Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

23 września 2009 r.
14:14
Edytuj ten wpis

W dwa tygodnie rozminują lotnisko w Świdniku

Autor: Zdjęcie autora (mag)
0 7 A A

Już na początku przyszłego tygodnia mają ruszyć prace związane z usuwaniem niewybuchów z lasu przeznaczonego pod budowę lotniska. W czwartek Port Lotniczy Lublin podpisze w tej sprawie umowę z dolnośląskim konsorcjum firm Rad-Min, Bet-Min, BOI i Spec-Maj.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Prace obejmą ok. 130 ha lasu – mówi Piotr Jankowski, rzecznik PLL. – Konsorcjum będzie miało 14 dni roboczych na zbadanie terenu i usunięcie ewentualnych niewybuchów. Deklarują, że zrobią to w 10 dni.

Prace będzie prowadzić zespół złożony z ok. 40 osób. Zbadany zostanie teren do głębokości 3 m. Po wyrębie lasu i rozpoczęciu prac budowlanych konsorcjum będzie pełniło nadzór saperski.

– To profesjonalna, doświadczona firma. Rozminowywała teren pod budowę obwodnicy Wrocławia – dodaje Jankowski.

Konsorcjum zostało wybrane ze względu na najniższą zaoferowaną cenę za usługę; 290 tys. zł. Najdroższa oferta wynosiła 1,660 mln zł.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~XYZ~ / 28 września 2009 o 12:06
..może i do znalezienia nic nie ma ale sa pieniadze do wydania ...NASZE!!!!!!!!!
Avatar
~dziadek~ / 24 września 2009 o 18:28
Wątpię, aby coś jeszcze będzie do znalezienia w tym lesie. T. zw wilcze doły zostały dokładnie spenetrowane przez młodzianków od początku last piędziesiątych. Osobiście włączyłem się do tego ok roku 1958. O ile wiem już w połowie lat sześćdziesiątych "złoża" były dokumentnie "wyeksploatowane". Porozmawiajcie z facetami 60+.
Avatar
~nikoś~ / 24 września 2009 o 08:47
Taaaa a gdzie był przetarg panowie dostali cynk od wojska podjęli temat drążyli przez 6 m-cy i działają
tylko gdzie i kiedy był ogłoszony przetarg przecież to są publiczne pieniądze ludzie czy jeszcze jest sprawiedliwość w tym kraju.
Czy byli generałowie stoją poad prawem i nawet CBA sie ich boi
Avatar
swidnik / 23 września 2009 o 18:39
ktosik napisał:
Jakie k...wa lotnisko rozminują? Jeżeli maja zamiar rozminować lotnisko, to gratuluje pomysłu, że dopiero teraz, a wniedzielę były zawody na tym lotnisku. Może gazecie chodziło o rozminowanie lasu pod ewentualne przyszłe lotnisko? W tym lesie jeszcze lotniska nie ma, przynajmniej z ulicy go nie widać, może drzewa zasłaniają. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że pomysł budowy tego lotniska rzeba torpedować. Raz jeszcze napisze BUDOWY, a nie ROZBUDOWY jak sie to wszystkim wmawia. Nawet we wniosku o wydanie decyzji srodowiskowej napisały prty , że chodzi o ROZBUDOWE PORTU REGIONALNEGO. Pytam więc, gdzie ten p y regionalny port lotniczy, bo ja go nie widziałam. Czy mowa jest o tym kurniku przy aeroklubie? Bo jeżeli ten kurnik chcą rozbudować, to sie nijak nie da, bo pomiędzy jest Natura 2000.

BRAWO! tak trzymać ...jedyna sensowna wypowiedź na temat lotniska .....

