czwartek, 22 lutego 2018 r.

Świdnik

W Świdniku wybory do powtórki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 lutego 2011, 18:32
Autor: Rafał Panas

– Czekamy na uzasadnienie wyroku i na 99 proc. wniesiemy zażalenie – zapowiada Piotr Czajkowski, głó
– Czekamy na uzasadnienie wyroku i na 99 proc. wniesiemy zażalenie – zapowiada Piotr Czajkowski, głó

Możliwe, że ponad 30 tys. osób jeszcze raz pójdzie do urn i postawi krzyżyk na wybranym samorządowcu. Wszystko przez to, że sąd wygasił mandaty 11 radnych powiatowych – w tym starosty świdnickiego. Nakazał również przeprowadzenie ponownych wyborów.

Wyrok Sądu Okręgowego zapadł we wtorek. Sąd zdecydował o wygaszenia mandatów 11 z 19 radnych powiatu świdnickiego. Chodzi o samorządowców wybranych z obwodowych komisji wyborczych nr 1 i 2 w Świdniku. Jak to się stało? Protest wyborczy złożył jeden z kandydatów, który nie dostał się do rady powiatu. Sąd stwierdził, że granice okręgów wyborczych nie zgadzały się z tymi wskazanymi w obwieszczeniu wyborczym.

– Jestem zdziwiony, bo podziału na okręgi wyborcze nie zmienialiśmy przynajmniej od 2002 roku i nikt dotychczas nie widział problemu. Protestujący dopiero po swojej przegranej postanowił pójść do sądu. A przecież widząc problem jeszcze przed wyborami, mógł interweniować w Państwowej Komisji Wyborczej – stwierdza Mirosław Król, starosta świdnicki. Zapewnia: – Na pewno podział na okręgi nie miał wpływu na decyzje wyborców. Nie dopuszczam myśli o ponownych wyborach.

Wyrok nie jest prawomocny. – Czekamy na uzasadnienie wyroku i na 99 proc. wniesiemy zażalenie – zapowiada Piotr Czajkowski, główny specjalista z Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Lublinie.

Wszystkie uchwały podjęte przez radę powiatu są ważne także w przypadku ponownych wyborów. – Wygaśnięcie mandatów radnych nastąpi w dniu zarządzenia przez wojewodę nowych wyborów – tłumaczy Cezary Widomski, zastępca dyrektora Wydziału Nadzoru i Kontroli w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

W okręgach, w których sąd nakazał ponowne wybory do głosowania jest uprawnionych ok. 33 tys. mieszkańców. W jesiennych wyborach do urn poszło niespełna 14 tys. wyborców.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
WIKTOR
amator
olaboga
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

WIKTOR
WIKTOR (11 marca 2011 o 07:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
FAŁSZOWANIE PODPISÓW W PUŁAWACH

W Puławach w latach 1990-2010 działała zorganizowana grupa przestępcza która zajmowała się wykradaniem danych osobowych i fałszowaniem podpisów na listach wyborczych.

Grupą kierowało małżeństwo: Jerzy Lenartowicz (były działacz PZPR) oraz Małgorzata Górska- Lenartowicz. W fałszowaniu podpisów uczestniczył także ich współpracownik Józef Sidoruk z Puław.

Fałszowano podpisy dla różnych komitetów wyborczych, zarówno prawicowych jak i lewicowych.

Z tytułu fałszowania podpisów na listach poparcia przestępcy czerpali korzyści materialne.

Jako lokal do fałszowania podpisów wykorzystywano Miejskie Przedszkole Nr 10 w Puławach. Dyrektorką tego przedszkola jest pani Małgorzata Górska- Lenartowicz.

Grupa przestępcza w latach 1990-2010 sfałszowała ponad 50 tysięcy podpisów.

Do chwili obecnej nikt z wyżej wymienionych oszustów nie poniósł konsekwencji karnych z tytułu tego przestępczego procederu.
Rozwiń
amator
amator (25 lutego 2011 o 17:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jasne TW Wojtuś rządzi sobie teczuszkę w IPN wysprzątał, łamie prawo od 2002 i jeszcze się do tego przyznaje ze tak jest od 8 lat ale jazda ............. to tylko na tym świdnickim zadupiu jest możliwe.
Rozwiń
olaboga
olaboga (24 lutego 2011 o 14:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie starosto Królu najpierw brak oświadczenia lustracyjnego sic! teraz kombinacja z wyborami - pora na zmiany!!!! Pisze pan że od 2002r. już tak było więc o co halo?? to jak łamane było prawo od ponad 8 lat to teraz też należy je łamać??? WSTYD I TYLE do dymisji czym predzej
Rozwiń
Artur
Artur (24 lutego 2011 o 08:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
TW. WOJCIECH może teraz ludzie przejrzą na oczy.JUż się cieszyli że ciepłe posadki na 4 latka a tu taka skucha.
Rozwiń
giga
giga (23 lutego 2011 o 21:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size="4"]JUTRO "KAWA CZY HERBATA" Z RZESZOWA

6:45 i 7:12 w TVP1[/size].
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!