Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

27 maja 2011 r.
20:49
Edytuj ten wpis

Volvo dla VIP-ów: Port Lotniczy Lublin nie rezygnuje

0 21 A A
Volvo S80. (Maciej Kaczanowski)
Volvo S80. (Maciej Kaczanowski)

Port Lotniczy Lublin nie zamierza zmieniać swoich planów i – mimo wywołanych kontrowersji – weźmie w leasing volvo S80, które ma wozić specjalnych gości z lotniska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To przemyślany i zaplanowany zakup – argumentuje Piotr Jankowski, rzecznik PLL.

Sprawę ujawniliśmy w miniony czwartek. Spółka ogłosiła przetarg na leasing luksusowej limuzyny z napędem na cztery koła, automatyczną skrzynią biegów i minimum pięciocylindrowym silnikiem. Wpłynęła jedna oferta. To volvo S80 o wartości 140 tys. zł, które zgodnie z zapowiedziami kierownictwa portu będzie wozić z lotniska w Świdniku pasażerów I klasy i załogi samolotów.

Problem w tym, że samochód ma trafić do spółki lada moment, a tymczasem lotnisko będzie uruchomione w najlepszym razie w 2012 roku. Jak się również okazało inne porty lotnicze w kraju, jak choćby Łódź, Bydgoszcz, czy Katowice, nie mają limuzyn do przewozu specjalnych gości. Świdnik byłby pod tym względem wyjątkiem.

Dlatego sprawą kontrowersyjnego zamówienia zainteresował się już prezydent Lublina (to miasto jest głównym akcjonariuszem PLL) oraz marszałek województwa (również akcjonariusz). Wspólnie przygotowali pismo, w którym proszą zarząd portu o wyjaśnienie sprawy. Najpóźniej w poniedziałek ich wystąpienie ma trafić do PLL.

Burza wokół sprawy nie wpłynęła, jak dotąd, na zmianę planów zarządu spółki w sprawie volvo. – Niby dlaczego mielibyśmy zrezygnować? Czy mamy też zrezygnować z zakupu samochodów strażackich, bo niedaleko jest komenda powiatowa? – pyta Jankowski. I podkreśla: To przemyślany zakup. Podobnie jak auto, którym jeżdżą budowlańcy, a które później będzie służyć do patrolowania lotniska. A także samochody dla lotniczej straży pożarnej, które będziemy kupować za dwa miesiące.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
marek / 28 maja 2011 o 17:08
[quote name='Tomek' timestamp='1306580089' post='483278']To dziwne bo Prezes Portu to przedsiębiorca, prowadzi wielkie prywatne inwestycje np. biurowiec przy urzędzie marszalkowskim czy inwestycje na koleji. Może ma słabych doradców ?[/quote]- a czy to nie jest dziwne, że akurat niektóre inwestycje buduje ten pan prezes? Przecież w PLL pracuje dyrektor, który jest radnym miejskim, a w radzie nadzorczej zasiada były wice marszałek, a obecny radny sejmiku. A tak z innej beczki - czy pan prezes portu, w ten sam sposób prowadzi własną firmę? Najpierw utworzył spółkę, przyjął kolegów i znajomych kolegów do pracy i płacił im przez lata wynagrodzenia, opłacał loty za granicę, kupił sobie volvo, a na samym końcu rozpoczął działalność przynoszącą dochody? Wystarczy pofatygować się do KRS i poczytać akta portu oraz spółki pana prezesa, a najlepiej nie jednej spółki.
[quote name='Tomek' timestamp='1306580089' post='483278']To dziwne bo Prezes Portu to przedsiębiorca, prowadzi wielkie prywatne inwestycje np. biurowiec przy urzędzie marszalkowskim czy inwestycje na koleji. Może ma słabych doradców ?[/quote]- a czy to nie jest dziwne, że akurat niektóre inwestycje buduje ten pan prezes? Przecież w PLL pracuje dyrektor, który jest radnym miejskim, a w radzie nadzorczej zasiada były wice marszałek, a obecny radny sejmiku. A tak z innej beczki - czy pan prezes portu, w ten sam sposób pr... rozwiń
Avatar
henryk / 28 maja 2011 o 16:04
T akich cwaniaków [kompinatorów ]nie zna cała Polska .Uwazajcie jak ten samochód za 50 procent pojdzie w sprzedaz do rodziny kierowcy lub Kollesi ,znajomych to początek kręcenia lodów -pozdrawiam kumatych.
Avatar
Gość / 28 maja 2011 o 14:24
[quote name='ktos' timestamp='1306568286' post='483254']
A ja uważam, że w naszym regionie wreszcie powinno się coś zmienić. A jeśli ciągle słyszę, że to jest nie potrzebne tamto jest nie potrzebne to ciągle będziemy Polską B, bo taka jest mentalność tutejszych ludzi. Ja tego nie rozumiem zaczyna się od takich inicjatyw i w sumie każda podjęta inwestycja akurat w naszym regionie jest ok, bo tu się nic nie dzieje.
[/quote]

