwca 2013 o 07:55
Za te 500zl tsza bylo w szkole dac dzieciom obiady aten kocur jeba.ny nieh by z głodu zdeh jak durny
Avatar
Gość / 25 czerwca 2013 o 06:16

Jak czytałem, że nadszaprną kasę miasta to myślałem, że utknął w jakiejś instalacji i żeby się do tego dostać musieli sporo rzeczy zniszczyć co kosztowało kilka set tysięcy złotych.. a oni o 500zł piszą... śmiech na sali.

Avatar
Gość / 25 czerwca 2013 o 06:15

Serio miasta, nie stać na 500zł wydatku....? ja pierd...

Avatar
Kejt / 24 czerwca 2013 o 23:31

No i dobrze, że kota uratowali. Czasem taki kot więcej wart moralnie, niż niektórzy ludzie.. Niestety...

Avatar
czxczxxc / 27 czerwca 2013 o 00:00

http://www.nowytydzien.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=6976:burmistrz-do-dymisji?&Itemid=46

Avatar
tez mieszkaniec / 26 czerwca 2013 o 14:40

źle sie dzieje w świdniku. Ludzie którzy mają odwagę wyrazić swój sprzeciw są opluwani i znieważni przykład :(patrz kika postów wyżej).Uważam że trzeba jakos pomóc Osinie, Białowąsowi bo wprzeciwnym razie niedługo bedą mieszkańców  zamykać lub pod sąd stawiac.

Słyszałem że zbierane sa przez mieszkańców podpisy za odwołaniem Burmistrza Jaksona, takie inicjatywy sa teraz Świdnikowi niezbędne!!!!!

Avatar
Olkaa / 26 czerwca 2013 o 10:00

oto Polska właśnie :)

Avatar
mieszkaniec / 26 czerwca 2013 o 05:44

No to teraz kazdy mieszkaniec świdnika powinien wziąśc sie za dokarmianie dzieci. Juz widze te tysiace osób biegnace do szkoły by dac dzieciom chociaż bułeczkę.

Czy nie ma w Świdniku instytucji powołanej przez Burmistrza która powinna nieść taką pomoc?

To paranoja jeśli by tysiace mieszkańców miało wyręczać instytucje do tego powołane.

Avatar
jebać cię śmieciu / 26 czerwca 2013 o 01:14

żałosne.....a w świdnickich szkołach wiele dzieci nie ma za co zjesc śniadania.....brawo władze Świdnika!!


żałosne.....a w świdnickich szkołach wiele dzieci nie ma za co zjesc śniadania.....brawo władze Świdnika!!

I co w związku z tym, deb***u? BNakarmiłeś te dzieci? NIe?? DLACZEGO?? WOlisz o nich pisać na forum niż je nakarmić? KIM TY JESTEŚ W TAKIM RAZIE? Bo dla mnie ŚMIECIEM, a nie człowiekiem, ty cwelu, wiesz co ci w co :)

I co w związku z tym, deb***u? BNakarmiłeś te dzieci? NIe?? DLACZEGO?? WOlisz o nich pisać na forum niż je nakarmić? KIM TY JESTEŚ W TAKIM RAZIE? Bo dla mnie ŚMIECIEM, a nie człowiekiem, ty cwelu, wiesz co ci w co :)

rozwiń
Avatar
Gość / 25 czerwca 2013 o 09:19

żałosne.....a w świdnickich szkołach wiele dzieci nie ma za co zjesc śniadania.....brawo władze Świdnika!!

Zawsze możesz zacząć coś robić żeby te dzieci nie były głodne zamiast pisać wynurzenia na forum :)

Avatar
Adamek / 25 czerwca 2013 o 07:55
Za te 500zl tsza bylo w szkole dac dzieciom obiady aten kocur jeba.ny nieh by z głodu zdeh jak durny
Avatar
Gość / 25 czerwca 2013 o 06:16

Jak czytałem, że nadszaprną kasę miasta to myślałem, że utknął w jakiejś instalacji i żeby się do tego dostać musieli sporo rzeczy zniszczyć co kosztowało kilka set tysięcy złotych.. a oni o 500zł piszą... śmiech na sali.

Avatar
Gość / 25 czerwca 2013 o 06:15

Serio miasta, nie stać na 500zł wydatku....? ja pierd...

Avatar
Kejt / 24 czerwca 2013 o 23:31

No i dobrze, że kota uratowali. Czasem taki kot więcej wart moralnie, niż niektórzy ludzie.. Niestety...

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 0

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 1 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 1

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć 0 2

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 0 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 10 3

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 19 7

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 29 61

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 11 22

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 13

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 14 7

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 7 2

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!