BRAWO! tak trzymać ...jedyna sensowna wypowiedź na temat lotniska ..... rozwiń
Avatar
ktosik / 23 września 2009 o 17:46
Jakie k...wa lotnisko rozminują? Jeżeli maja zamiar rozminować lotnisko, to gratuluje pomysłu, że dopiero teraz, a wniedzielę były zawody na tym lotnisku. Może gazecie chodziło o rozminowanie lasu pod ewentualne przyszłe lotnisko? W tym lesie jeszcze lotniska nie ma, przynajmniej z ulicy go nie widać, może drzewa zasłaniają. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że pomysł budowy tego lotniska rzeba torpedować. Raz jeszcze napisze BUDOWY, a nie ROZBUDOWY jak sie to wszystkim wmawia. Nawet we wniosku o wydanie decyzji srodowiskowej napisały prty , że chodzi o ROZBUDOWE PORTU REGIONALNEGO. Pytam więc, gdzie ten p y regionalny port lotniczy, bo ja go nie widziałam. Czy mowa jest o tym kurniku przy aeroklubie? Bo jeżeli ten kurnik chcą rozbudować, to sie nijak nie da, bo pomiędzy jest Natura 2000.
Jakie k...wa lotnisko rozminują? Jeżeli maja zamiar rozminować lotnisko, to gratuluje pomysłu, że dopiero teraz, a wniedzielę były zawody na tym lotnisku. Może gazecie chodziło o rozminowanie lasu pod ewentualne przyszłe lotnisko? W tym lesie jeszcze lotniska nie ma, przynajmniej z ulicy go nie widać, może drzewa zasłaniają. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że pomysł budowy tego lotniska rzeba torpedować. Raz jeszcze napisze BUDOWY, a nie ROZBUDOWY jak sie to wszystkim wmawia. Nawet we wniosku o wydanie decyzji srodowiskowej napi... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 23 września 2009 o 16:13
Rozumiem, że firma będzie ponosiła odpowiedzialność za swoją usługę ? Coś w rodzaju gwarancji...

Bo jeżeli nie, to ja chętnie rozminuję to w tydzień za połowę ceny
Avatar
xxx / 23 września 2009 o 15:47
Jaja po prostu jaja, ciekawe jaki będzie aneks do umowy piszę o milionach i o czasie. Szybko wyliczyłem, że przy 40stu osobach i 14 dniach jedna osoba
musi rozminować dziennie około 2321 metrów. No tą są dobrzy, rozumiem że władze portu zabezpieczą się umową i za każdy dzień zwłoki firma zapłaci karę finansową czyli na tym rozminowaniu port zarobi. Te firmy powinny szkolić nasze wojsko 14 dni a dwa lata i 130ha. Ciekawe kto ma rację?, Śmierdząca sprawa z tym lotniskiem i zadziwiającym zawzięciem osób związanych z tą inwestycją.
Avatar
~XYZ~ / 28 września 2009 o 12:06
..może i do znalezienia nic nie ma ale sa pieniadze do wydania ...NASZE!!!!!!!!!
Avatar
~dziadek~ / 24 września 2009 o 18:28
Wątpię, aby coś jeszcze będzie do znalezienia w tym lesie. T. zw wilcze doły zostały dokładnie spenetrowane przez młodzianków od początku last piędziesiątych. Osobiście włączyłem się do tego ok roku 1958. O ile wiem już w połowie lat sześćdziesiątych "złoża" były dokumentnie "wyeksploatowane". Porozmawiajcie z facetami 60+.
Avatar
~nikoś~ / 24 września 2009 o 08:47
Taaaa a gdzie był przetarg panowie dostali cynk od wojska podjęli temat drążyli przez 6 m-cy i działają
tylko gdzie i kiedy był ogłoszony przetarg przecież to są publiczne pieniądze ludzie czy jeszcze jest sprawiedliwość w tym kraju.
Czy byli generałowie stoją poad prawem i nawet CBA sie ich boi
Avatar
swidnik / 23 września 2009 o 18:39
ktosik napisał:
Jakie k...wa lotnisko rozminują? Jeżeli maja zamiar rozminować lotnisko, to gratuluje pomysłu, że dopiero teraz, a wniedzielę były zawody na tym lotnisku. Może gazecie chodziło o rozminowanie lasu pod ewentualne przyszłe lotnisko? W tym lesie jeszcze lotniska nie ma, przynajmniej z ulicy go nie widać, może drzewa zasłaniają. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że pomysł budowy tego lotniska rzeba torpedować. Raz jeszcze napisze BUDOWY, a nie ROZBUDOWY jak sie to wszystkim wmawia. Nawet we wniosku o wydanie decyzji srodowiskowej napisały prty , że chodzi o ROZBUDOWE PORTU REGIONALNEGO. Pytam więc, gdzie ten p y regionalny port lotniczy, bo ja go nie widziałam. Czy mowa jest o tym kurniku przy aeroklubie? Bo jeżeli ten kurnik chcą rozbudować, to sie nijak nie da, bo pomiędzy jest Natura 2000.

