niedziela, 18 marca 2018 r.

Świdnik

W tym roku więcej pasażerów. Zyska także nasze lotnisko?

Dodano: 18 lutego 2016, 13:34
Autor: toma

W styczniu z lotniska w Świdniku skorzystało 25,5 tys. pasażerów
W styczniu z lotniska w Świdniku skorzystało 25,5 tys. pasażerów

Ponad 33 mln pasażerów ma skorzystać w tym roku z polskich lotnisk. To o ok. o 2,5 mln więcej niż w roku ubiegłym. Zyskać ma także Port Lotniczy Lublin. Tak wynika z raportu przygotowanego przez firmę doradczą PwC.

– 10-procentowy wzrost liczby pasażerów w tym roku to szacunek optymistyczny, ale realny, biorąc pod uwagę ambitne plany zarówno niskokosztowych, jak i tradycyjnych przewoźników w Polsce. Przełoży się to na dalszy prężny rozwój większości portów regionalnych oraz stabilny wzrost lotniska Chopina – mówi Michał Szyk, wicedyrektor PwC.

Wśród lotnisk, które w ubiegłym roku odnotowały najwyższy przyrost pasażerów jest Port Lotniczy Lublin ze wzrostem o 50 proc. Lepiej pod tym względem wypada tylko podwarszawski Modlin.

W 2015 roku lubelski port odprawił 270 tys. podróżnych przy 180 tys. rok wcześniej. Plany na ten rok są jeszcze bardziej ambitne. Władze spółki zakładają obsłużenie ok. 450 tys. osób.

Gość
Gucio
Jurgen
(31) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 lutego 2016 o 20:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lux Veritatis dostał 26 mln zł na SPA, a na tym samym posiedzeniu zadecydowano o odebraniu Krakowowi 20 mln zł na walkę ze smogiem. Z powodu smogu w Polsce rocznie umiera 40 tys. ludzi, ale SPA Rydzyka ważniejsze dla PiS.
Rozwiń
Gucio
Gucio (22 lutego 2016 o 12:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

rozumiem, że masz sezonowe

Rozwiń
Jurgen
Jurgen (22 lutego 2016 o 11:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tylko co co ma  Luxus Veritatus Rydzus do lotniska na Lubelszczyźnie ?

Rozwiń
Gość
Gość (22 lutego 2016 o 10:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KOLEJNA WPADKA PO-PSL - Fundacja Lux Veritatis otrzyma ponad 26 mln złotych odszkodowania za cofnięcie dofinansowania projektu geotermii toruńskiej. Tak zdecydował warszawski Sąd Okręgowy, który zaakceptował ugodę pomiędzy fundacją a Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Fundacja ma otrzymać ponad 26 mln zł odszkodowania za cofnięcie dofinansowania projektu geotermii. Mimo, że Lux Veritatis spełniła wszystkie formalne kryteria, a zasoby geotermalne zapowiadały się wyjątkowo obiecująco, tuż po przejęciu władzy przez koalicję PO-PSL, Fundusz w 2008 r. zerwał umowę z Fundacją na dofinansowanie odwiertu naukowo-badawczego w Toruniu. Działanie to miało charakter polityczny, co przyznał ówczesny wicepremier Janusz Piechociński. Więcej na ten temat w kolejnych wydaniach wiadomości.
Rozwiń
Gość
Gość (22 lutego 2016 o 10:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
brak transportu na i z lotniska.z reklamy w internecie dowiedziałąm się że jest firma transportowa ,która dopasowuje kursy do lotów ,jezdża z Zamościa ,Tomaszowa =full serwis .NIEPRAWDA nie miałąm czym dostac się na lot .W ciągu dnia był tylko jeden kurs.Masakra.Co to za port lotniczy do którego nie można sie dostac ani wydostac ,jeżeli nie ma sie własnego auta. WSTYD i zaniedbania ,dzięki którym lotnisko traci klientów .Ja wybrałam Warszawę .dalej ale mam czym dojechac !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (31)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!