sobota, 24 marca 2018 r.

Świdnik

Zastępca burmistrza z urzędu do szkoły

Dodano: 24 maja 2016, 15:14
Autor: aa

Tomasz Szydło, zastępca burmistrza Świdnika ma po wakacjach zmienić miejsce pracy. Wieloletni zastępca burmistrza miasta zostanie dyrektorem Zespołu Szkół nr 2. Był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Miasto ogłosiło konkursy na stanowiska dyrektorów w sumie w trzech placówkach – Przedszkolu nr 3, Szkole Podstawowej nr 3 i Zespole Szkół nr 2. W przypadku przedszkola w konkursie wystartowało 5 osób, w tym dotychczasowa dyrektorka. Z kolei w Szkole Podstawowej nr 3 i ZS nr 2 było po jednym kandydacie.

– W środę komisja konkursowa wyłoniła kandydata na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 – mówi Łukasz Reszka, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Świdniku. Kandydatem jest Marek Kwieciński, czyli obecny dyrektor tej szkoły.

Dzień później komisja wyłoniła kandydata na dyrektora Przedszkola nr 3. – To pani Renata Wójcik, która jest nauczycielem języka niemieckiego. Obecnie pracuje w II Liceum Ogólnokształcącym w Świdniku – dodaje Reszka.

Zaś w piątek komisja rekomendowała na stanowisko dyrektora ZS nr 2 Tomasza Szydło. Na tym procedura się nie kończy. – W poniedziałek, jako przewodniczy komisji, poinformuję burmistrza miasta o wynikach – dodaje Reszka. – W przypadku pana Tomasza Szydło wystąpię jeszcze do Kuratorium Oświaty o opinię.

Obowiązujące przepisy ws. wyboru dyrektorów szkół mówią bowiem, że musi to być nauczyciel mianowany lub dyplomowany. – Pan Tomasz Szydło był nauczycielem, pracował w tym zawodzie, ale nie posiadał tego stopnia awansu – wyjaśnia Reszka.

Opinia kuratorium oświaty nie jest wiążąca. Zmiany na stanowiskach dyrektorów będą obowiązywać od 1 września br.

Od 17 lat dyrektorką ZS nr 2 w Świdniku, w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa nr 5 i Gimnazjum nr 3 jest Dorota Lorenc. Dlaczego nie wystartowała w konkursie? – 17 lat to długo. Czas na zmiany – odpowiada Lorenc. – Na razie skupiam się na tym, aby zakończyć rok szkolny, ale chyba zatęskniłam za uczeniem dzieci.

Także po 17 latach z urzędu odchodzi Tomasz Szydło, zastępca burmistrza Świdnika ds. oświaty i spraw społecznych. – Tych 17 lat już wystarczy – przekonuje Szydło. – Poza tym zastępca jest zawsze zastępcą, nie szefem. Funkcja dyrektora jest bardziej swobodna. Większa też jest odpowiedzialność. Poza tym w gminie zmieniły się chyba priorytety. Oświata jest na wysokim poziomie.

Kto będzie następcą Tomasza Szydło? – Tego jeszcze nie wiemy – ucina Aleksandra Dyjak, rzecznik Urzędu Miasta w Świdniku. – To będzie decyzja pana burmistrza.

Użytkownik niezarejestrowany
Kasia
Użytkownik niezarejestrowany
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 lipca 2016 o 17:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
on się nadaje na dyrektora jak ja do baletu! a czemu nie na nauczyciela tylko Dyrektora...? w myśl tej frazy..." mój mąż jest z zawodu dyrektorem..."
Rozwiń
Kasia
Kasia (1 czerwca 2016 o 21:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Fakt, DOBRA ZMIANA dotknęła stanowiska dyrektora Przedszkola Nr 3. BRAWO! Nareszcie skończy sie temat (...) na forum. Gratulacje dla nowej pani dyrektor. A reszte za twarz i do roboty!!!
Rozwiń
Gość
Gość (1 czerwca 2016 o 17:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i tak kręci się światek świdnickiej kolegiaty... koleś kolesiowi kolesiem... nadmieniam, że jestem prawicowcem i mnie to mierzi, ta świdnicka grupa trzymająca władzę, nic się nie różnicie od komuchów i POpaprańców!
Rozwiń
123
123 (26 maja 2016 o 23:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dokładnie tak jak piszesz - podwyżki co rok lub dwa razy do roku a inwestycji brak, grzyby na ścianach, patologia dookoła. Jedni nie płacą wogóle i nie ma na nich bata a inni muszą płacić wygórowane stawki. Gdzie tu sprawiedliwość??? Gdzie prawo i sprawiedliwość ??? Kurde jeszcze kod z obrazka do zalogowania wygenerowało mi " cloaking" - masakra - odzwierciedlenie piotrowiczów itp, itd, etc...
Rozwiń
Piotrekk
Piotrekk (26 maja 2016 o 23:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Piotrowicz nic nie zrobi bo on czeka tylko na lepszą posadkę i nie ma zamiaru w tym tebeesie sie o nic starać. Kasa na konto wpływa i to jest najwazniejsze, a ludzie którzy to opłacają ( ci któży płaca czynsze ) mozna nzwać sponsortami PIsiorków
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!