czwartek, 22 marca 2018 r.

Tomaszów Lubelski

"Działaj Lokalnie": Rozdzielili pieniądze na 19 pomysłów

Dodano: 20 lipca 2017, 08:56
Autor: ask

Pomysłodawczynie akcji „Wspólne czytanie przy kominku” (utworzenie kawiarnio-czytelni będącej świetlicą wiejską w Dyniskach) z dyplomami o przyznaniu grantu w wysokości 3 tys. zł
Pomysłodawczynie akcji „Wspólne czytanie przy kominku” (utworzenie kawiarnio-czytelni będącej świetlicą wiejską w Dyniskach) z dyplomami o przyznaniu grantu w wysokości 3 tys. zł (fot. Czajnia)

Trzy boiska do siatkówki i warsztaty kulinarne – m.in. na takie projekty pójdą pieniądze w ramach konkursu grantowego „Działaj Lokalnie”. Na inwestycje w gminach Tomaszów Lubelski, Lubycza Królewska oraz Ulhówek przekazanych zostanie 65 tys. zł.

Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany od 2000 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Celem akcji jest aktywizowanie lokalnych społeczności wokół wydarzeń łączących wszystkich mieszkańców. Od dziewięciu już lat w akcję włącza się Stowarzyszenie „Czajnia” z Tomaszowa Lubelskiego.

Zrealizowanych zostanie 19 pomysłów. 6 tys. zł dofinansowania otrzymało warsztaty kulinarne dla kół gospodyń wiejskich z gminy Tomaszów Lubelski oraz zaproponowane przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju tejże gminy utworzenie trzech boisk do piłki siatkowej. Blisko 5 tys. zł trafi na akcje„Idę po zdrowie i urodę” wymyślona przez Fundację „Parasol Roztocza”.

– Główny cel projektu to nauka i wdrożenie zdrowego stylu życia i wspieranie aktywnego spędzania wolnego czasu. Podczas zajęć z trenerem personalnym i dietetykiem uczestnicy zajęć zapoznają się m.in. z właściwą techniką nordic walking oraz poznają zasady zdrowego odżywiania – wyjaśnia Aleksander Jurzysta, dyrektor Stowarzyszenia „Czajnia”.

Tomaszowskie stowarzyszenie sportowe „Kudłaty” jeszcze w wakacje zorganizuje cykl trzech turniejów siatkówki plażowej oraz czwartej edycji Tomaszowskiej Letniej Ligi Firm szóstek piłkarskich., a Stowarzyszenie „Lakavinyl” promować będzie muzyczną i fotograficzną twórczości młodych osób. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu Stowarzyszenie kobiet po leczeniu raka piersi „Tomaszowskie Amazonki” zorganizuje Piknik Różowej Wstążki oraz pięć spotkań w ramach akcji „Zdrowie i życie przede wszystkim II”, połączonych z prelekcją i warsztatami z udzielania pierwszej pomocy.

Po 3 tys. zł przeznaczono na akcję „Dobra zabawa to podstawa” (utworzenie drugiej części siłowni napowietrznej i karuzeli dla dzieci w Rzeplinie Osadzie), stworzenie skwerku rekreacyjnego w Rzeczycy, „Wspólne czytanie przy kominku” (utworzenie kawiarnio-czytelni będącej świetlicą wiejską w Dyniskach), „Opowieści przy grillu” (promocja tradycji lokalnej wśród mieszkańców wsi Machnówek, Korczmin, Korczmin Osada, Budynin oraz gminy Ulhówek) oraz „Dziecięcy wakacyjny eko-ogó”.

– To inicjatywa koła gospodyń wiejskich w Żurawcach, która chce w swojej miejscowości utworzyć miejsce, w którym można miło spędzać czas – mówi Jurzysta.

Ponad 2 tys. zł trafi na akcję „Seniorzy w akcji” (spotkania i zajęcia osób starszych z dziećmi i młodzieżą oraz impreza „Senioriada”), „Razem raźniej” (wydanie publikacji jubileuszowej w ramach obchodów 55. rocznicy powstania Tomaszowskiego Towarzystwa Regionalnego.), „Wakacje w plenerze” (akcja związana z profilaktyką chorób nowotworowych) oraz „Od przedszkolaka do seniora – patriotyzm jutra, dzisiaj, wczoraj”.

– Celem głównym projektu jest zainteresowanie dzieci historią, kulturą i tradycją regionu oraz dawnymi obrzędami i życiem na wsi oraz popularyzacja wiedzy na temat miejscowych miejsc pamięci – dodaje dyrektor „Czajni”.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!