Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

3 września 2017 r.
21:17

Wybudują dworzec przesiadkowy w Świdniku. Takiego miejsca w mieście nie było

Autor: Zdjęcie autora (aa)
17 16 A A
fot. 1
fot. 1 (fot. Wizualizacje Urząd Miasta w Świdniku)

Takiego miejsca do tej pory było. Dworzec przesiadkowy dla busów i autobusów powstanie w rejonie dworca kolejowego. Burmistrz zapowiada, że jeśli urząd zdobędzie wszystkie pozwolenia to inwestycja powinna się rozpocząć już wiosną.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

„Nowy dworzec przesiadkowy dla busów i autobusów w Świdniku – chcemy, żeby tak wyglądał – czytamy na oficjalnym profilu burmistrza Świdnika na Facebooku. Do informacji są załączone dwie wizualizacje (na zdjęciach). „Na górnej wizualizacji widok od strony al. Lotników Polskich (zdjęcie 1), na dolnej od strony dworca kolejowego (zdjęcie nr 2).

Burmistrz Świdnika zapowiada też, że oprócz przystanków powstaną toalety, poczekalnia. Zaplanowanych jest 125 miejsc postojowych.

– Takiego miejsca nie było w mieście. To jest nowe zadanie, nowa inwestycja. Usługa, którą chcemy aby mieszkańcy Świdnika mieli – mówi Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika.

Na dworcu powstanie budynek obsługi podróżnych o powierzchni zabudowy 95 mkw. Stanie przy ul. Klubowej. – Teraz na działce, na której powstanie budynek obsługi podróżnych (prywatnej) znajduje się budynek. Przewidziany jest on do rozbiórki w ramach inwestycji – tłumaczy Karol Łukasik z Urzędu Miasta w Świdniku.

Urząd Miasta będzie realizować inwestycję w ramach przedsięwzięcia zwanego „Mobilny LOF”, którego celem jest poprawa mobilności transportowej i niskoemisyjności w Lubelskim Obszarze Funkcjonalnym m.in. poprzez rozbudowę sieci komunikacji publicznej połączonej z budową węzłów przesiadkowych i infrastruktury towarzyszącej. W projekcie uczestniczy kilkadziesiąt gmin, poza Świdnikiem również m.in. Niemce, Konopnica i Jastków.

W przypadku Świdnika w ramach projektu ma być przebudowana także ulica Okulickiego. Powstaną miejsca postojowe, trasa dla rowerów, chodnik i oświetlenie. Poza tym wzdłuż ulicy Towarowej urzędnicy chcą wykonać ścieżkę rowerową i chodnik. Staną też latarnie.

 

