środa, 24 stycznia 2018 r.

Tomaszów Lubelski

Dwie ważne drogi krajowe: na północy i południu województwa. Kto je zbuduje?

Dodano: 8 września 2017, 17:28

Przebudowa DK48 od Podlodowa do Krępy
Przebudowa DK48 od Podlodowa do Krępy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła kto złożył najkorzystniejszą ofertę na budowę obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. Wiadomo już także kto stara się o kontrakt na rozbudowę drogi krajowej nr 48 w okolicach Kocka.

S17 obwodnica Tomaszowa Lubelskiego

Najkorzystniejszą ofertę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego, stanowiącej fragment drogi ekspresowej S17, złożyła firma Mota-Engil Central Europe (wartość ok. 193,5 mln zł). 

Jeśli w ciągu 10 dni nie wpłyną odwołania to po zakończeniu kontroli uprzedniej prowadzonej przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych będzie można zawrzeć umowę z wykonawcą.

Jego zadaniem będzie aktualizacja istniejącej dokumentacji do obecnie obwiązujących przepisów. Po uzyskaniu zmiany pozwolenia na budowę przystąpi do realizacji jednojezdniowej obwodnicy o długości ok. 9,6 km. Trasa przebiegać będzie po wschodniej stronie miasta. Na przecięciu z drogą wojewódzką nr 850 powstanie węzeł Tomaszów Północ, a na włączeniu do przebiegu DK17 węzeł Tomaszów Południe. W obrębie obu węzłów trasa będzie miała docelowy dwujezdniowy przekrój. Nad doliną rzeki Sołokiji droga ekspresowa pobiegnie estakadą, zbudowane zostaną również drogi dojazdowe o łącznej długości 13,8 km przeznaczone do obsługi ruchu lokalnego.

Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu 34 miesięcy od podpisania umowy (w trakcie robót nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca).

DK 48 Krępa - Kock

Trzy firmy złożyły z kolei ofertę na rozbudowę ok. 10-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 48 od Krępy do Kocka. Oferty opiewają od ok. 35,3 do ok. 41,9 mln zł. W budżecie GDDKiA zaplanowano na ten cel 44 mln zł.

Po weryfikacji ofert drogowcy wyłonią najkorzystniejszą by jeszcze w tym roku podpisać umowę z wykonawcą. Jego zadaniem będzie poszerzenie nawierzchni do 7 metrów z jednoczesnym wzmocnieniem konstrukcji istniejącej jezdni. Wykonawca przebuduje również skrzyżowania z drogami bocznymi, zbuduje rondo, wykona korektę przebiegu niwelety drogi oraz przebuduje i wyremontuje elementy odwodnienia drogi wraz z remontem czterech mostów. Przebudowane zostaną istniejące zatoki autobusowe i powstaną nowe, zbudowane zostaną drogi dojazdowe dla obsługi ruchu lokalnego oraz chodniki.

– Wraz z realizacją tych prac zakończy się przebudowa całego ciągu DK48 z Dęblina do Kocka. Wzrośnie komfort i bezpieczeństwo – informuje Krzysztof Nalewajko, rzecznik GDDKiA w Lublinie.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 września 2017 o 20:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
robią drogi na jakichś wsiach. dk82 lublin-leczna wymaga na gwalt przebudowy, a od 20 lat nic sie w tej kwestii nie rusza do przodu!!!
Rozwiń
Gość
Gość (9 września 2017 o 08:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dyrekcjo drug krajowych zrób pobocze i dodatkowe pasy do wyprzedzania na drodze do Łęcznej bo 90% tej 25 km trasy to same zakazy a jeden wlekący się traktor powoduje kilkuset metrowe korki. Średnia prędkość jest tu taka sama jak w mieście pomimo sporych niezabudowanych odcinków.
Rozwiń
gość
gość (9 września 2017 o 07:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
POGRATULOWAĆ - LATO A ZDJĘCIA Z OKRESU ZIMOWEGO - CZY PISMAKI SZTANDARU LUDU TO ABSOLWENCI PSYCHIATRYKA W ABRAMOWICACH
Co tam treść artykułu, najważniejsze jest zdjęcie. Przecież w epoce analfabetyzmu wtórnego najważniejszy jest obrazek, słowo pisane jest dla niektórych zbyt dużym wyzwaniem. 
Rozwiń
gosc
gosc (8 września 2017 o 21:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobre, bo DK2, to już daleka północ ...
Rozwiń
Gość
Gość (8 września 2017 o 19:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
POGRATULOWAĆ - LATO A ZDJĘCIA Z OKRESU ZIMOWEGO - CZY PISMAKI SZTANDARU LUDU TO ABSOLWENCI PSYCHIATRYKA W ABRAMOWICACH
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!