wtorek, 20 lutego 2018 r.

Wybory

Partia Razem: Manifestacja przeciw imigrantom to wstyd dla miasta

Dodano: 29 września 2015, 21:49
Autor: toma

(fot. Maciej Kaczanowski)
(fot. Maciej Kaczanowski)

Masowe przejawy rasizmu i ksenofobii przynoszą wstyd Miastu Trzech Kultur, które przez wieki swój rozwój zawdzięczało przede wszystkim wielokulturowości – piszą w liście otwartym lubelscy działacze Partii Razem. Chodzi o manifestację przeciwko imigrantom, która w sobotę odbyła się na Placu Litewskim w Lublinie.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Jak przekonują autorzy listu, w centrum miasta reklamującego się hasłem „Miasto inspiracji” nie może być zgody na wykrzykiwanie haseł takich jak „Kradzież, gwałty i morderstwa, imigrantów to profesja”, „Znajdzie się kij na islamski ryj”, czy „Ewa Kopacz chce Murzyna, niech go w domu sobie trzyma”.

„Zdajemy sobie sprawę z tego, że antyimigranckie nastroje części społeczeństwa w ogromnej mierze wynikają ze strachu przed nieznanym. (…) Liczymy na to, że władze Lublina nie zignorują narastającej fali postaw ksenofobicznych i stworzą programy edukacyjne przybliżające problem migracji obywatelom” – czytamy w liście.

List otwarty partii Razem

Szanowni Państwo!

Z ogromnym niepokojem obserwowaliśmy sobotnią antyimigrancką demonstrację zorganizowaną w Lublinie przez skrajnie nacjonalistyczne środowiska. Uważamy, że takie masowe przejawy rasizmu i ksenofobii przynoszą wstyd Miastu Trzech Kultur, które przez wieki swój rozwój zawdzięczało przede wszystkim wielokulturowości, otwartości i współpracy przedstawicieli różnych narodowości i wyznań. W centrum ośrodka wojewódzkiego reklamującego się hasłem "Miasto inspiracji" nie może być zgody na wykrzykiwanie haseł takich jak: "Kradzież, gwałty i morderstwa, imigrantów to profesja","Znajdzie się kij na islamski ryj", czy "Ewa Kopacz chce Murzyna, niech go w domu sobie trzyma".

Zdajemy sobie sprawę z tego, że antyimigranckie nastroje części społeczeństwa w ogromnej mierze wynikają ze strachu przed nieznanym. Dlatego też gorąco pochwalamy inicjatywy takie, jak mająca trwać w dniach 2-5 października seria spotkań "Patrzę na: islam" organizowana przez Centrum Kultury w Lublinie, której celem będzie przełamanie stereotypów związanych z islamem. Przy okazji żałujemy jednak, że takie nieliczne, a niezbędne inicjatywy podejmowane są przede wszystkim przez organizacje pozarządowe. Liczymy na to, że władze Lublina nie zignorują narastającej fali postaw ksenofobicznych i stworzą programy edukacyjne przybliżające problem migracji obywatelom.

Partia Razem ma nadzieję, że Polska zrealizuje swoje zobowiązania etyczne i polityczne wobec uchodźców zgodnie z prawem międzynarodowym oraz w sposób bliski zasadom społecznej solidarności. Nie będzie to jednak możliwe bez podjęcia działań mających na celu stworzenie długofalowej polityki migracyjnej, stawiającej na integrację osób przyjeżdżających do Polski oraz zdecydowaną walkę z narastającymi w kraju postawami rasistowskimi.

Z wyrazami szacunku

Razem Lubelskie

Tomasz Piotr Warzocha

Gość
Marek
Gość
(39) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 listopada 2015 o 16:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To nie na temat ale spodobało mi się  :)

Rozwiń
Marek
Marek (23 listopada 2015 o 16:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dużo ludzi myli imigrantów z Uchodźcami. Imigranci w naszym mieście czyli studenci z zagranicy chwalą nasze miasto ale trochę głupio było jak były te manifestacje. Co taki student studiujący w Lublinie, powiedzmy sobie na Uniwersytecie Medycznym jest winny ze przyjechał do nas studiować. Rozmawiałem z paroma studentami z USA którzy są dziećmi polskich imigrantów i naprawdę są wdzięczni ze mogą studiować tutaj. Za rok studiów płaca 21 tysięcy dolarów plus utrzymanie. Musimy pomysleć ze jest to dodatkowy zarobek dla naszych mieszkańców i pracownikow a szczególnie w branży gastronomicznej. Ekonomia Lublina była i będzie zawsze zależała od studentów. Musimy o tym pamietać. Nigdy nie miałem problemu z imigrantami w naszym mięcie bo zawsze są przyjaźnie dla innych. Nigdy sie nie spotkałem tez z jakimś chamstwem z ich strony. Są u nas w mieście i robią swoje. Obawiam sie ze takie demonstracje jak ta może zaszkodzić naszemu miastu. Musimy odróżnić narodowców od patriotów i wiedzieć ze ci zwani "Narodowcy" nie są prawdziwymi patriotami.
Rozwiń
Gość
Gość (23 października 2015 o 13:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A wydawało się że pojawi się ruch za Polską .Ta partia zrobi wiele zła , i na kogo głosować
Rozwiń
Paweł
Paweł (21 października 2015 o 12:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Podejście do spraw gospodarczych ok, ale ze względu na uchodźców i ogólny światopogląd tych ludzi nigdy na nich nie zagłosuje. Głosuje na PIS.

Rozwiń
Gość
Gość (21 października 2015 o 07:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Głupia argumentacja. Każdy kto nie chce islamizacji, gwałtów i wyłudzania socjalu jest rasistą.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (39)

Pozostałe informacje

SONDA
Liczba głosów: 5120

Jak oceniasz wyniki wyborów parlamentarnych?

42.42 %
Jestem zadowolony
53.59 %
Nie jestem zadowolony
3.98 %
Nie mam zdania
Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!