Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

1 maja 2016 r.
19:17

W Świdniku będzie skwer prof. Gilowskiej

Autor: Zdjęcie autora aa
0 11 A A

Skwer przy ul. Okulickiego będzie nosić imię profesor Zyty Gilowskiej, wicepremier i minister finansów w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. W miniony czwartek radni miejscy zgodzili się na to jednogłośnie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W ubiegłym tygodniu do Urzędu Miasta w Świdniku wpłynął wniosek Bractwo Przyjaciół Świdnika. Pierwotnie członkowie tego bractwa apelowali aby imię prof. Zyty Gilowskiej nosiła jedna z ulic miasta. Ostatecznie jednak w celu uczczenia pamięci profesor została podjęta inicjatywa nadania jej imienia skwerowi przy ul. Okulickiego.

W miniony czwartek radni poparli tę inicjatywę. – Jednogłośnie uznano, że działania profesor Zyty Gilowskiej, nie tylko na rzecz naszego kraju, ale i miasta Świdnika zasługują na szczególne uhonorowanie – mówi Aleksandra Dyjak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Świdniku.

Była wicepremier, ekonomistka ,profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zmarła 5 kwietnia br. Została pochowana na cmentarzu w Świdniku.

Czytaj więcej o:

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 maja 2016 o 20:27
dobry pomysł
Avatar
Tomek / 4 maja 2016 o 23:49
A mi się kojarzy z tym, że zamiast reprezentować swój region i kandydować do Sejmu z Lublina to została spadochroniarzem i kandydowała z innego miasta gdzieś daleko w Polsce. Może więc zasłużyła się tam a nie u nas? Ale niech tam sobie będzie skwer.
Avatar
Alicja / 3 maja 2016 o 22:02
No tak... Minister finansów, wicepremier RP, do tego niezliczona ilośc funkcji w tym znana najbardziej - członek Rady Polityki Pieniężnej a człowiekowi z niczym się nie kojarzy, kim była ale ... Szkoda gadać ... Dla Świdnika czym ? A większość patronów szkół, ulic to czym dla Świdnika się zasłużyli ? Typu Kochanowski, Wyspiański to tak bezpośrednio dla Świdnika niczym, nawet tu przecież nie mieszkali, jeśli tak prosto patrzeć. Ciężko o taką postać jak prof. Gilowska i do tego mieszkankę Świdnika z wyboru, a nie z urodzenia.
Avatar
Świdniczanka / 3 maja 2016 o 17:07

A czym ta kobieta się zasłużyła dla Świdnika bo jakoś nic mi się z nią nie kojarzy ??????????????????

Avatar
667 / 2 maja 2016 o 19:16

ten skwer z czerwonym spaghetti. tam gdzie przesiadują "ci debile w dresach"

no, ten przy stacji. 

Avatar
ya / 2 maja 2016 o 12:48

to ten skwerek przy skrzyzowaniu okulickiego z mickiewicza, gdzie ci debile w dresach przesiaduja, czy ten przy stacji swidnik miasto, gdzie tez kiedys debile w dresach siedzieli???

ten skwer z czerwonym spaghetti. tam gdzie przesiadują "ci debile w dresach"

Avatar
Gość / 2 maja 2016 o 12:31
szybko zapomnieli jak wykrzykiwała 'zaorać Swidnik"
Avatar
Gość / 2 maja 2016 o 10:39
a moZe skwer agenta Tomka ?
Avatar
Gość / 2 maja 2016 o 08:23
Bardzo dobry pomysł. Tej kobiecie się należy.
Avatar
August / 1 maja 2016 o 22:36

Może ten przy hali targowej,który jest siedliskiem drobnych żuli?

Avatar
Gość / 11 maja 2016 o 20:27
dobry pomysł
Avatar
Tomek / 4 maja 2016 o 23:49
A mi się kojarzy z tym, że zamiast reprezentować swój region i kandydować do Sejmu z Lublina to została spadochroniarzem i kandydowała z innego miasta gdzieś daleko w Polsce. Może więc zasłużyła się tam a nie u nas? Ale niech tam sobie będzie skwer.
Avatar
Alicja / 3 maja 2016 o 22:02
No tak... Minister finansów, wicepremier RP, do tego niezliczona ilośc funkcji w tym znana najbardziej - członek Rady Polityki Pieniężnej a człowiekowi z niczym się nie kojarzy, kim była ale ... Szkoda gadać ... Dla Świdnika czym ? A większość patronów szkół, ulic to czym dla Świdnika się zasłużyli ? Typu Kochanowski, Wyspiański to tak bezpośrednio dla Świdnika niczym, nawet tu przecież nie mieszkali, jeśli tak prosto patrzeć. Ciężko o taką postać jak prof. Gilowska i do tego mieszkankę Świdnika z wyboru, a nie z urodzenia.
Avatar
Świdniczanka / 3 maja 2016 o 17:07

A czym ta kobieta się zasłużyła dla Świdnika bo jakoś nic mi się z nią nie kojarzy ??????????????????

Avatar
667 / 2 maja 2016 o 19:16

ten skwer z czerwonym spaghetti. tam gdzie przesiadują "ci debile w dresach"

no, ten przy stacji. 

Avatar
ya / 2 maja 2016 o 12:48

to ten skwerek przy skrzyzowaniu okulickiego z mickiewicza, gdzie ci debile w dresach przesiaduja, czy ten przy stacji swidnik miasto, gdzie tez kiedys debile w dresach siedzieli???

ten skwer z czerwonym spaghetti. tam gdzie przesiadują "ci debile w dresach"

Avatar
Gość / 2 maja 2016 o 12:31
szybko zapomnieli jak wykrzykiwała 'zaorać Swidnik"
Avatar
Gość / 2 maja 2016 o 10:39
a moZe skwer agenta Tomka ?
Avatar
Gość / 2 maja 2016 o 08:23
Bardzo dobry pomysł. Tej kobiecie się należy.
Avatar
August / 1 maja 2016 o 22:36

Może ten przy hali targowej,który jest siedliskiem drobnych żuli?

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 1 0

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.