Jesteś z jakiejś sekty czy chłopaczkiem od tego lotniska ?

ŻADNE lotnisko w Polsce nie ma limuzyny za 140 tys. PLN do wożenia wyimaginowanych VIP-ów i obsługi samolotu. Prócz Okęcia, ale na Okęciu lądują VIP-y, w odróżnieniu od Świdnika.

Legitymizujesz całkowicie zbędny, idiotyczny i gigantyczny wydatek.

[size="3"]Lotnisko powstanie za minimum 1,5 roku, nie wcześniej.
Wtedy wszyscy VIP-owie, którzy będą lądować na lubelskiej wsi, czyli ewentualnie Maryla Rodowicz, Piotr Rubik, jakiś biskup, rabin z Tel Awiwu (w drodze na Majdanek) oraz może jakiś minister rządowy .... oni będą mieli swoje limuzyny, wynajęte gdzie indziej. [/size]
[quote name='ktos' timestamp='1306568286' post='483254']
A ja uważam, że w naszym regionie wreszcie powinno się coś zmienić. A jeśli ciągle słyszę, że to jest nie potrzebne tamto jest nie potrzebne to ciągle będziemy Polską B, bo taka jest mentalność tutejszych ludzi. Ja tego nie rozumiem zaczyna się od takich inicjatyw i w sumie każda podjęta inwestycja akurat w naszym regionie jest ok, bo tu się nic nie dzieje.
[/quote]

