poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Świdnik

Z Lublina do Świdnika nowymi klimatyzowanymi autobusami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 lipca 2013, 18:57
Autor: Dominik Smaga

Do Świdnika skierowana zostanie linia 55, której trasa kończy się teraz w lubelskiej dzielnicy Felin
Do Świdnika skierowana zostanie linia 55, której trasa kończy się teraz w lubelskiej dzielnicy Felin

Autobusy, które mają obsługiwać wydłużoną do Świdnika linię 55 będą niskopodłogowe i klimatyzowane – zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego. I rozwiewa obawy, że na trasę będą wysyłane najstarsze wozy.

O tym, że linia może być obsługiwana przez gorsze pojazdy mówili nieoficjalnie prywatni przewoźnicy kursujący na tej trasie. Dla wielu z nich konkurencja z miejskim autobusem może być zabójcza.

– Do obsługi linii 55 będą kierowane nowe pojazdy wyposażone w biletomaty, klimatyzowane, które z pewnością pozytywnie wpłyną na komfort podroży – informuje Justyna Góźdź z ZTM w Lublinie. – Nie wykluczamy również, w przypadku dużego zainteresowania linią, skierowania pojazdów przegubowych.

Wydłużone kursy mają zostać uruchomione w październiku, ale okazuje się, że nie jest stuprocentowo pewne, że uda się to zrobić z początkiem miesiąca.

Radni Świdnika co prawda zarezerwowali pieniądze na dopłatę do tego połączenia, ale konieczna jest też uchwała lubelskiej Rady Miasta w sprawie zmian w cenniku biletów. Jej projekt muszą wcześniej m.in. zaopiniować związki zawodowe.

Lubelska uchwała zapadnie dopiero na najbliższej sesji – 5 września. Później cennik trafi do publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego, a mocy prawnej nabierze dopiero po upływie 14 dni od publikacji. A samorządy Lublina i Świdnika będą musiały jeszcze podpisać umowę wykonawczą do zawartego wcześniej porozumienia.

Bilet jednorazowy na trasie Lublin-Świdnik ma kosztować 3,80 zł, a 90-minutowy uprawniający do przesiadek w inne lubelskie linie kosztowałby 5 zł. Miesięczna przejazdówka umożliwiająca jazdę po Lublinie wszystkimi liniami i dojazd do Świdnika liniami 55 i N2 kosztować będzie 124 zł. Bilet miesięczny na samą linię 55 wyceniono na 88 zł.

– Nasza propozycja taryfy biletowej nie przewiduje biletu jednoprzejazdowego ważnego tylko w granicach administracyjnych gminy Świdnik. Osoby, które będą chciały korzystać z linii tylko na terenie Świdnika będą miały do dyspozycji bilet okresowy 30-dniowy na strefę Świdnik w cenie 50 zł – zastrzega Justyna Góźdź.

Wszystkie podane ceny dotyczą biletów normalnych, ulgowe będą o połowę tańsze.

Godziny odjazdów

Odjazdy z przystanku Świdnik Helikopter w stronę Lublina: 4,47, 5.37, 5.58, 6.15, 6.32, 6.46, 7.02, 7.32, 7.46, 14.22, 14.52, 15.21, 16.21, 16.51, 17.39.

Odjazdy w stronę Świdnika (godziny z przystanku KUL 02): 5.01, 5.46, 6.10, 13.38, 14.19, 15.19, 15.49, 16.19, 17.19.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ona
conversely estrues
Maria
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ona
ona (5 lipca 2013 o 08:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czy to nie przypadkiem pracownik urzedu Przemysław Kozień?

Bo tez miałem z tym młodym czlowiekiem nieprzyjemne spotkanie

Świdnik dzielinicą Lublina? absurd...
i tu nawet nie chodzi o urzędników ale to już by było całkiem dziadostwo w Świdniku, już wogóle by nic nie robiono bo to przeciez "kolejna dzielinca" a transport już dawno powinien być pomiędzy miastami a nie dopiero teraz... autobusy dojezdzają w tyle miejsc wokół Lublina tylko jakoś do świdnika nigdy nie było po drodze. Mam nadzieje że w końcu jednak uruchomią ta linie i transport będzie na normalnych warunkach a nie jakieś zdezelowane busiki przerobione już nie wiadomo ile razy...

