czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Świdnik

Zgłoś się na rajd samolotowy na Litwę

Dodano: 18 maja 2010, 09:06
Autor: (mm)

W rajdzie samolotowym im. generała Tadeusza Góry wezmą udział 24 samoloty z 120 osobami. Nabór dla załóg został ogłoszony dziś.

– Potrwa tydzień, do 25 maja. Regulamin rajdu można zobaczyć na stronie internetowej starostwa – mówi Michał Piotrowicz, naczelnik Wydziału Rozwoju w starostwie powiatowym w Świdniku. – Przy wyborze uczestników będziemy kierować się tym, czy mają sprawny samolot z ważnym ubezpieczeniem oraz czy pilot ma ważną licencję i ważne badania lekarsko-lotnicze.

Rajd odbędzie się 28-30 maja. Jego uczestnicy pokonają historyczną trasę, jaką w 1938 roku przebył młody pilot Tadeusz Góra. Tym przelotem ustanowił rekord świata w długości lotów. Został za to, jako pierwszy pilot na świecie nagrodzony przez Międzynarodową Federację Lotniczą Medalem Lilienthala.

W piątek załogi z całej Polski przylecą do Świdnika. Zostaną zatankowane ich samoloty. Tego dnia odbędą się również konferencje z załogami, partnerami projektu, rozwiązanie związanych z rajdem konkursów. Mieszkańcy będą mogli pooglądać samoloty.

W sobotę od godziny 7 załogi będą wylatywać do Wilna. Uczestnicy przed południem wylądują na Litwie. Później udadzą się m.in. z wizytą do polskiej szkoły i spotkają się z lokalnymi władzami. W niedzielę natomiast czeka ich zwiedzanie Wilna.

Rajd to także działania promujące Świdnik. Jest już opracowane logo rajdu oraz zatwierdzony do druku folder w trzech językach: polskim, angielskim i litewskim. Promuje on gminę Świdnik, powiat świdnicki, Aeroklub Świdnicki i miasto Soleczniki oraz przedstawia sylwetkę generała Tadeusza Góry i tradycji lotniczych miasta Świdnik.

Rajd będzie kosztował 400 tys. zł. Udało się na ten cel uzyskać aż 272 tys. zł dofinansowania. Pozostałą kwotę dorzuciły powiat i miasto Świdnik.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!