BRAWO! tak trzymać ...jedyna sensowna wypowiedź na temat lotniska .....

BRAWO! tak trzymać ...jedyna sensowna wypowiedź na temat lotniska ..... rozwiń
Avatar
ktosik / 23 września 2009 o 17:46
Jakie k...wa lotnisko rozminują? Jeżeli maja zamiar rozminować lotnisko, to gratuluje pomysłu, że dopiero teraz, a wniedzielę były zawody na tym lotnisku. Może gazecie chodziło o rozminowanie lasu pod ewentualne przyszłe lotnisko? W tym lesie jeszcze lotniska nie ma, przynajmniej z ulicy go nie widać, może drzewa zasłaniają. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że pomysł budowy tego lotniska rzeba torpedować. Raz jeszcze napisze BUDOWY, a nie ROZBUDOWY jak sie to wszystkim wmawia. Nawet we wniosku o wydanie decyzji srodowiskowej napisały prty , że chodzi o ROZBUDOWE PORTU REGIONALNEGO. Pytam więc, gdzie ten p y regionalny port lotniczy, bo ja go nie widziałam. Czy mowa jest o tym kurniku przy aeroklubie? Bo jeżeli ten kurnik chcą rozbudować, to sie nijak nie da, bo pomiędzy jest Natura 2000.
Jakie k...wa lotnisko rozminują? Jeżeli maja zamiar rozminować lotnisko, to gratuluje pomysłu, że dopiero teraz, a wniedzielę były zawody na tym lotnisku. Może gazecie chodziło o rozminowanie lasu pod ewentualne przyszłe lotnisko? W tym lesie jeszcze lotniska nie ma, przynajmniej z ulicy go nie widać, może drzewa zasłaniają. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że pomysł budowy tego lotniska rzeba torpedować. Raz jeszcze napisze BUDOWY, a nie ROZBUDOWY jak sie to wszystkim wmawia. Nawet we wniosku o wydanie decyzji srodowiskowej napi... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 23 września 2009 o 16:13
Rozumiem, że firma będzie ponosiła odpowiedzialność za swoją usługę ? Coś w rodzaju gwarancji...

Bo jeżeli nie, to ja chętnie rozminuję to w tydzień za połowę ceny
Avatar
xxx / 23 września 2009 o 15:47
Jaja po prostu jaja, ciekawe jaki będzie aneks do umowy piszę o milionach i o czasie. Szybko wyliczyłem, że przy 40stu osobach i 14 dniach jedna osoba
musi rozminować dziennie około 2321 metrów. No tą są dobrzy, rozumiem że władze portu zabezpieczą się umową i za każdy dzień zwłoki firma zapłaci karę finansową czyli na tym rozminowaniu port zarobi. Te firmy powinny szkolić nasze wojsko 14 dni a dwa lata i 130ha. Ciekawe kto ma rację?, Śmierdząca sprawa z tym lotniskiem i zadziwiającym zawzięciem osób związanych z tą inwestycją.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 40 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 62 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!