czwartek, 22 marca 2018 r.

Świdnik

Zwierzę obdarte ze za skóry na śmietniku w Świdniku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 lutego 2010, 16:20

Na jednym ze świdnickich osiedli nasz Czytelnik znalazł zwłoki przypominające psa. Zwierzę leżało w kontenerze. Miało połamane łapy, było obdarte ze skóry.

– Czegoś takiego w życiu nie widziałem. Koszmar! – mówi Czytelnik. – Znalazłem je dwa dni temu. Leżały w worku w kontenerze (na końcu bloku przy ul. Racławickiej 35 – red.)

Mężczyzna wyjął zwłoki zwierzęcia przypominającego psa ze śmietnika i położył przez nim. – Myślałem, że ktoś się tym zainteresuje – tłumaczy. – Tymczasem ktoś z powrotem wrzucił je do śmietnika.

Oburzony Czytelnik zadzwonił więc do nas. Pojechaliśmy na miejsce. Zwłoki zwierzęcia nadal leżały na dnie śmietnika.

– Jeśli to rzeczywiście pies, to szczyt bestialstwa – mówi nasz Czytelnik. – Jak można zabić psa, połamać mu łapy, a potem obedrzeć ze skóry.

Zawiadomiliśmy policję. Patrol, który przyjechał na nasze wezwanie, wezwał lekarza weterynarii.

– Lekarz stwierdził, że na 99 procent to zwłoki lisa – informuje sierż. Magdalena Szczepanowska ze świdnickiej policji. – Zostały już zabezpieczone i zabrane do powiatowego lekarza weterynarii. Tam zostanie przeprowadzona szczegółowa ekspertyza, która potwierdzi, czy to na pewno lis.

Wszystko wskazuje na to, że ciało porzucił w śmietniku myśliwy, który zastrzelił zwierzę.

– Według polskiego prawa, od lipca do końca marca, osoby mające odpowiednie zezwolenie mogą polować na lisy – zaznacza Szczepanowska.

Osoba, która porzuciła takie zwłoki w śmietniku, może odpowiadać jedynie za wykroczenie zanieczyszczenia środowiska.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
egzo
~gość~
~ania~
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

egzo
egzo (16 lutego 2010 o 22:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Obdzieranie ze skóry odbywa się zazwyczaj kiedy zwierzę żyje i jest to jedna z najbardziej brutalnych i paskudnych praktyk jakie człowiek wymyślił dla pozyskania futra. Prawdopodobnie właśnie w tym przypadku mamy do czynienia z tym bestialstwem, bo zwierzęciu połamano łapy, żeby nie mogło uciekać. Sekcja zwłok może co najwyżej dodatkowo wskazać, czy zwierze przed śmiercią doznało dodatkowych obrażeń oraz czy zostało znieczulone jakimiś środkami. Tak czy inaczej mamy do czynienia z samowolnym, głupim aktem sadyzmu i okrucieństwa.
Współczuję mieszkańcom Świdnika - Wasz sąsiad to potwór!
Rozwiń
~gość~
~gość~ (14 lutego 2010 o 20:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
odp.e.d.ol się od kaszy gryczanej,bvraku.A co on tam szukał w tych workach-jedzenia?No to znalazł.I jeszcze mu żle.A wystarczyło zrobić badanie na włośnie.

Jak widać głupich nie sieją , ale sami się rodzą.....
Rozwiń
~ania~
~ania~ (14 lutego 2010 o 20:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Alka napisał:
Nie interesuje mnie czego ten człowiek szukał w śmietniku, może szczęście, własnego cienia albo puszek. Za to nie potrafię być obojętna na bestialstwo ludzi, którzy nie widzą nic złego w niehumanitarnym mordowaniu zwierząt. Bo musiałabym być pozbawiona skrupułów aby nie obruszyło mnie to co przeczytałam w tym artykule. Trzeba być wyrachowanym człowiekiem pełnym kaszy w mózgu aby zabijać powoli zwierze, mając świadomość , że zadaje mu się bój a ono go odczuwa i po mimo dalej mu łamać łapy na koniec obedrzeć być może jeszcze żywego ze skóry. Ciekawe co pajac zrobił z tą skórą? może odkręcił sobie podstawę czaszki i włożył do głowy tą skórę. I przekonana jestem , że to zwierze było zdecydowanie mądrzejsze od swojego oprawcy. To co pajac zrobił jest dowodem na to, że są ludzie, który w swoim postępowaniu są gorsi od zwierząt bo zabijając pałają chęcią zysku albo satysfakcji a zwierzęta zabijają się aby przetrwać.Tak postępuje zakompleksiony pajac, który w życiu nic nie osiągną i wojuje wyżywając się na słabszych.

Masz rację- niestety najgorszym gatunkiem ze wszystkich żyjących na świecie istot żywych jest CZŁOWIEK !!!! Mówi się ,że to jedyny gatunek posiadający rozum ( Homo Sapiens) , tylko , jak widać niektórym rozumy gdzieś zanikły, albo jest to pewien gatunek BEZMÓZGOWCÓW. Szkoda, że te bezmózgowce nie wiedzą , ile mogłyby się nauczyć właśnie od zwierząt. Co do artykułu- gdyby niektórzy sędziowie egzekwowali odpowiednie kary za bestialskie traktowanie zwierząt , tego bestialstwa byłoby zapewne o wiele mniej. Mając niejako przyzwolenie na znęcanie się nad zwierzętami ( śmieszne wyroki sądowe) czynią to , co między innymi opisane jest w powyższym artykule. Cóż , jakie rządy , takie sądy, a bezbronne zwierzęta cierpią okrutne męki. Mam nadzieję ,że na tych wszystkich barbarzyńcach los wcześniej , czy pózniej się zemści.
Rozwiń
Alka
Alka (12 lutego 2010 o 16:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
odp.e.d.ol się od kaszy gryczanej,bvraku.A co on tam szukał w tych workach-jedzenia?No to znalazł.I jeszcze mu żle.A wystarczyło zrobić badanie na włośnie.Nie interesuje mnie czego ten człowiek szukał w śmietniku, może szczęście, własnego cienia albo puszek. Za to nie potrafię być obojętna na bestialstwo ludzi, którzy nie widzą nic złego w niehumanitarnym mordowaniu zwierząt. Bo musiałabym być pozbawiona skrupułów aby nie obruszyło mnie to co przeczytałam w tym artykule. Trzeba być wyrachowanym człowiekiem pełnym kaszy w mózgu aby zabijać powoli zwierze, mając świadomość , że zadaje mu się bój a ono go odczuwa i po mimo dalej mu łamać łapy na koniec obedrzeć być może jeszcze żywego ze skóry. Ciekawe co pajac zrobił z tą skórą? może odkręcił sobie podstawę czaszki i włożył do głowy tą skórę. I przekonana jestem , że to zwierze było zdecydowanie mądrzejsze od swojego oprawcy. To co pajac zrobił jest dowodem na to, że są ludzie, który w swoim postępowaniu są gorsi od zwierząt bo zabijając pałają chęcią zysku albo satysfakcji a zwierzęta zabijają się aby przetrwać.Tak postępuje zakompleksiony pajac, który w życiu nic nie osiągną i wojuje wyżywając się na słabszych.
Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2010 o 10:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
znam mysliwego który mieszka w tych blokach !!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!