fot.2
fot.2

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 10:46
Co za marudy, żyć się odechciewa. Unia daje kasę, zmieni się kawałek Świdnika, autobusy i busy wreszcie będą miały jeden przystanek końcowy i początkowy. A ci i tak będą narzekać. Polaki cebulaki...
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 04:58
Komunikację miejską i do Lublina byście w końcu zrobili, tchórze jedni, co to się boicie busiarzy!!!
Avatar
świdniczanin / 7 września 2017 o 14:28
kościelna brygada przed wyborami udaje ze zrobi coś dla mieszkanców...ale jaja. Przewietrzmy UM bo tam toksycznych smog ...wybierzy zmiany, dajmy Świdnikowi szansę na lepszą przyszłość a nie kolejną kadencję RiP (Rodzina i Prawo - Rest in Peace)
Avatar
kąsek / 4 września 2017 o 19:01
To miej pretensje do PKP, że kolejowy wygląda jak melina
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 18:44
kto i gdzie się tam będzie przesiadał ? to są peryferie ! poza tym byle małolat jeździ do szkoły własnym " autem ". pod blokami ludzie mają po 3 samochody w rodzinie
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 13:57
Liczyliśmy, że Jackson, będzie bardziej dalekowzroczny, i zadowoli Świdniczan, Lubelan i Turystów - Kangurami. Świdnik powinien wybudować "AUSTRALIUM", czyli takie "Wschodnie Afrykarium" ze zwierzyną z Australii. Przecież w Zamościu nie mają miejsca na takie inwestycje, a Afrykarium na Zachodzie dobrze się przyjęło.
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 11:02
W ramach poprawy niskoemisyjności niech kandydat na 4-tą kadencję chociaż zaorze ul . Gospodarczą to przynajmniej pyły z żużlówki nie będą się unosić nad połową Świdnika ,do tego nie trzeba tworzyć makiety.Może choć tyle ta Władza potrafi.
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 09:22
Skąd i dokąd ma się przesiadać? To jest zła lokalizacja. Chyba, że dla komunikacji miejskiej Świdnika.
Avatar
Empri / 4 września 2017 o 09:17
Jak zwykle głupota.Dworzec kolejowy wyglada jak melina,kasy biletowej juz w swidniku nie ma a oni tylko parkingi by budowali.Autobusy jezdza jak chca to po co jakis dworzec przesiadkowy?w Lublinie to rozumiem bo duze miasto ale tu?
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 08:15
Gdzie ten dworzec???? Bo ja widzę tylko 3 wiaty i kilka ławek. Reszta to parking.
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 10:46
Co za marudy, żyć się odechciewa. Unia daje kasę, zmieni się kawałek Świdnika, autobusy i busy wreszcie będą miały jeden przystanek końcowy i początkowy. A ci i tak będą narzekać. Polaki cebulaki...
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 04:58
Komunikację miejską i do Lublina byście w końcu zrobili, tchórze jedni, co to się boicie busiarzy!!!
Avatar
świdniczanin / 7 września 2017 o 14:28
kościelna brygada przed wyborami udaje ze zrobi coś dla mieszkanców...ale jaja. Przewietrzmy UM bo tam toksycznych smog ...wybierzy zmiany, dajmy Świdnikowi szansę na lepszą przyszłość a nie kolejną kadencję RiP (Rodzina i Prawo - Rest in Peace)
Avatar
kąsek / 4 września 2017 o 19:01
To miej pretensje do PKP, że kolejowy wygląda jak melina
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 18:44
kto i gdzie się tam będzie przesiadał ? to są peryferie ! poza tym byle małolat jeździ do szkoły własnym " autem ". pod blokami ludzie mają po 3 samochody w rodzinie
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 13:57
Liczyliśmy, że Jackson, będzie bardziej dalekowzroczny, i zadowoli Świdniczan, Lubelan i Turystów - Kangurami. Świdnik powinien wybudować "AUSTRALIUM", czyli takie "Wschodnie Afrykarium" ze zwierzyną z Australii. Przecież w Zamościu nie mają miejsca na takie inwestycje, a Afrykarium na Zachodzie dobrze się przyjęło.
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 11:02
W ramach poprawy niskoemisyjności niech kandydat na 4-tą kadencję chociaż zaorze ul . Gospodarczą to przynajmniej pyły z żużlówki nie będą się unosić nad połową Świdnika ,do tego nie trzeba tworzyć makiety.Może choć tyle ta Władza potrafi.
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 09:22
Skąd i dokąd ma się przesiadać? To jest zła lokalizacja. Chyba, że dla komunikacji miejskiej Świdnika.
Avatar
Empri / 4 września 2017 o 09:17
Jak zwykle głupota.Dworzec kolejowy wyglada jak melina,kasy biletowej juz w swidniku nie ma a oni tylko parkingi by budowali.Autobusy jezdza jak chca to po co jakis dworzec przesiadkowy?w Lublinie to rozumiem bo duze miasto ale tu?
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 08:15
Gdzie ten dworzec???? Bo ja widzę tylko 3 wiaty i kilka ławek. Reszta to parking.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 1 4

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 13 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 24:30 [RELACJA NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 24:30 [RELACJA NA ŻYWO] 5 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 4 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 22 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 5 4

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 13 6

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 26 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 5 8

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 17 4

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!