Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Włodawa

8 marca 2018 r.
7:34

Punkty za dziadków. Kto łatwiej dostanie się do przedszkola?

42 11 A A
Miasto zapewnia, że wszystkie podania o przyjęcie dzieci do przedszkoli zostaną rozpatrzone pozytywnie
Miasto zapewnia, że wszystkie podania o przyjęcie dzieci do przedszkoli zostaną rozpatrzone pozytywnie (fot. Jacek Barczyński)

Włodawa. Studiując regulamin przyjęć do miejskiego przedszkola pani Marta zauważyła, że jej córeczka ma mniejsze szanse niż dzieci, które mają w mieście dziadków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ojciec pani Marty już nie żyje, a mama jest zameldowana w innej miejscowości. Gdyby babcia mieszkała we Włodawie, to w ramach rekrutacji do przedszkola jej wnuczka otrzymałoby dodatkowe trzy punkty. Bo tak wynika z Karty zgłoszenia dziecka do Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie na rok szkolny 2018/2019.

– To niesprawiedliwe – zżyma się pani Marta. – Wydaje się logiczne, że specjalnymi względami powinni cieszyć się ci rodzice, którzy wychowują swoje pociechy nie mając oparcia w dziadkach. A jest odwrotnie!
Wszystkie uwagi pani Marty sprowadzają się do punktu czwartego Karty, część B, która obejmuje drugi etap rekrutacji. W tym przypadku kryteria ustalił organ prowadzący, czyli miasto. Zadaniem wypełniającego Kartę rodzica jest potwierdzenie bądź zanegowanie, że „w obwodzie jednostki (czytaj przedszkola – dop. red.) zamieszkują krewni dziecka (babcia, dziadek), wspierający rodziców/opiekunów prawnych w zapewnieniu mu należytej opieki”. Jeśli zamieszkują, kandydat do przedszkola jest premiowany owymi 3 punktami.

Pani Marta o ten zapis pytała w przedszkolu, w którym chce umieścić swoją córkę. Usłyszała, że Karta zgłoszenia została opracowana w Urzędzie Miejskim. Sprawą zainteresowała także jedną z włodawskich radnych, która obiecała wyjaśnić sprawę i w razie potrzeby interweniować u burmistrza.

Sam burmistrz, Wiesław Muszyński przyznał, że aż tak szczegółowo nie pochylał się nad treścią Karty, by móc odpowiedzieć na szczegółowe pytania. W związku z tym odesłał nas do Agaty Zakrzewskiej, kierownika Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji UM.

– Zapewniam, że tak jak w ubiegłym roku szkolnym, tak i w przyszłym wszystkie podania o przyjęcie dzieci do przedszkoli zostaną rozpatrzone pozytywnie – zapewnia Agata Zakrzewska. – Sam punkt czwarty jest z naszej strony jedynie swoistym ukłonem w stronę seniorów. Chodzi o to, aby wnuki, którymi razem z rodzicami się opiekują, otrzymały miejsce w przedszkolnym obwodzie stanowiącym miejsce zamieszkania dziadków. Po to, aby starsi ludzie mieli jak najbliżej do przedszkola.

