niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Świdnik

Wyborcze drogi do budżetu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 lutego 2006, 20:07
Autor: (kal)

Wiosną w Świdniku zaczną się wielkie wykopy. Na ulice wyjedzie ciężki sprzęt, bo w tegorocznym budżecie miasto umieściło koszt budowy lub remontu 22 miejskich dróg.W budżecie 2006 r. znalazło się też miejsce dla rozpoczęcia adaptacji hotelowca na ul. Hotelowej na mieszkania socjalne. W tym roku zakończy się przebudowa pływalni i sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5. Możliwe też, że rozpocznie się budowa obiektów sportowych przy „siódemce”. Będzie to uzależnione od tego czy uda się zdobyć pieniądze z funduszy unijnych.
Dla grafficiarzy stanie specjalna ściana. Będą się mogli na niej wyżywać do woli. Władze miasta mają nadzieję, że dzięki temu przestanie przybywać nieestetycznych mazaków w centrum miasta. Na pewno ucieszą się też najmłodsi mieszkańcy Świdnika, bo zaplanowano dla nich budowę nowego placu zabaw na ul. Kościuszki.
Powinni być też usatysfakcjonowani kibice Avii. Na poprzedniej sesji Rada Miasta przegłosowała przejęcie stadionu piłkarskiego. A do budżetu dopisano pieniądze na comiesięczne utrzymanie obiektu.
Zabrakło na skatepark. Choć radni wielokrotnie zapewniali młodych skatów o swoim poparciu dla tej inwestycji. Nie będzie też świateł na skrzyżowaniu Wyszyńskiego i Niepodległości. W tegorocznym budżecie nie znalazły się też pieniądze na remont wiaduktu nad al. Lotników Polskich. Choć świdniczanie alarmują, że na przejeżdżające pod nim samochody spadają kawałki gruzu.

Co powiedział Twój radny:

• Jakub Osina (SdPl): To jest typowy budżet wyborczy. Inwestycje długoletnie, to stała socjotechnika przedwyborcza. A chodzi o to, żeby rozkopać co się da i żeby ludzie to widzieli.
• Jan Kondrak (niezrzeszony): – To jest budżet defensywny. Wygodnie urządzamy Świdnik dla ludzi starych i w moim wieku! A młodzi?
• Aleksander Suski (Rodzina i Prawo): W budżecie jest wiele ambitnych inwestycji. Ale nie będę ich przytaczał, bo każdy ma budżet przed sobą, to niech sobie wybierze. (...) Niektórzy z nas już rozpoczęli swoją kampanię wyborczą i... to jest piękne!
• Przewodniczący RM Andrzej Radek (Rodzina i Prawo) do radnego Jakuba Osiny: Mimo sympatii do pana nie rozumiem pana wypowiedzi, bo nie wiem dlaczego nie zrozumiał pan wypowiedzi poprzedniej.(...) Jest pan absolutnie demagogiczny panie Osina.
• Przewodniczący RM Andrzej Radek (Rodzina i Prawo) do radnej Barbary Gajewskiej (SdPl): Pani też jest absolutnie demagogiczna!
• Burmistrz Waldemar Jakson: Ta dyskusja przypomina mi gadanie dziada do obrazu.
• Jakub Osina (SdPl): Chciałbym panu pogratulować, panie burmistrzu, że ten fatalny budżet został przyjęty.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!