sobota, 24 lutego 2018 r.

Włodawa

Włodawa: Pytają mieszkańców o autobusy, czy są potrzebne w mieście?

Dodano: 22 kwietnia 2017, 17:12
Autor: bar

(fot. Archiwum)
(fot. Archiwum)

Czy komunikacja miejska we Włodawie jest potrzebna oraz czy pan, pani, będzie korzystać z autobusów? Te pytania zostały zawarte w ankiecie adresowanej do mieszkańców miasta.

Ankieta będzie kolportowana już za kilka dni. – Temat komunikacji w mieście wywołał podczas niedawnej sesji jeden z naszych radnych – mówi Krzysztof Małecki, sekretarz Urzędu Miejskiego we Włodawie. – Na pewno uszanujemy stanowisko mieszkańców, jakie wyrażą w ankiecie.

Zdaniem sekretarza jeśli mieszkańcy opowiedzą się za miejską komunikacją władze miasta staną przed dylematem, czy powołać nowa spółkę, czy też zawiadywanie miejską komunikacją powierzyć jednej z już istniejących. Mogło by to być na przykład dysponujące odpowiednim potencjałem technicznym Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Tworząc miejską komunikację włodawski samorząd na pewno nie miałby kłopotów z pozyskaniem kierowców, dyspozytorów, czy mechaników. Po tym jak niedawno został zlikwidowany miejscowy oddział PKS, cała grupa włodawian o tych specjalnościach pozostaje bez pracy. Przynajmniej część z nich miałaby szansę na ponowne zatrudnienie w swoich zawodach.

Wstępnie zakłada się, że miejska komunikacja docierałaby także do podwłodawskich miejscowości Orchówek, Różanka, Suszno, czy Okuninka nad Jeziorem Białym. Wiesław Muszyński, burmistrz Włodawy, gotów jest rozmawiać na ten temat z wójtem gminy Włodawa. Przedmiotem takich rozmów zapewne byłby także finansowy udział gminy w utrzymaniu nowych linii autobusowych.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 maja 2017 o 20:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak, komunikacja miejska we Włodawie nie jest niczym nowym. Obsługiwana przez włodawski PKS dosyć prężnie działała do końca lat 90- tych, stopniowo została wygaszona w pierwszej dekadzie XXI wieku. Linia nr 1 jeździła z osiedla Kraszewskiego do Różanki, natomiast nr 2 z Garbarni początkowo do Szpitala, później została również przedłużona do Różanki. Do tego dochodził autobus do stacji PKP zsynchronizowany z odjazdami i przyjazdami pociągu oraz sezonowa komunikacja do Okuninki na Jezioro Białe. Jeżeli częstotliwość kursów byłaby sensowna to byłaby super sprawa szczególnie dla starszych mieszkańców Włodawy, a i ja pewnie nie raz skorzystam odwiedzając moje rodzinne miasto.
Rozwiń
Gość
Gość (23 kwietnia 2017 o 13:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kiedyś podmiejski autobus był od Różanki po Garbarnię. Jedna linia, kilka -naście razy dziennie. Warto powrócić do komunikacji miejskiej. Może porą zimową byłaby mniejsza częstotliwość ale latem, jakby podłączyć jeszcze Okuninkę i kursy do stacji PKP. Miasto rozrasta się. W ScoPaku ludzie pracują, latem jeździ autobus szynowy do Chełma. A z okolicznych wsi ludzie do miasta tez chcą się dostać. Kadra to kierowcy i mechanicy z b. PKS-u i jakby nie patrzeć, więcej plusów niż minusów.
Rozwiń
Gość
Gość (22 kwietnia 2017 o 20:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wypada by kursowały do Suchawy i Adampola na czym skorzystali by zbieracze leśnego runa i mieszkańcy oraz pacjenci i ich bliscy ze szpitala .
Rozwiń
Gość
Gość (22 kwietnia 2017 o 20:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po co! Bzdura.To miasto wzdłuż i wszerz w 20 minut przechodzę. Jeżeli chodzi miejscowości podmiejskie sprawę załatwiają i mogą dalej busy.
Rozwiń
Gość
Gość (22 kwietnia 2017 o 19:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no no wybory się zbliżają to i coraz więcej pomysłow.Pks się nie utrzymał ale własne MPK burmistrz robi
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!