sobota, 24 lutego 2018 r.

Świdnik

W końcu uda się zbudować kolumbarium na cmentarzu w Świdniku?

Dodano: 28 maja 2017, 14:12

Budowa kolumbariów to kolejny element rozbudowy cmentarza komunalnego przy ul. Wyszyńskiego. Już w 2014 roku został oddany do użytku budynek administracyjno-gospodarczy, w którym znajdują się ogólnodostępne toalety. Poza tym wyznaczono nowe alejki, pojawiły się ławki i punkt poboru wody. Przybyło też pojemników na śmieci.
Budowa kolumbariów to kolejny element rozbudowy cmentarza komunalnego przy ul. Wyszyńskiego. Już w 2014 roku został oddany do użytku budynek administracyjno-gospodarczy, w którym znajdują się ogólnodostępne toalety. Poza tym wyznaczono nowe alejki, pojawiły się ławki i punkt poboru wody. Przybyło też pojemników na śmieci. (fot. (fot. Archiwum))

Kolejne podejście miasta do budowy pierwszego w Świdniku kolumbarium z ponad 200 miejscami na urny. Ma być gotowe jeszcze w tym roku.

To kolejny element rozbudowy cmentarza komunalnego przy ul. Wyszyńskiego w Świdniku, która rozpoczęła się już kilka lat temu. Do budowy pierwszego w mieście kolumbarium jednak nie doszło.

Dlaczego się nie udało? – Powodem była dość skomplikowana forma architektoniczna tego obiektu, która narzucała skorzystanie z dość drogich rozwiązań i tym samym znacznie podnosiła koszty inwestycji – wyjaśnia Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika ds. rozwoju i inwestycji. – I przez to nastręczała problemów na etapie wykonawstwa. Zmieniliśmy to trochę i mam nadzieję, że tym razem będzie większa szansa na znalezienie firm gotowych podjąć się tego zadania.

Miasto już szuka przedsiębiorstwa, które wybuduje kolumbaria. Urzędnicy liczą, że uda się wyłonić wykonawcę zaplanowanych prac do końca czerwca i bez zbędnej zwłoki podpisać z nim umowę.

– Prace mają być wykonane do końca listopada – zapowiada Piotrowicz. – Dotyczą nie tylko budowy trzech kolumbariów, w nieco zmienionej formie, ale też alejek na cmentarzu.

Alejki powstaną w nowej części cmentarza. – Tam gdzie mamy nowe nagrobki i gdzie do tej pory nawierzchnia nie była utwardzona lub była utwardzona tylko żwirem – opisuje zastępca burmistrza.

Każde z zaplanowanych do budowy kolumbariów będzie miało co najmniej 72 nisze na urny.

– Wcześniej były planowane duże powierzchnie płyt z drogiego kamienia. Wiązało się to z dużymi kosztami wykonawczymi. Dlatego zmieniliśmy tę formę – wyjaśnia Piotrowicz.

Budowa kolumbariów to kolejny element rozbudowy cmentarza komunalnego przy ul. Wyszyńskiego. Już w 2014 roku został oddany do użytku budynek administracyjno-gospodarczy, w którym znajdują się ogólnodostępne toalety. Poza tym wyznaczono nowe alejki, pojawiły się ławki i punkt poboru wody. Przybyło też pojemników na śmieci.

gość
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gość
gość (6 czerwca 2017 o 21:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pegimek powinien zająć się panem z administracji cmentarza który lata jak hiena i podsuwa kamieniarzy od których dostaje odsyp za pomnik. Nie da się w spokoju pomodlić nad grobem bliskiej osoby tylko stoi z wizytówkami kamieniarzy i jakby było mało to oferuje jeszcze swoje usługi remontowe. Brak taktu i kultury. Wstyd
Rozwiń
Gość
Gość (1 czerwca 2017 o 20:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Inwestycje realizowane w świdniku dotykają wszystkich swer naszego bytowania i dzięki za to
Rozwiń
Gość
Gość (30 maja 2017 o 17:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego kler katolicki popiera KOMUNISTYCZNE prawo zakazujące trzymania prochów w domu i/lub ich rozsypywania? To normalne we wszystkich cywilizowanych krajach. Nic do tego oszołomom religijnym, że ktoś chce się W PROCH OBRÓCIĆ i trafić do ekosystemu po rozsypaniu w wybranym przez siebie miejscu.
Rozwiń
Gość
Gość (29 maja 2017 o 17:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
znowu rozdzieranie kasy....?
Rozwiń
Gość
Gość (29 maja 2017 o 13:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A jak tam prezes Avii? Udało mu się w końcu jakiś punkt zdobyć z ostatnimi w tabeli? Czy dalej trwa dobra zmiana?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!