wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Świdnik

Włodzimierz Wysocki będzie wiceprezesem Portu Lotniczego Lublin

Autor: TOMA

Ostatnia aktualizacja: 12 października 2016, 21:24

Włodzimierz Wysocki zostanie wiceprezesem Portu Lotniczego Lublin. Pracę rozpocznie 1 listopada.

Od 2,5 roku lotniskiem kieruje tylko prezes Krzysztof Wójtowicz. Po tym, jak w lutym 2014 roku wiceprezes Dariusz Krzowski odszedł do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, zarząd spółki pozostawał w jednoosobowym składzie. Od 1 listopada funkcję wiceprezesa będzie pełnił Włodzimierz Wysocki, prawnik i polityk Platformy Obywatelskiej, były zastępca prezydenta Lublina, który od 2008 roku zasiada w radzie nadzorczej lotniska (obok Jacka Sobczaka (przew. RN), Waldemara Pawlaka, Henryka Smolarza, Stanisława Kalinowskiego i Marka Opielaka).

- Powołanie drugiego członka Zarządu PLL ma na celu wzmocnienie zarządzania w sytuacji gdy dynamicznie rośnie ilość pasażerów i poszerzają się zadania lotniska. Włodzimierz Wysocki jest bardzo dobrym prawnikiem z doświadczeniem w zarządzaniu w administracji i w zakresie spółek komunalnych. Zna dogłębnie sprawy lotniska, bo od 2008 r. był członkiem Rady Nadzorczej Portu – mówi przewodniczący rady nadzorczej PLL Jacek Sobczak.

Jako prawnik Wysocki będzie musiał się zmierzyć z ciążącą na lotnisku sprawą rumuńskich linii Carpatair. Na zaplanowanym na 14 listopada posiedzeniu rada nadzorcza ma przyjąć stanowisko w sprawie umowy z tym przewoźnikiem, który w 2014 roku wykonywał połączenia z Lublina do Rzymu. W sierpniu o nieprawidłowościach z tym związanych prokuraturę powiadomiło Centralne Biuro Antykorupcyjne. Chodzi o narażenie portu na straty w wysokości 800 tys. euro.

Pierwszy z zarzutów dotyczy nieuregulowanych w terminie zobowiązań w kwocie 4 tys. euro, co skutkowało zatrzymaniem przez przewoźnika wynoszącej 400 tys. euro kaucji. Władze lotniska o jej zwrot walczą z rumuńską firmą przed sądem w Bukareszcie.

Druga stwierdzona nieprawidłowość związana jest z tym, że port sfinansował z własnego budżetu umowę promocyjną, wpłacając na konto Carpatair 400 tys. euro. Tymczasem pieniądze powinny pochodzić od prywatnych partnerów handlowych i sponsorów. Zarząd odpowiedział, że umowa została sfinansowana z przychodów z działalności komercyjnej. Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze CBA.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(61) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 października 2016 o 22:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PAWLAK precz z lotniska LUBLIN - "Jest tak, że nagranie powstało. Dosyć przypadkowo. Dzisiaj znalazło się w rękach tych, którzy chcą wyjaśniać przyczyny katastrofy smoleńskiej. Ale bez tego nagrania była wiedza w głowie Donalda Tuska, Krzysztofa Kwiatkowskiego i Waldemara Pawlaka. Schowanie tej wiedzy przez sześć lat umożliwiało taką wersję wydarzeń i takie fałszowanie śledztwa, do którego doszło."
Rozwiń
Gość
Gość (18 października 2016 o 17:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zabiescie tego ryjowca juz z pierwszej strony prosze...
Rozwiń
Gość
Gość (17 października 2016 o 20:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ile z lotniska wyciąga PAWLAK i KALINWSKI z psl?
Rozwiń
Gość
Gość (17 października 2016 o 20:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
FRANCUZI OKŁAMALI UNIĘ I NATO! Rosja ominęła embrago i zakupiła mistrale od Francji, za pośrednictwem Egiptu. Francuzi - walcie cie się. Brawo Macierewicz!
Rozwiń
Gość
Gość (17 października 2016 o 10:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Karuzela się kręci.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (61)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!