Jesteś z jakiejś sekty czy chłopaczkiem od tego lotniska ?
... rozwiń
Avatar
Tomek / 28 maja 2011 o 12:54
To dziwne bo Prezes Portu to przedsiębiorca, prowadzi wielkie prywatne inwestycje np. biurowiec przy urzędzie marszalkowskim czy inwestycje na koleji. Może ma słabych doradców ?
Avatar
q / 28 maja 2011 o 12:49
Ci pseudo dyrektorzy, managerowie na rządowych i samorządowych stołkach w życiu nie dostaliby pracy w poważnych firmach. Mniemanie o osobie maja natomiast, że ho ho. Prawda jest taka, iż gdyby nie partie byli nikim. Pracowałem kiedyś w budżetówce i szlag mnie trafiał na niekompetencję i ignorancję wszystkich przynoszonych w teczkach po wyborach panów dyrektorów. Nad zarządem lotniska powinni się zastanowić już po bzdurach jaki opowiadali na temat przewoźników i prognoz dotyczących przewozu pasażerów. Czy prywatny przedsiębiorca pozwoliłby sobie na fanberię gdy nie wytworzył jeszcze żadnych zysków? Przecież to podstawy.
Ci pseudo dyrektorzy, managerowie na rządowych i samorządowych stołkach w życiu nie dostaliby pracy w poważnych firmach. Mniemanie o osobie maja natomiast, że ho ho. Prawda jest taka, iż gdyby nie partie byli nikim. Pracowałem kiedyś w budżetówce i szlag mnie trafiał na niekompetencję i ignorancję wszystkich przynoszonych w teczkach po wyborach panów dyrektorów. Nad zarządem lotniska powinni się zastanowić już po bzdurach jaki opowiadali na temat przewoźników i prognoz dotyczących przewozu pasażerów. Czy prywatny przedsiębiorca pozwoliłby so... rozwiń
Avatar
ab / 28 maja 2011 o 11:42
[quote name='gajowy' timestamp='1306565829' post='483248']
a ja uparcie powtarzam, że to volvo to pikuś. całe to lotnisko potrzebne jest tu jak zającowi dzwonek! oj będzie bolało utrzymanie tego molocha ale za to jest pare stanowisk żeby rodzinkę lub znajomych powsadzać. tylko po to jest to lotnisko pozbawione dróg dojazdowych.
[/quote]Popieram. Lotnisko bedzie przynosic gigantyczne i niepotrzebne straty.Lublinowi potrzebna jest w miare szybka, punktualna, bezpieczna czysta kolejowa komunikacja na lotnisko Okęcie, Modlin.W okolicach dworca kolejowego centrum komunikacyjne, a nie stadion.
[quote name='gajowy' timestamp='1306565829' post='483248']
a ja uparcie powtarzam, że to volvo to pikuś. całe to lotnisko potrzebne jest tu jak zającowi dzwonek! oj będzie bolało utrzymanie tego molocha ale za to jest pare stanowisk żeby rodzinkę lub znajomych powsadzać. tylko po to jest to lotnisko pozbawione dróg dojazdowych.
[/quote]Popieram. Lotnisko bedzie przynosic gigantyczne i niepotrzebne straty.Lublinowi potrzebna jest w miare szybka, punktualna, bezpieczna czysta kolejowa komunikacja na lotn... rozwiń
Avatar
Bill / 28 maja 2011 o 11:37
Prezes Lotniska nie Prezydent i Marszalek bedą mówić co ma robić ! On wie i dobrze a Oni niech tylko nie przeszkadzają. Volvo to mały szczegół
Avatar
Normalność / 28 maja 2011 o 11:20
[quote name='ktos' timestamp='1306568286' post='483254']
A ja uważam, że w naszym regionie wreszcie powinno się coś zmienić. A jeśli ciągle słyszę, że to jest nie potrzebne tamto jest nie potrzebne to ciągle będziemy Polską B, bo taka jest mentalność tutejszych ludzi. Ja tego nie rozumiem zaczyna się od takich inicjatyw i w sumie każda podjęta inwestycja akurat w naszym regionie jest ok, bo tu się nic nie dzieje. Niech stawiają biurowce, niech budują lotniska, niech się coś tutaj ruszy bo w przeciwnym razie nasza natura marudzących na wszystko ludzi nas zgubi. Tyle ode mnie.
[/quote]

Może pora najwyższa żebyś się ruszył i zobaczył od czego zaczyna się i jak kontynuuje rozpoczęte dzieła i inwestycje tam gdzie jest inaczej niż tu. I wcale nie oczekuję, że pojedziesz do Anglii, Niemiec, Szwecji czy też USA - skocz sobie na działajace realnie, a nie wirtualne lotnisko do Jasionki pod Rzeszowem. Wybierz się tam gdzie lądują nie tylko rządowe samoloty ale głównie te z Europy i USA i zobacz czym się wozi zarząd tamtego portu lotniczego.

Wmówili ci kolego, że muszą już teraz zarabiać dużo żeby kiedyś świadczyć faktyczne usługi dla ludności. Wmówili ci, że już teraz muszą mieć limuzynę żeby kiedyś lądowały i startowały samoloty. Zadzwoń do ambasady Szwecji w Polsce i zapytaj kto w tamtym kraju, który jest Europą A ma prawo do służbowego samochodu.

