środa, 21 lutego 2018 r.

Świdnik

Wyborczego poloneza czas zacząć!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 września 2006, 15:40

Przedwyborcza gorączka zaczęła się na dobre. Komitety zarejestrowane, chętnych na listy nie brakuje. Pozostaje tylko ułożyć nazwiska kandydatów w odpowiedniej kolejności. Zgłosić listy do biura wyborczego i... czekać na wyborców.

Jak bardzo lokalnym politykom zależy na wyborach, można było przekonać się w poniedziałek. To był ostatni dzień rejestracji komitetów wyborczych. Przed lubelską delegaturą Krajowego Biura Wyborczego, gdzie rejestrowały się komitety, ustawiła się długa kolejka. Lokalni działacze kilka godzin podpierali ściany urzędu. Po to, by w końcu dopaść stolika rejestracyjnego. Jeśli ktoś nie zdążył, musi szukać miejsca na listach tych ugrupowań, które złożyły odpowiednie dokumenty o czasie.
W Świdniku zarejestrowało się kilka komitetów. Na razie, żadna organizacja nie idzie do wyborów pod szyldem własnej partii. Działacze postawili na komitety, które – choćby nazwą – były bliskie mieszkańcom naszego miasta. Pod jedną nazwą: „Rodzina i Prawo” idą PiS, LPR, Solidarność i Wspólnota Świdnicka. Ich żelazny kandydat na burmistrza to Waldemar Jakson. Zdaniem działaczy, to pewny burmistrz następnej kadencji.
Podobnie po lewej stronie świdnickiej sceny politycznej. W ramach komitetu „Forum Demokratycznej Lewicy” SLD idzie do wyborów pod rękę z Unią Pracy, Partią Demokratyczną i związkami zawodowymi. Na razie namawiają Andrzeja Ćwieka, szefa Spółdzielni Mieszkaniowej i jednocześnie wiceprzewodniczącego lubelskiej Unii Pracy na to, by reprezentował ich w wyborach na burmistrza. – Dostałem taką propozycje, ale jeszcze decyzji nie podjąłem – tłumaczy Andrzej Ćwiek. – Wydaje mi się, że Świdnikiem powinien rządzić ktoś młodszy ode mnie, a nie ludzie, którzy już mają za sobą pewną przeszłość. Zresztą mnie bardzo zależy na spółdzielni, którą traktuję jak własne dziecko.
„Porozumienie Samorządowe” – kolejny komitet założony przez lewicowych działaczy Grzegorza Lato i Antoniego Szybę najprawdopodobniej poprze swoich lewicowych kolegów. Na to liczą SLD i UP. – Myślę, że koledzy zblokują się z nami w wyborach – dodaje Ćwiek.
Ze wspierania lewicy wyłamał się jedynie Jakub Osina z Socjaldemokracji Polskiej, który wraz z niezależnymi działaczami założył własny komitet – „Świdnik – wspólna sprawa” i będzie promował do urzędu burmistrza Mariusza Wilka, lokalnego przedsiębiorcę.
Komitet Waldemara Białowąsa, kandydata Platformy Obywatelskiej na burmistrza, przyjął nazwę „Świdnicka Platforma Samorządowa”. – Listy mamy już prawie gotowe – mówi Białowąs. – Teraz pracujemy nad kolejnością kandydatów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!