niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Włodawa

Główne grzechy wczasowiczów nad jeziorem Białym

Dodano: 9 lipca 2017, 18:17

Zakłócanie porządku publicznego czy spożywanie alkoholu w niedozwolonym miejscu – to tylko niektóre ze zdarzeń w Okunince koło Włodawy, do których byli wzywani policjanci. Pod względem przestępstw w 2016 r. najwięcej było kradzieży.

Jezioro Białe
Jezioro Białe (fot. Maciej Kaczanowski)

W ubiegłym roku w letnim sezonie funkcjonariusze interweniowali w Okunince ponad 370 razy. – W efekcie policjanci ujawnili ponad 100 wykroczeń – podaje sierż. Elwira Tadyniewicz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

Na szczęście biorąc pod uwagę policyjne statystyki w ub. roku odnotowano spadek przestępczości w tej turystycznej miejscowości. – Odnotowaliśmy 33 przestępstwa – podlicza sierż. Tadyniewicz. – Najwięcej było kradzieży. Najczęściej łupem złodziei padały telefony komórkowe, aparaty i rowery. Niestety często powodem takich zgłoszeń było niewłaściwe zabezpieczenie sprzętu. W niektórych przypadkach okazywało się, że taki przedmiot był odnajdywany przez innego turystę i przekazywany na komendę.

Policjantka zwraca uwagę na uczciwość niektórych turystów, którzy przekazywali policjantom znalezione rzeczy, wśród nich były również kosztowne przedmioty.

W 2016 roku w Okunince mniej było też rozbojów, wymuszeń i pobić. Nikt też w jeziorze nie utonął. – Nasi stermotorzyści, pełnią szczególną rolę podczas zabezpieczania wypoczynku letniego, ponieważ bezpośrednio dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą – kontrolują kąpieliska, prowadzą rozmowy z osobami kąpiącymi się i ratownikami – podkreśla sierż. Tadyniewicz. – Policjanci często też interweniują wobec osób, które w sposób nieodpowiedzialny zachowują się w wodzie narażając swoje życie i zdrowie. Najczęstszymi powodami kontroli są – pływanie w miejscu niedozwolonym czy korzystanie ze sprzętu wodnego pod działaniem alkoholu.

W tym roku, już od 28 czerwca nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają policjanci wchodzący w skład specjalnie powołanego na okres wakacji zespołu. – Są to policjanci Ruchu Drogowego, dzielnicowy, stermotorzyści, policjanci Wydziału Kryminalnego oraz policjanci delegowani z Oddziału Prewencji Policji KWP w Lublinie – wylicza sierż. Elwira Tadyniewicz.

W bieżącym roku policjantów nad jeziorem Białym jest więcej, dzięki wsparciu finansowemu ze strony Starostwa Powiatowego we Włodawie i Urzędu Gminy Włodawa.

Przemiana zła
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Przemiana zła
Przemiana zła (10 lipca 2017 o 14:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to jest paranoja 
Rozwiń
Gość
Gość (10 lipca 2017 o 09:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No na rzecz policji gmina musiała zrezygnować z ratowników na prywatnych plażach ośrodków, które podobno wykupiła. Mniej kradzieży, więcej topielców...
Rozwiń
Gość
Gość (10 lipca 2017 o 07:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nikt normalny nie jeździ na Białe
Rozwiń
deny
deny (9 lipca 2017 o 21:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
główny grzech to picie gdzie się chce i szczanie do wody a władza na to pozwala jest tyle barów niech tam kosztują i załatwiają potrzeby bo niedługo białe stanie się żółte i wczasowicze się odwrócą z roku na rok jest coraz większy syf
Rozwiń
Gość
Gość (9 lipca 2017 o 19:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kto odpowiada ?, ten śmieszny wójt, który nic z tym nie robi, który wszystko do okola jeziora sprywatyzowal
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!