Niech sobie jeden z drugim założy spółkę za własne pieniądze, a nie za publiczne chce tyłek limuzynami za 140 tysięcy wozić...
[quote name='ktos' timestamp='1306568286' post='483254']
A ja uważam, że w naszym regionie wreszcie powinno się coś zmienić. A jeśli ciągle słyszę, że to jest nie potrzebne tamto jest nie potrzebne to ciągle będziemy Polską B, bo taka jest mentalność tutejszych ludzi. Ja tego nie rozumiem zaczyna się od takich inicjatyw i w sumie każda podjęta inwestycja akurat w naszym regionie jest ok, bo tu się nic nie dzieje. Niech stawiają biurowce, niech budują lotniska, niech się coś tutaj ruszy bo w przeciwnym razie nasz... rozwiń
Avatar
Zwolnieni przez rządzących / 28 maja 2011 o 10:55
Redaktorze prosze zając się lista płac. bardzo dużo urzędników i innych znanych osób !
Avatar
ktos / 28 maja 2011 o 09:38
A ja uważam, że w naszym regionie wreszcie powinno się coś zmienić. A jeśli ciągle słyszę, że to jest nie potrzebne tamto jest nie potrzebne to ciągle będziemy Polską B, bo taka jest mentalność tutejszych ludzi. Ja tego nie rozumiem zaczyna się od takich inicjatyw i w sumie każda podjęta inwestycja akurat w naszym regionie jest ok, bo tu się nic nie dzieje. Niech stawiają biurowce, niech budują lotniska, niech się coś tutaj ruszy bo w przeciwnym razie nasza natura marudzących na wszystko ludzi nas zgubi. Tyle ode mnie.
Avatar
marek / 28 maja 2011 o 17:08
[quote name='Tomek' timestamp='1306580089' post='483278']To dziwne bo Prezes Portu to przedsiębiorca, prowadzi wielkie prywatne inwestycje np. biurowiec przy urzędzie marszalkowskim czy inwestycje na koleji. Może ma słabych doradców ?[/quote]- a czy to nie jest dziwne, że akurat niektóre inwestycje buduje ten pan prezes? Przecież w PLL pracuje dyrektor, który jest radnym miejskim, a w radzie nadzorczej zasiada były wice marszałek, a obecny radny sejmiku. A tak z innej beczki - czy pan prezes portu, w ten sam sposób prowadzi własną firmę? Najpierw utworzył spółkę, przyjął kolegów i znajomych kolegów do pracy i płacił im przez lata wynagrodzenia, opłacał loty za granicę, kupił sobie volvo, a na samym końcu rozpoczął działalność przynoszącą dochody? Wystarczy pofatygować się do KRS i poczytać akta portu oraz spółki pana prezesa, a najlepiej nie jednej spółki.
[quote name='Tomek' timestamp='1306580089' post='483278']To dziwne bo Prezes Portu to przedsiębiorca, prowadzi wielkie prywatne inwestycje np. biurowiec przy urzędzie marszalkowskim czy inwestycje na koleji. Może ma słabych doradców ?[/quote]- a czy to nie jest dziwne, że akurat niektóre inwestycje buduje ten pan prezes? Przecież w PLL pracuje dyrektor, który jest radnym miejskim, a w radzie nadzorczej zasiada były wice marszałek, a obecny radny sejmiku. A tak z innej beczki - czy pan prezes portu, w ten sam sposób pr... rozwiń
Avatar
henryk / 28 maja 2011 o 16:04
T akich cwaniaków [kompinatorów ]nie zna cała Polska .Uwazajcie jak ten samochód za 50 procent pojdzie w sprzedaz do rodziny kierowcy lub Kollesi ,znajomych to początek kręcenia lodów -pozdrawiam kumatych.
Avatar
Gość / 28 maja 2011 o 14:24
[quote name='ktos' timestamp='1306568286' post='483254']
A ja uważam, że w naszym regionie wreszcie powinno się coś zmienić. A jeśli ciągle słyszę, że to jest nie potrzebne tamto jest nie potrzebne to ciągle będziemy Polską B, bo taka jest mentalność tutejszych ludzi. Ja tego nie rozumiem zaczyna się od takich inicjatyw i w sumie każda podjęta inwestycja akurat w naszym regionie jest ok, bo tu się nic nie dzieje.
[/quote]

Jesteś z jakiejś sekty czy chłopaczkiem od tego lotniska ?

ŻADNE lotnisko w Polsce nie ma limuzyny za 140 tys. PLN do wożenia wyimaginowanych VIP-ów i obsługi samolotu. Prócz Okęcia, ale na Okęciu lądują VIP-y, w odróżnieniu od Świdnika.