Ta interpretacja nie przekonuje pani Marty. – Rozwiązanie, którego broni pani kierownik Zakrzewska, promuje wnuki seniorów kosztem na przykład dzieci wychowywanych przez samotne matki – mówi pani Marta. Jej zdaniem to krzywdzące i niesprawiedliwe.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 19:34
podobno czlowiek na starość dziecinnieje....ale rekrutacja dziadków do przedszkola....teo jeszcze nie bylo!!!
Avatar
Asferiusz / 9 marca 2018 o 18:57
ale za to Bajm bedzie we włodawie,może i na grochówke po występie się załapią:)
Avatar
osc / 9 marca 2018 o 17:07
kiedyś byly pkt za pochodzenie....czyżby wracaly czasy komunistyczne????
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 13:31
A dlaczego dziadkowie powinni przeszkadzać w przyjęciu do przedszkola. Ci ludzie już swoje w życiu w polu wyrobili. Przecież obecnie to dziadkommtrzeba pomagać, a nie zwalać im na łeb własnych problemów. Mój ojciec po wylewie. Ledwo sam chodzi i ma się opiekować wnukami? To ja potrzebuję czasu, by zrobić mu zakupy i jedzenie. Może jeszcze pradziadków wprowadzić do tej gry. Będzie zabawnie. Dziadkowie to nie odciążenie dla rodziny, lecz dodatkowy obowiązek. To nie PRL, gdzie ludzie szli na emerytury żeścy i zdrowi. Obecnie człowiek na starość to wyeksploatowany wrak. No, chyba że ktoś robił całe życie za biurkiem.
A dlaczego dziadkowie powinni przeszkadzać w przyjęciu do przedszkola. Ci ludzie już swoje w życiu w polu wyrobili. Przecież obecnie to dziadkommtrzeba pomagać, a nie zwalać im na łeb własnych problemów. Mój ojciec po wylewie. Ledwo sam chodzi i ma się opiekować wnukami? To ja potrzebuję czasu, by zrobić mu zakupy i jedzenie. Może jeszcze pradziadków wprowadzić do tej gry. Będzie zabawnie. Dziadkowie to nie odciążenie dla rodziny, lecz dodatkowy obowiązek. To nie PRL, gdzie ludzie szli na emerytury żeścy i zdrowi. Obecnie człowiek na starość... rozwiń
Avatar
Olga / 8 marca 2018 o 13:58
A u nas w pod lubelskim miasteczku :) normalni pracujący rodzice nie mają szansy żeby ich dziecko  dostało się normalnie do przedszkola bo pierszeństwo m.in. mają "samotne matki"  . Tylko ,że ja sama znak kilka takich mateczek co normalnie z facetem mieszkają tylko ślubu nie mają. Są też inne przekręty wyśrubowane wymagania a dostają się te dzieci , które mają się dostać :). Jedna wielka obłuda. 
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 10:23
Najlepiej jeszcze za dziadkòw w PISe
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 10:06
Przyznaję racje, większej głupoty nie widziałam. Punkty powinny premiować tych, którzy są w gorszej sytuacji. Jeśli wnuki mają blisko dziadków, którzy pomagają są w lepszej sytuacji. Tłumaczenie Urzędu jest pozbawione logiki. Myślę, że nikt tego nie przemyśłał. Burmistrz powinien się zapoznać z tą sprawą.
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 09:58
Pierszenstwo maja osoby nie pracujace bo nie maja za co zaplacic za prywatne przeczkole oraz nie maja czasu isc do pracy
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 09:01
A burmistrz to skończony imbecyl co to kasę bierze i nie wie o co chodzi. A dziadki powinni mieć daleko bo spacer to zdrowie
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 08:45
Rację ma Pani Marta.
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 19:34
podobno czlowiek na starość dziecinnieje....ale rekrutacja dziadków do przedszkola....teo jeszcze nie bylo!!!
Avatar
Asferiusz / 9 marca 2018 o 18:57
ale za to Bajm bedzie we włodawie,może i na grochówke po występie się załapią:)
Avatar
osc / 9 marca 2018 o 17:07
kiedyś byly pkt za pochodzenie....czyżby wracaly czasy komunistyczne????
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 13:31
A dlaczego dziadkowie powinni przeszkadzać w przyjęciu do przedszkola. Ci ludzie już swoje w życiu w polu wyrobili. Przecież obecnie to dziadkommtrzeba pomagać, a nie zwalać im na łeb własnych problemów. Mój ojciec po wylewie. Ledwo sam chodzi i ma się opiekować wnukami? To ja potrzebuję czasu, by zrobić mu zakupy i jedzenie. Może jeszcze pradziadków wprowadzić do tej gry. Będzie zabawnie. Dziadkowie to nie odciążenie dla rodziny, lecz dodatkowy obowiązek. To nie PRL, gdzie ludzie szli na emerytury żeścy i zdrowi. Obecnie człowiek na starość to wyeksploatowany wrak. No, chyba że ktoś robił całe życie za biurkiem.
A dlaczego dziadkowie powinni przeszkadzać w przyjęciu do przedszkola. Ci ludzie już swoje w życiu w polu wyrobili. Przecież obecnie to dziadkommtrzeba pomagać, a nie zwalać im na łeb własnych problemów. Mój ojciec po wylewie. Ledwo sam chodzi i ma się opiekować wnukami? To ja potrzebuję czasu, by zrobić mu zakupy i jedzenie. Może jeszcze pradziadków wprowadzić do tej gry. Będzie zabawnie. Dziadkowie to nie odciążenie dla rodziny, lecz dodatkowy obowiązek. To nie PRL, gdzie ludzie szli na emerytury żeścy i zdrowi. Obecnie człowiek na starość... rozwiń
Avatar
Olga / 8 marca 2018 o 13:58
A u nas w pod lubelskim miasteczku :) normalni pracujący rodzice nie mają szansy żeby ich dziecko  dostało się normalnie do przedszkola bo pierszeństwo m.in. mają "samotne matki"  . Tylko ,że ja sama znak kilka takich mateczek co normalnie z facetem mieszkają tylko ślubu nie mają. Są też inne przekręty wyśrubowane wymagania a dostają się te dzieci , które mają się dostać :). Jedna wielka obłuda. 
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 10:23
Najlepiej jeszcze za dziadkòw w PISe
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 10:06
Przyznaję racje, większej głupoty nie widziałam. Punkty powinny premiować tych, którzy są w gorszej sytuacji. Jeśli wnuki mają blisko dziadków, którzy pomagają są w lepszej sytuacji. Tłumaczenie Urzędu jest pozbawione logiki. Myślę, że nikt tego nie przemyśłał. Burmistrz powinien się zapoznać z tą sprawą.
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 09:58
Pierszenstwo maja osoby nie pracujace bo nie maja za co zaplacic za prywatne przeczkole oraz nie maja czasu isc do pracy
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 09:01
A burmistrz to skończony imbecyl co to kasę bierze i nie wie o co chodzi. A dziadki powinni mieć daleko bo spacer to zdrowie
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 08:45
Rację ma Pani Marta.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 0 0

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 0 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 0

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 0 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 0 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 1

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 0 12

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 0 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 0 1

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 0 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim 0 0

Od wczoraj w muzealnych salach można oglądać obrazy do tej pory zdobiące prywatne mieszkanie. Cenną kolekcję, z zastrzeżeniem by była udostępniona na ekspozycji, przekazali Muzeum Lubelskiemu państwo Iwona i Ireneusz Hofmanowie.

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji"
22 czerwca 2018, 18:00

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 22 czerwca o godz. 18 w Galerii Wirydarz (ul. Grodzka 19) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Waldemara Jerzego Marszałka Wariacje. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną obrazy z ostatniego okresu twórczości artysty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!