wtorek, 20 marca 2018 r.

Włodawa

Internetowy hejt na policjantkę. Zawiadomią prokuraturę

Dodano: 19 września 2017, 06:49

Mł. insp. Wioletta Pawluk jest absolwentką UMCS oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Policyjny mundur nosi od 19 lat. Służyła w chełmskiej komendzie miejskiej, gdzie m.in. dowodziła wydziałem prewencji. W marcu tego roku została powołana na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie.
Mł. insp. Wioletta Pawluk jest absolwentką UMCS oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Policyjny mundur nosi od 19 lat. Służyła w chełmskiej komendzie miejskiej, gdzie m.in. dowodziła wydziałem prewencji. W marcu tego roku została powołana na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie. (fot. Policja)

Autorzy wulgarnych komentarzy pod adresem pani komendant policji z Włodawy muszą się liczyć z konsekwencjami. Mundurowi zawiadamiają o sprawie prokuraturę. A poszło o instrukcję, jak mają pracować funkcjonariusze

Falę wulgaryzmów zapoczątkował wpis zamieszczony na Facebooku przez Patryka Tomaszewskiego. Zbiera on informacje na temat nieprawidłowości w policji. Tomaszewski opublikował zdjęcie pisma, jakie mł. insp. Wioletta Pawluk rozesłała swoim podwładnym.

„Proszę zadaniować policjantów i rzetelnie rozliczać z wykonanych czynności, z wyników osiągniętych w służbie. W razie stwierdzenia niskiej efektywności i braku zaangażowania, przeprowadzać stosowne rozmowy” – poleciła mł. insp. Pawluk. 

Autor internetowego wpisu wnioskuje, że komendant próbuje wymóc na podwładnych zwiększenie liczby wystawianych mandatów. – Jeśli są mało efektywni i przynoszą za mało mandatów, nakazuje przeprowadzać rozmowy dyscyplinujące. Nie liczy się bezpieczeństwo, a ilość wypisanych mandatów – skomentował Tomaszewski.

Wpis zilustrowany zdjęciem mł. insp. Pawluk szybko zdobył popularność. „Patologia w policji na Lubelszczyźnie” – pisał jeden z ogólnopolskich portali. Pod publikacją Tomaszewskiego zamieszczono blisko 700 komentarzy. – Ja w tym poleceniu nie widzę nic dziwnego, dziwi mnie tylko fakt, że trzeba je wydawać – komentował internauta Jakub.

Takie głosy były jednak nieliczne. Większość czytelników krytycznie i zwykle wulgarnie komentowała poczynania policjantki z Włodawy. „Super szmata” – to jedno z łagodniejszych określeń, jakie padły pod jej adresem. Wśród komentarzy nie brakuje odniesień do płci i młodego wieku mł. insp. Pawluk.

– Komendant jeszcze dziś złoży stosowne zawiadomienie w Prokuraturze Rejonowej we Włodawie w sprawie znieważenia za pomocą środków masowego przekazu – informuje sierż. Elwira Tadyniewicz, oficer prasowy włodawskiej policji.

Sprawą zajmie się również komenda wojewódzka. – Wydział Kontroli przeprowadzi czynności wyjaśniające w sprawie rzekomych nieprawidłowości w KPP we Włodawie. Nie możemy jednak pozostawać obojętni na wyjątkowo obraźliwy charakter komentarzy umieszczonych dotyczących funkcjonariusza publicznego – zapowiada nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik lubelskiej policji.

Mundurowi przekonują, że w piśmie do włodawskich policjantów nie ma mowy o konieczności wystawiania mandatów. – W każdym przypadku decyzja co do rodzaju zastosowanego środka prawnego zależy od policjanta przeprowadzającego interwencję – zapewnia sierż. Tadyniewicz. – Obowiązuje zasada pierwszeństwa stosowania środków oddziaływania wychowawczego nad środkami represyjnymi.

Wpis Patryka Tomaszewskiego

Instrukcja rozesłana do podwładnych włodawskiej komendantki
Instrukcja rozesłana do podwładnych włodawskiej komendantki (fot. natemat.pl)
Czytaj więcej o: Włodawa policja
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(89) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (15 listopada 2017 o 14:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Byłam z nią na szkole.Nic ciekawego.Norma w pi....
Rozwiń
Gość
Gość (22 października 2017 o 18:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja nie stwierdzam żadnych nieprawidłowości. Polecenie służbowe jak każde inne. Od tego są przełożeni żeby je wydawać i nadzorować pracę podległych. Życzę wielu sukcesów. Pozdrawiam. Policjant z Radomia.
Rozwiń
Gość
Gość (26 września 2017 o 12:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie i panowie policjanci,koleżanki i koledzy z KPP Włodawa.Tam gdzie możecie stosujcie art.41 KW ,ale nie w formie pouczenia a np.zwrócenia uwagi,rozmowy dyscyplinującej bo tych form nie ma w oficjalnej statystyce i wszystko na piśmie bo znając życie przełożeni czytaj-oficerowie są szczególnie zakłamani.
Rozwiń
Gość
Gość (25 września 2017 o 12:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziennikarz "pianobijca". Do polecenia przełożonego dorobił własny scenariusz płytko myślący ludziska łyknęli przynętę. Gdyby policjanta napisała "jest dobrze pracować jak dotychczas" pismak oznajmiłby że jak jest dobrze???, gdyby napisał, że mniej zaangażowania, to by afera byłą na całą Polskę, a Pani Podinspektor pożegnała by się ze stanowiskiem. WIĘC CZYTELNICY NIE PODDAJCIE SIĘ TEJ GŁUPOCIE, NIE DAJCIE SIĘ POMPOWAĆ PRZEZ PISMAKÓW!!! Ps. w poleceniu jest nawiązanie do ścigania przestępstw i wykroczeń, to skąd to skojarzenie o wykroczenia drogowe. CZY NIE KRYJE SIĘ ZA TYM POLITYCZNE DZIAŁANIE DZIENNIKARZA???? Może dziennikarz typowy "lewicowiec" i na czyjeś zlecenie działa.
Rozwiń
kpp
kpp (25 września 2017 o 09:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wygląda to po prostu tak.Jak jest nie wykryta kradzież to mamy łapać nietrzeżwego ze 178 kk z 1 bo przykryje statystycznie to nie wykryte przestępstwo.Do tego należy nakładać mandaty bo wówczas inna statystyka będzie górowała i może uda się zmarginalizować nieudolność wykrywczą przestępstw uciążliwych społecznie,takich jak włamania,kradzieże,pobicia,oszustwa.Tak nasi przełozeni naginają statystykę. 
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (89)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!