niedziela, 25 lutego 2018 r.

Wybory

PSL liczy na trzy mandaty w okręgu 7

Dodano: 30 września 2015, 21:45
Autor: eb

PSL zaprezentował w środę w Roskoszy swoich kandydatów do sejmu z powiatów bialskiego, radzyńskiego i parczewskiego/ fot.E.Burda
PSL zaprezentował w środę w Roskoszy swoich kandydatów do sejmu z powiatów bialskiego, radzyńskiego i parczewskiego/ fot.E.Burda

– Fundamentem państwa jest gospodarka. Każdy przedsiębiorca to twórca państwowego budżetu. A także rolnictwo. Wszyscy wiedzą, że najlepiej smakuje polski chleb – mówił Franciszek Stefaniuk podczas prezentacji kandydatów PSL do Sejmu w okręgu nr 7.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Stefaniuk to jedyny lubelski poseł, który w Sejmie zasiada nieprzerwanie od 1989 roku. Tym razem startuje z drugiego miejsca w okręgu nr 7. Lokomotywą listy jest posłanka Genowefa Tokarska.

Ludowcy spotkali się z dziennikarzami na terenie Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowanie OHP w Roskoszy k. Białej Podlaskiej. Jego dyrektor Andrzej Czapski również ubiega się o mandat posła z list PSL. Ale w środę w Roskoszy go nie było.

– Został pilnie wezwany do Warszawy – tłumaczył nieobecność byłego prezydenta Białej Podlaskiej poseł Stefaniuk.

Parlamentarzysta odniósł się też do nośnego tematu uchodźców. – Trzeba przede wszystkim przestać ludzi niepokoić. Przy stole powinni spotkać się prezydent i rząd i wspólnie podejmować decyzje. Bo to dotyczy bezpieczeństwa – stwierdza Stefaniuk.

Czy ludowcy nie obawiają się, że PiS zabierze im elektorat? – Pewne partie instrumentalnie wykorzystują kościół i polską wieś do swoich celów. Po to aby pozyskać głosy wyborców – uważa parlamentarzysta z Drelowa.

O poselski mandat stara się też Przemysław Litwiniuk, obecnie przewodniczący sejmiku województwa lubelskiego. Na liście PSL ma numer 21.

– Aspirujemy by zdobyć co najmniej trzy mandaty. To jest w naszym zasięgu. Mamy mocną drużynę – podkreśla. – W Sejmie czuję się potrzebny aby m.in. dopilnować wdrożenia i sprawnego funkcjonowania nieodpłatnego systemu pomocy prawnej – dodaje Litwiniuk, prawnik z wykształcenia. Jak dodaje, do „fotela przewodniczącego sejmiku” nie jest przywiązany.

Z listy PSL w okręgu nr 7 startuje też m.in. Tadeusz Sławecki, obecnie sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji.

Natomiast o mandat senatora ubiega się Mariusz Filipiuk, przewodniczący rady powiatu bialskiego. – Jestem stąd, nie przyjeżdżam z obcego środowiska. Znam problemy społeczności lokalnej – zapewnia. – Moja decyzja o kandydowaniu została wręcz wymuszona przez mieszkańców, którzy przychodzili i mówili, że potrzebują przedstawiciela, który będzie się z nimi często spotykał, a nie tylko przed wyborami – dodaje Filipiuk. – Na przykład senator Grzegorz Bierecki dostawał zaproszenia prawie na każdą sesję rady powiatu, ale nigdy nie znalazł czasu, aby w niej uczestniczyć.

Gość
Gość
Zelig z AWS
(73) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 października 2015 o 08:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żegnaj Gienia....do widzenia.to samo dotyczy tch pozostałych emerytów.
Rozwiń
Gość
Gość (5 października 2015 o 09:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PSL trwa u władzy a nie sprawuje władzę. Od dziesięcioleci-najpierw ZSL w koalicji z PZPR a teraz to już im wszystko jedno czyim będą koalicjantem-byle przy sprawujących władzę za cenę stołków w Agencjach Skarbu Państwa.
Rozwiń
Zelig z AWS
Zelig z AWS (3 października 2015 o 12:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tylko Stanisław MIsztal!!!

Rozwiń
Gość
Gość (3 października 2015 o 10:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Posłanka Genowefa Tokarska walczyła w Sejmie jak lwica aby bankom nie stała się krzywda i aby jak najdłużej miały bata na klientów w postaci Bankowego Tytułu Egzykucyjnego .To jest podłe pani poseł.Nie po to wyborcy na panią głosowali aby stawała pani po stronie silniejszych.Apeluję do wyborców NIE GŁOSUJCIE NA TĘ PANIĄ ani resztę tego szemranego towarzystwa z PSL
Rozwiń
Gość
Gość (3 października 2015 o 03:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tak wszystkich się zna, a dlaczego? Dokładnie dlatego, że ci sami ludzie spod znaku zielonej kończynki wchodzą w koalicję z każdym. Nie ważne przekonania, poglądy, światopogląd, ważne stołki. Ja rolnik z lubelskiej wsi dotychczas głosujący na PSL mówię wam już dość. Dość rządów obecnego ministra rolnictwa, który nic nie może i zawsze zasłania się unią i jej regulacjami. A za warunki i przepisy dotyczące zasad przyznawania dopłat bezpośrednich to na lata straciliście mój i wielu innych rolników głos.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (73)

Pozostałe informacje

SONDA
Liczba głosów: 5120

Jak oceniasz wyniki wyborów parlamentarnych?

42.42 %
Jestem zadowolony
53.59 %
Nie jestem zadowolony
3.98 %
Nie mam zdania
Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!