Legitymizujesz całkowicie zbędny, idiotyczny i gigantyczny wydatek.

[size="3"]Lotnisko powstanie za minimum 1,5 roku, nie wcześniej.
Wtedy wszyscy VIP-owie, którzy będą lądować na lubelskiej wsi, czyli ewentualnie Maryla Rodowicz, Piotr Rubik, jakiś biskup, rabin z Tel Awiwu (w drodze na Majdanek) oraz może jakiś minister rządowy .... oni będą mieli swoje limuzyny, wynajęte gdzie indziej. [/size]
[quote name='ktos' timestamp='1306568286' post='483254']
A ja uważam, że w naszym regionie wreszcie powinno się coś zmienić. A jeśli ciągle słyszę, że to jest nie potrzebne tamto jest nie potrzebne to ciągle będziemy Polską B, bo taka jest mentalność tutejszych ludzi. Ja tego nie rozumiem zaczyna się od takich inicjatyw i w sumie każda podjęta inwestycja akurat w naszym regionie jest ok, bo tu się nic nie dzieje.
[/quote]

Jesteś z jakiejś sekty czy chłopaczkiem od tego lotniska ?
... rozwiń
Avatar
Tomek / 28 maja 2011 o 12:54
To dziwne bo Prezes Portu to przedsiębiorca, prowadzi wielkie prywatne inwestycje np. biurowiec przy urzędzie marszalkowskim czy inwestycje na koleji. Może ma słabych doradców ?
Avatar
q / 28 maja 2011 o 12:49
Ci pseudo dyrektorzy, managerowie na rządowych i samorządowych stołkach w życiu nie dostaliby pracy w poważnych firmach. Mniemanie o osobie maja natomiast, że ho ho. Prawda jest taka, iż gdyby nie partie byli nikim. Pracowałem kiedyś w budżetówce i szlag mnie trafiał na niekompetencję i ignorancję wszystkich przynoszonych w teczkach po wyborach panów dyrektorów. Nad zarządem lotniska powinni się zastanowić już po bzdurach jaki opowiadali na temat przewoźników i prognoz dotyczących przewozu pasażerów. Czy prywatny przedsiębiorca pozwoliłby sobie na fanberię gdy nie wytworzył jeszcze żadnych zysków? Przecież to podstawy.
Ci pseudo dyrektorzy, managerowie na rządowych i samorządowych stołkach w życiu nie dostaliby pracy w poważnych firmach. Mniemanie o osobie maja natomiast, że ho ho. Prawda jest taka, iż gdyby nie partie byli nikim. Pracowałem kiedyś w budżetówce i szlag mnie trafiał na niekompetencję i ignorancję wszystkich przynoszonych w teczkach po wyborach panów dyrektorów. Nad zarządem lotniska powinni się zastanowić już po bzdurach jaki opowiadali na temat przewoźników i prognoz dotyczących przewozu pasażerów. Czy prywatny przedsiębiorca pozwoliłby so... rozwiń
Avatar
ab / 28 maja 2011 o 11:42
[quote name='gajowy' timestamp='1306565829' post='483248']
a ja uparcie powtarzam, że to volvo to pikuś. całe to lotnisko potrzebne jest tu jak zającowi dzwonek! oj będzie bolało utrzymanie tego molocha ale za to jest pare stanowisk żeby rodzinkę lub znajomych powsadzać. tylko po to jest to lotnisko pozbawione dróg dojazdowych.
[/quote]Popieram. Lotnisko bedzie przynosic gigantyczne i niepotrzebne straty.Lublinowi potrzebna jest w miare szybka, punktualna, bezpieczna czysta kolejowa komunikacja na lotnisko Okęcie, Modlin.W okolicach dworca kolejowego centrum komunikacyjne, a nie stadion.
[quote name='gajowy' timestamp='1306565829' post='483248']
a ja uparcie powtarzam, że to volvo to pikuś. całe to lotnisko potrzebne jest tu jak zającowi dzwonek! oj będzie bolało utrzymanie tego molocha ale za to jest pare stanowisk żeby rodzinkę lub znajomych powsadzać. tylko po to jest to lotnisko pozbawione dróg dojazdowych.
[/quote]Popieram. Lotnisko bedzie przynosic gigantyczne i niepotrzebne straty.Lublinowi potrzebna jest w miare szybka, punktualna, bezpieczna czysta kolejowa komunikacja na lotn... rozwiń
Avatar
Bill / 28 maja 2011 o 11:37
Prezes Lotniska nie Prezydent i Marszalek bedą mówić co ma robić ! On wie i dobrze a Oni niech tylko nie przeszkadzają. Volvo to mały szczegół
Avatar
Normalność / 28 maja 2011 o 11:20
[quote name='ktos' timestamp='1306568286' post='483254']
A ja uważam, że w naszym regionie wreszcie powinno się coś zmienić. A jeśli ciągle słyszę, że to jest nie potrzebne tamto jest nie potrzebne to ciągle będziemy Polską B, bo taka jest mentalność tutejszych ludzi. Ja tego nie rozumiem zaczyna się od takich inicjatyw i w sumie każda podjęta inwestycja akurat w naszym regionie jest ok, bo tu się nic nie dzieje. Niech stawiają biurowce, niech budują lotniska, niech się coś tutaj ruszy bo w przeciwnym razie nasza natura marudzących na wszystko ludzi nas zgubi. Tyle ode mnie.
[/quote]