Rozwiń
conversely estrues
conversely estrues (4 lipca 2013 o 16:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

---------------------------------DO    MIESZKAŃCÓW   ŚWIDNIKA ! ---------------------------------------------------- W  większości  Mieszkańcy Świdnika  pracują  czy  uczą  się  w  Lublinie  dlatego  czas  wreszcie  Abyście  wzi ęli  sprawy  Świdnika  w  swoje  ręce .    Ja  już  pisałem  na  ten  temat ,  nawet  zaproponowałem  trakcje  trolejbusową (Turystyczna , -Felin ) do  Lublina  z  lubelskiej  DZIELNICY  ŚWIDNIK  które  by to te  dwie  linie  trolejbusowe  miały  także  przystanek  przy  lubelskim  lotnisku  Świdnik .  To   zaraz  jakiś  "urzędnik  miejski"  Świdnika  "śmierdziel" mi  naubliżał (sic?).    Ale  ja  nie  zwracam  uwagi  na  "śmierdzieli" którzy   walczą  o  swoje  posadki  tzw. MIEJSKIE  gdyż  gdyby  Świdnik  stał  się  dzielnicą  Lublina  to  straciłoby  prace  kilkunastu  tzw. "pierdzi stołków"  miejskich  a  budżet  Świdnika  zyskałby  kilkaset  tysięcy  z  Ich  pe nsji .    Dzielnicy  Świdnik  nie  chcą  również  "kombinatorzy"  z  lubelskiego  Ratusza   gdyż  to  dodatkowa  troska  o  następną  dzielnicę  Lublina  i ...  przygotowywane  są , chyba  pod  egidą  Prezydenta  Zuka ,  powstanie  PRYWATNEJ  KOMUNIKACJI   dla  której  trolejbusy  do  Świdnika  będą  kolosalną   przeszko dą  i  utratą  intrantnego  biznesu ! .  Aby  zablokować  inicjatywe  DZIELNICA  ŚWIDNIK  wciskają  ludziom  kit  z  ...KLIMATYZOWANE  AUTOBUSY  (sic?) .  Oni  cały  czas  mają  nas  Polaków  za  "durny"  Naród !. Na  Zachodzie  gdyby  firma  autobusowa  reklamowała  swoje  usługi  jako  "AUTOBUSY  Z  KLIMATYZA CJĄ"  to  by  Zarząd  tej  firmy  gęsiego  skierowany  został  do  psychiatry !.                                            DLATEGO  SUGESTIA  DO  MIESZKAŃCÓW  ŚWIDNIKA ---ZORGANIZUJCIE  REFERENDUM  ŚWIDNIK    DZIELNICA  LUBLINA-- .    To  do  was  należą  losy  Świdnika  i  jego  Mieszkańców !. Szczęść  Boże !.

Czy to nie przypadkiem pracownik urzedu Przemysław Kozień?

Bo tez miałem z tym młodym czlowiekiem nieprzyjemne spotkanie

Rozwiń
Maria
Maria (4 lipca 2013 o 08:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Trochę za wcześnie jest ostatni kurs z Lublina do Świdnika. Przydałby się jeszcze jakiś w okolicach godz. 19-20.

Rozwiń
michal
michal (4 lipca 2013 o 00:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a co z tymi tak zwanymi zoltkami jak zmieniaja trase zamiast przez kalinowke wali kolo ogrodeg dzilkowych na rondzie tlumaczeniem ze jada skrutem niech ktos sprawdzi po 07 rano jak jezdza ludzie na kalinowce tez pracuja

Rozwiń
Gość
Gość (3 lipca 2013 o 21:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Do przewoźników apel o wymianę lub remont taboru !

do przewoźników apel o jazdę zgodnie z rozkładem, a nie tylko wtedy gdy uzbiera się pełny bus 

apel do urzędników o kontrolę przestrzegania rozkładów i kary z górnej półki 

i jeszcze apel do policji i itd o skasowanie tych trupów które znikły na czas kontroli, a po kontroli pojawiły się znów

dość świdnickiego dziadostwa :)

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!