poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Włodawa

Premier Morawiecki na przysiędze "terytorialsów" we Włodawie

Dodano: 9 lutego 2018, 08:49
Autor: p.p, bar

Ostatnia aktualizacja: 9 lutego 2018, 09:32

Już w tę niedzielę „terytorialsi” złożą przysięgę w Włodawie. Będzie to symboliczny powrót żołnierzy do tego miasta. Na uroczystość ma przyjechać premier Mateusz Morawiecki.

W najbliższą niedzielę, 11 lutego, odbędzie się uroczysta przysięga żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej, którzy ukończyli 16-dniowe szkolenie podstawowe. – W ciągu szesnastu dni spędzonych pod okiem instruktorów na pasach taktycznych, strzelnicach, ośrodkach szkoleniowych, kandydaci poznawali podstawy wyszkolenia indywidualnego żołnierza lekkiej piechoty.

Na zakończenie tego etapu szkolenia, każdy z żołnierzy musiał zdać egzamin końcowy, który zweryfikował ich wyszkolenie i umiejętności – mówi ppłk Marek Pietrzak, rzecznik prasowy Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej.

Jest to już szósta przysięga żołnierzy TSW w 2. Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. – Równolegle do odbywającej się „szesnastki” pozostali terytorialsi z lubelskiej brygady ćwiczą na pierwszym w historii WOT szkoleniu zintegrowanym realizowanym w Ośrodku Szkolenia Poligonowego w Wędrzynie. Na miejscu doskonalą umiejętności strzeleckie i taktyczne – dodaje ppłk Marek Pietrzak.

Przysięga rozpocznie się o godz. 12 przy ul. Czworobok we Włodawie. Jest to pierwsza przysięga, która odbędzie się w tym mieście po niemal trzydziestu latach od rozformowania jednostek wojskowych, które stacjonowały w tym garnizonie. Powiat włodawski znajduje się w stałym rejonie odpowiedzialności 24 Batalionu Lekkiej Piechoty z Chełma. Udział zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Przysięga poprzedzona będzie mszą św. w intencji żołnierzy TSW, która odprawiona zostanie o godz. 10.30 w Kościele pw. św Ludwika we Włodawie. Następnie delegacja żołnierzy wraz z dowódcą 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk. Tadeuszem Nastarowiczem, złoży wiązankę kwiatów pod pomnikiem upamiętniających poległych, pomordowanych i zmarłych w więzieniach w latach 1945-1955, członków i współpracowników oddziału partyzanckiego obwodu AK – WIN Włodawa.

- W związku z organizacją przysięgi w dniach 10 i 11 lutego nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym na ulicach Rynek i Czworobok – mówi Wiesław Muszyński, burmistrz Włodawy. – Ulice te zostaną wyłączone z ruchu drogowego od godz. 18 w sobotę do godz. 14 w niedziele. Prosimy też mieszkańców aby na ten czas zabrali samochody z parkingów przy tych ulicach w inne miejsca. W związku z przemarszem żołnierzy utrudnienia mogą również wystąpić na ulicach 11-listopada i Sejmowej.

Czytaj więcej o: Włodawa wojsko obrona terytorialna
Użytkownik niezarejestrowany
liotczik
Użytkownik niezarejestrowany
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 lutego 2018 o 08:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
sieroty po Antonim
Rozwiń
liotczik
liotczik (11 lutego 2018 o 17:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Dlaczego Dziennik uparcie używa pejoratywnego określenia "terytorialsi"? Tak nakazali powtarzać wasi sposorzy z Olgino?
 Dawniej OTK w latach 60-tych XX w. to były wojska rakietowe na melioracji.Szpadel ziemia powietrze.
Rozwiń
Gość
Gość (11 lutego 2018 o 13:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
*we Włodawie
Rozwiń
Gość
Gość (11 lutego 2018 o 11:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chełm to czerwone miasto. Czas na zmiany
Rozwiń
byłem w SB, jestem w PIS
byłem w SB, jestem w PIS (9 lutego 2018 o 23:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
prawo i sprawiedliwie napisał:
undefined napisał:
fajne są te komentarze kodziarskich frustratów. aż miło poczytać ja się swołocz męczy. jedyne co im pozostało to  kilkuosobowe pikietki z byle powodu pod ramię ze starymi ubekami. aż się serce raduje! to znaczy , że polska nareszcie wygrywa z komuszym łajnem.
miło za to posłuchać ile z  tego obiecanego  wyposażenia naszego wojska udało się osiągnać :))))  zwłaszcza jak teraz wyszło ile mieliśmy za patrioty zapłacic - no coż nasz minister ma juz fuche z powrotem  w moskwie a my dalej w czarnej ***.
 szczególnie miło jak sie posłucha ile tych ubeków w ramie w ramie ma teraz prace w resorcie i to w  nie małych grupkach.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!