niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Świdnik

Wymyśl imię dla susła z lotniska

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 lipca 2008, 20:21

Susłolot, Świsus, Aerosus, Lotuś - to tylko kilka z kilkuset propozycji imienia dla susła, które dotarły już do naszej redakcji.

Na pomysły Czytelników czekamy jeszcze dwa dni. Można wygrać atrakcyjne nagrody.

Stefan Tkaczyk nie musiał się długo głowić nad swoją propozycją nazwania susła perełkowanego ze Świdnika. - To nasza lokalna puchata perełka. Dlatego zasługuje na imię "Puszek” - tłumaczy Tkaczyk. Jego żona nie chciała być gorsza i też wybrała imię dla gryzonia: "Podziemny Nawigator”.

Państwo Tkaczykowie mieli szczęście, bo kilka lat temu ujrzeli susła na własne oczy. - Wybraliśmy się z rodziną na lotnisko w Świdniku. Tam zobaczyliśmy takie małe puchate zwierzątko w kropki. Bardzo ładne i sympatyczne - opowiada pan Stefan.

Dziś nie jest to takie proste, bo z 11-tys. kolonii pozostało jedynie ok. 1000 zwierzaków. Dlatego Anna Suszko ze Świdnika susła nigdy nie widziała. Ale z wyborem imienia też nie miała problemów. - Skoro mieszka na lotnisku, to tylko "Pilot” - śmieje się pani Anna.

Czy któreś z tych imion otrzyma świdnicki suseł, okaże się w połowie sierpnia. Ale już dziś możemy zdradzić, że wybór będzie niezwykle trudny. Na ogłoszony kilka tygodni temu przez naszą redakcję i Urząd Miasta w Świdniku konkurs napłynęło kilkaset propozycji z całego regionu. Najwięcej nawiązuje do lotniczych tradycji i planów Świdnika. Część inspirowana jest nazwą gatunku: suseł perełkowany.

- Pomysły są tak dowcipne i oryginalne, że naprawdę będziemy mieć trudny orzech do zgryzienia. Być może będziemy musieli wyróżnić więcej propozycji - mówi Piotr Jankowski, odpowiedzialny za promocję w UM w Świdniku.

Na zwycięzcę czeka obraz olejny jednego ze świdnickich malarzy. - A co najmniej trzy kolejne osoby, których propozycje wydadzą się nam ciekawe, otrzymają modele świdnickiego "Sokoła” do sklejania i promocyjne gadżety z susłem - dodaje Jankowski.

Na propozycje imienia dla susła czekamy jeszcze do końca lipca (liczy się data stempla pocztowego). Należy je przysyłać do naszej redakcji na specjalnych kuponach (drukujemy obok). Na kuponie umieszczamy tylko jedno imię dla susła. Każdy z uczestników konkursu może przysłać dowolną liczbę kuponów.

Kupony przysyłamy pod adresem: Dziennik Wschodni, 20-081 Lublin, ul. Staszica 20, z dopiskiem na kopercie "Suseł”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 stycznia 2017 o 17:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
sgyife4yryr4uy7rhhuy7j\
Rozwiń
Gość
Gość (2 stycznia 2017 o 17:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
piorn
Rozwiń
Gość
Gość (2 stycznia 2017 o 17:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
karmel
Rozwiń
Gość
Gość (2 stycznia 2017 o 17:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
sisi +
Rozwiń
Sarmata
Sarmata (24 sierpnia 2008 o 21:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech suseł z lotniska w Świdniku ma na imię Świsus.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!