czwartek, 22 marca 2018 r.

Wybory

Elżbieta Kruk krytykuje plany budowy elektrowni gazowej w Puławach


Elżbieta Kruk i Sławomir Wręga podczas konferencji przed bramą Zakładów Azotowych krytykowali budowę nowej elektrociepłowni w gminie Puławy (fot. Radosław Szczęch)
Elżbieta Kruk i Sławomir Wręga podczas konferencji przed bramą Zakładów Azotowych krytykowali budowę nowej elektrociepłowni w gminie Puławy (fot. Radosław Szczęch)

Liderka lubelskiej listy PiS w wyborach do Sejmu jest przeciwna budowie nowej elektrowni gazowej w gminie Puławy. Twierdzi, że ta inwestycja to cios w gospodarkę Lubelszczyzny i setki utraconych miejsc pracy.

Posłanka PiS w poniedziałek odwiedziła Puławy. Na tle bramy Zakładów Azotowych zorganizowała konferencję prasową.

– W styczniu PGE budowę tej elektrociepłowni uznała za nieopłacalne i bezcelowe. Mamy najdroższy gaz w Europie. Nie wiem dlaczego spółka uparła się na tę budowę. Ta inwestycja ma kosztować miliard złotych, czemu ma to służyć – mówiła Kruk.

Elżbieta Kruk zwróciła uwagę na fakt, że dwa lata temu Zakłady Azotowe oddały do użytku nową instalację odsiarczania spalin, która znacznie ograniczyła ilość zanieczyszczeń. Jej zdaniem jest to ważny argument, by Grupa Azoty postawiła na węgiel, a nie gaz.

– W budowie elektrowni gazowej nie ma żadnego interesu dla Puław i Lubelszczyzny. Zakłady Azotowe, podobnie jak Bogdanka to perły w koronie naszej gospodarki i boimy się, żeby ich nie utracić – dodała, wyjaśniając, że odejście od węgla to cios także w lubelską spółkę węglową.

O niekorzystnych konsekwencjach budowy elektrociepłowni gazowej mówił również Sławomir Wręga, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w ZA Puławy. – Jej powstanie to 40 miejsc pracy zamiast 400. Pracownicy maszynowni, kotłowni, nawęglania i odsiarczania zostaną zwolnieni, bo nie będą już potrzebni. To także utrata miejsc pracy na kolei i w Bogdance, bo tego węgla nie będzie trzeba wydobywać. Społeczność pracownicza robi wszystko, co możliwe, żeby tę decyzję zmienić – mówi Wręga.

Istotnym argumentem zwolenników budowy nowej elektrociepłowni gazowej jest to, że inwestycja zabezpieczy potrzeby energetyczne Zakładów Azotowych. Organizatorzy konferencji jednak się z tym nie zgadzają.

– Elektrownia Puławy to oddzielny podmiot, który będzie musiał sprzedawać energię Polskim Sieciom Energetycznym. Zakłady Azotowe będą ją kupować z zewnątrz – tłumaczy Wręga, który podkreśla, że osobiście nie byłby przeciwny budowie elektrociepłowni, ale na zupełnie innych zasadach: – Jeżeli miałaby ona być elektrociepłownią węglową i byłaby wydziałem Zakładów Azotowych Puławy, to taką inicjatywę załoga poprze. Uważam, że ze względu na istniejącą od dwóch lat instalację odsiarczania spalin, byłaby ona także bezpieczna dla środowiska – dodaje.

Gość
AnkaSka
Gość
(83) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 października 2015 o 17:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy ta kobieta myśli, że jak będzie tylko krytykować, to ktoś na nią zagłosuje, z taką facjatą i podejściem do każdego tematu? ona ma w głowie tylko radio maryja, ojca rydzyka i smoleńsk, ludzie ona wam nic nie da... a jak pis dojdzie do władzy to się jeszcze temat smoleńska zacznie i będzie dalej ta sama mamałyga... https://www.youtube.com/watch?v=GF9IeBwUu7U
Rozwiń
AnkaSka
AnkaSka (18 października 2015 o 09:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PiS ją nieźle schował w tej kampanii, a jedyne gdzie ją widać i słychać to Radio Maryja TV Trwam, no pogratulować audycji w prime time, ona się tak zna na elektrowni jak Kaczyński na węglu i węglowodanach, a prezencję ma tak słabą, że aż żal na nią patrzeć... 

Rozwiń
Gość
Gość (17 października 2015 o 18:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Elka krytykuje i krytykuje,ta budowa to szansa dla nas na nowe zatrudnienia chociazby. Nie podoba się jej, tylko czemu ? Pewnie idzie za glosem Michalkiewicza ktory twierdzi caly czas ze ruina, to i neguje bo swojego zdania Pani kruk chyba niestety nie posiada.
Rozwiń
Gosia
Gosia (16 października 2015 o 13:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pani Kruk powinna skrytykować prezesa, że pomimo iż jakiś czas temu dała ciała przed kamerami to ją wciąż trzyma na pierwszym miejscu listy.

Rozwiń
Gość
Gość (16 października 2015 o 10:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Krukówna krytykuje plany budowy...

a czego ona nie krytykuj? Dlatego została starą panną. Kto by z taką wytrzymał? Przy tym jest kompletnie "niewyjściowa" tzn. urodą mogłaby konkurować z Krystyną Pawłowicz albo z Grodzką. 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (83)

Pozostałe informacje

SONDA
Liczba głosów: 5120

Jak oceniasz wyniki wyborów parlamentarnych?

42.42 %
Jestem zadowolony
53.59 %
Nie jestem zadowolony
3.98 %
Nie mam zdania
Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!