Może pora najwyższa żebyś się ruszył i zobaczył od czego zaczyna się i jak kontynuuje rozpoczęte dzieła i inwestycje tam gdzie jest inaczej niż tu. I wcale nie oczekuję, że pojedziesz do Anglii, Niemiec, Szwecji czy też USA - skocz sobie na działajace realnie, a nie wirtualne lotnisko do Jasionki pod Rzeszowem. Wybierz się tam gdzie lądują nie tylko rządowe samoloty ale głównie te z Europy i USA i zobacz czym się wozi zarząd tamtego portu lotniczego.

Wmówili ci kolego, że muszą już teraz zarabiać dużo żeby kiedyś świadczyć faktyczne usługi dla ludności. Wmówili ci, że już teraz muszą mieć limuzynę żeby kiedyś lądowały i startowały samoloty. Zadzwoń do ambasady Szwecji w Polsce i zapytaj kto w tamtym kraju, który jest Europą A ma prawo do służbowego samochodu.

Niech sobie jeden z drugim założy spółkę za własne pieniądze, a nie za publiczne chce tyłek limuzynami za 140 tysięcy wozić...
[quote name='ktos' timestamp='1306568286' post='483254']
A ja uważam, że w naszym regionie wreszcie powinno się coś zmienić. A jeśli ciągle słyszę, że to jest nie potrzebne tamto jest nie potrzebne to ciągle będziemy Polską B, bo taka jest mentalność tutejszych ludzi. Ja tego nie rozumiem zaczyna się od takich inicjatyw i w sumie każda podjęta inwestycja akurat w naszym regionie jest ok, bo tu się nic nie dzieje. Niech stawiają biurowce, niech budują lotniska, niech się coś tutaj ruszy bo w przeciwnym razie nasz... rozwiń
Avatar
Zwolnieni przez rządzących / 28 maja 2011 o 10:55
Redaktorze prosze zając się lista płac. bardzo dużo urzędników i innych znanych osób !
Avatar
ktos / 28 maja 2011 o 09:38
A ja uważam, że w naszym regionie wreszcie powinno się coś zmienić. A jeśli ciągle słyszę, że to jest nie potrzebne tamto jest nie potrzebne to ciągle będziemy Polską B, bo taka jest mentalność tutejszych ludzi. Ja tego nie rozumiem zaczyna się od takich inicjatyw i w sumie każda podjęta inwestycja akurat w naszym regionie jest ok, bo tu się nic nie dzieje. Niech stawiają biurowce, niech budują lotniska, niech się coś tutaj ruszy bo w przeciwnym razie nasza natura marudzących na wszystko ludzi nas zgubi. Tyle ode mnie.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 3

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 29 11

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 36 12

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!