poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Włodawa

Przedsiębiorca kontra wójt. Konflikt o zatoczkę nad Jeziorem Białym

Dodano: 25 marca 2017, 15:13

Jedna z wypożyczalni sprzętu wodnego w Okunince
Jedna z wypożyczalni sprzętu wodnego w Okunince

Podczas budowy jeszcze w 2010 r. spacerowego bulwaru nad Jeziorem Białym miało dojść do zmiany linii brzegowej. Jeden z miejscowych przedsiębiorców powiadomił o tym Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, a ta prokuraturę

- Naruszenie linii brzegowej sprowadziło się do zasypania jednej z zatoczek – mówi pragnący zachować anonimowość przedsiębiorca. – Odpowiedzialny za to jest wójt gminy Włodawa. Na domiar złego, to właśnie mnie wydzierżawił wygospodarowaną w taki sposób działkę na wypożyczalnię sprzętu wodnego. Tymczasem skoro ta działka powstała w wyniku zasypania zatoczki, to jej właścicielem w imieniu Skarbu Państwa powinien być starosta włodawski – jako administrator jeziora.

Tadeusz Sawicki, wójt gminy Włodawa zapewnia, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem. – Zarzuca mi się przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków przy budowie ciągu pieszego nad Jeziorem Białym – mówi Sawicki. – Tymczasem ktoś ten bulwar najpierw musiał zaprojektować. Gdyby zrobił to źle, to na pewno zauważyłby to geodeta. Ponadto w takiej sytuacji inspektor nadzoru po prostu wstrzymałby prace. Tymczasem zarówno projekt, jak i gotowy bulwar pomyślnie przeszedł ocenę działającego przy starostwie zespołu uzgodnień budowlanych.

Przedsiębiorca, prowadząc popularną w Okunince wypożyczalnię, przez dwa sezony dzierżawił działkę od gminy. Wójt Sawicki twierdzi, że nie płacił wylicytowanego czynszu. W końcu gmina skierowała sprawę do sądu, który zobowiązał dłużnika do uregulowania należności. W rachubę wchodzi około 8 tys. zł.

– Nieprawda, że nie płaciłem – mówi przedsiębiorca. – Na konto gminy tytułem zaliczki przelałem łącznie około 2,7 tys. zł. Szkoda tylko, że płaciłem za działkę, która moim zdaniem do gminy nie należała.

– Wydzierżawiona działka była nasza – podkreśla wójt. – A jeśli chodzi o zarzut zasypania zatoczki, to nic takiego nie miało miejsca. W przeszłości celem umocnienia brzegu nawieźliśmy tam trochę piachu.

Sawicki nie tylko sądownie wyegzekwował zaległy czynsz, ale także w lutym tego roku rozwiązał z przedsiębiorcą umowę dzierżawy. Odebraną mu działkę, drogą przetargu, zamierza przekazać kolejnemu użytkownikowi. Jego zdaniem skarga do RDOŚ to nic innego, jak zemsta ze strony przedsiębiorcy. Z kolei ten nadal czuje się dzierżawcą, gdyż – jak utrzymuje – dotąd żadnej decyzji w tej sprawie z gminy nie otrzymał.

Prokuratura już sprawdza, czy podczas budowy promenady nad Jeziorem Białym nie naruszono linii brzegowej oraz czy gmina miała odpowiednie pozwolenia na realizację inwestycji.

– Na obecnym etapie postępowanie toczy się w sprawie, a nie przeciwko konkretnej osobie czy osobom – podkreśla Mariusz Snopek, zastępca prokuratora rejonowego we Włodawie.

Czytaj więcej o: Włodawa Okuninka jezioro Białe
Użytkownik niezarejestrowany
Kolo
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (28 marca 2017 o 17:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pracowałem u niego dwa sezony, kilkadziesiąt tysięcy to on zarabia w słoneczny weekend! Nie wspomnę o tym ile płacił mi i kolegom - wstyd :/
Rozwiń
Kolo
Kolo (27 marca 2017 o 19:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zarabia kilkadziesiąt tysięcy a żeby zapłacić to nie łaska!a opłaty za parkowanie w sobotę zniesione?
Rozwiń
Gość
Gość (26 marca 2017 o 18:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo Gmina! Jako Wlodawianin jestem dumny! Nikt nie powinien stać ponad prawem Kapitalizm rządzi się własnymi prawami Nie płacisz Nie dzierżawisz. Proste.
Rozwiń
Gość
Gość (26 marca 2017 o 12:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i tylko patrzą jak kierowcom zabrać forse ,za głupie parkowanie ,jakieś żydy sie z nich zrobiły
Rozwiń
Gość
Gość (25 marca 2017 o 15:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zawsze chodzi o kasę nie prawda?!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!